Tesadüf Haberleri

Tesadüf Haberleri

Tamamen tesadüf

Geçtiğimiz günlerde yaşanan en uzun parçalı ay tutulması, Konya, Malatya, Düzce, Tokat ve en son da Erzurum'da peş peşe depremleri de beraberinde getirdi. Türkiye’nin farklı bölgelerinde meydana gelen depremler sonrası "Ay tutulması veya mevsimler, depremi tetikliyor mu" sorusuna açıklık getiren jeoloji uzmanı Prof. Dr. Ercan Aksoy, meteorolojik olayların, depremle doğrudan ilgisinin kanıtlanmadığını ve bunların tamamen tesadüfi olduğunu kaydetti.

Milletin yanındayız

HAK İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Genel Başkanı Mahmut Arslan, ABD'nin PYD ve PKK'ya 35 milyon dolar kaynak aktarmasının tesadüf olmadığını belirterek, “Kandil'deki terörist başlarının yerel seçimlere nasıl müdahale ettiğini açıkça görmemiz tesadüf değil. Yerel seçimleri yerel seçimin ötesine taşıyan anlayışlara karşı biz milletin yanında saf tutmaya kararlıyız” dedi.

Başarı tesadüf değil

Evkur Yeni Malatyaspor’un başarılı kalecisi Fabien Ceddy Farnolle, ligin ikinci yarısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlk yarıda yakaladığımız başarının tesadüf olmadığını göstererek, takımı daha iyi yerlere taşıyacağız” dedi.

Başarımız tesadüfi değil

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor'un sportif direktörü Ali Ravcı, takım olarak ilk yarıda başarılı bir performans ortaya koyduklarını, yeni transferlerle daha da iyi hale geleceklerine inandığını söyledi.

Bebek gibi bakıyor

Malatya'daki Sultansuyu Tarım İşletmesinde tesadüfen başladığı seyisliği yaklaşık 20 yıldır sürdüren Oktay Hasan, işletmede değeri milyon liraları bulan safkan Arap atlarına adeta bebek gibi bakıyor.