Tefe Haberleri

Tefe Haberleri

Konu gençlikse gerisi teferruattır

Doğunun incisi Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'nde sportif faaliyetler, sosyal sorumluluk projeleri ve her yaştan vatandaşın katıldığı farklı branşlardaki sanatsal kurslar büyük ilgi toplamaya devam ederken, bir yandan da el sanatları kurslarıyla nitelikli eleman yetiştirilmesine fırsatlar sunuyor.

Mehmet Akif anıldı

Yeşilyurt Belediyesi ile Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi işbirliğiyle, İstiklal Marşı'nın Şairi, Büyük Mütefekkir, Şair, Yazar Merhum Mehmet Akif Ersoy ile Şair-Yazar Mehmet Akif İnan anısına düzenlenen ' Akifleri Yetiştiren Aile Olmak' konulu söyleşi ve şiir dinletisinde duygusal anlar yaşandı.

Faizle, tefeciyle bu ülke kalkınamaz

TBMM'de konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Türkiye'nin üretmekten başka bir şansı olmadığını ifade ederek Muhalefete sesleniyorum faiz baronlarının sözcüsü olmayın. Faizle, tefeci ile bu ülke kalkınamaz. Faiz ne kadar yüksek olursa üretim o kadar düşer dedi.

Ancak şeker yok!

Geçtiğimiz ay düzenlenen tören ile pancar alım kampanyasını başlatan Malatya Şeker Fabrikası’nın günlük 400 ton kapasite ile çalışmasına rağmen halen satış yapmadığını ileri süren Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, "Günlük kapasitesi 400 ton olmasına rağmen resmen tefecilik yaparak mal satmıyor. Yine fiyatlar yükselecek olan millete olacak" dedi.

Tefecilere operasyon

Malatya’da tefecilik yapanlara yönelik soruşturma da 2 şüphelinin iş ve evlerine baskın düzenlendi.

Enflasyon arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu yılın nisan ayına ait Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Buna göre, TÜFE yıllık yüzde 17,14, aylık yüzde 1,68 arttı.

Tefecilik iddiasıyla işlem

Malatya'da tefecilik iddiasıyla 2 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Tefekkür ve ibadetle geçirelim

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak bilinen Miraç Kandili, İslam alemi tarafından bu gece idrak edilecek. Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, bu gecenin muhasebe ve ibadet gecesi olduğunu belirterek, Müslümanların bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Tefeci operasyonu

Malatya'da tefecilere operasyon düzenlenerek, 5 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılara operasyon

Malatya'da gümrük kaçakçılığı, silah kaçakçılığı ve tefecilik yapan şüphelilere yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 8 şüpheli gözaltına alındı.

Çok hatalarımız oldu

Sergen Yalçın’ın gitmesinin bir hata olduğunu itiraf eden Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, “Belki kimse söylemezde ben söyleyeyim; aslında gitmesi bir hataydı. Çok kişi ‘futbolcu, o, bu’ diyor. Bazı futbolcular elimizde olmadan gittiği için söylüyorum ama Sergen hoca yönetim tarafından alınan kararla gitti. Ufak tefek sıkıntılar oldu. Samimi bir şekilde açıklayabilirim, bence bir hataydı. Bizim bu hatalarımızdan mutlaka ders çıkarmamız lazım. Sadece o değil çok hatalarımız var" dedi.

Tefeci operasyonu

Malatya'da tefecilik yaptığı iddia edilen şüphelilere yönelik operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

Tefeci operasyonunda 3 tutuklama

Malatya'da tefecilik yaptığı iddia edilen şüphelilere yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişiden 3'ü tutuklandı.

Tefecilik operasyonu: 5 gözaltı

Malatya'da polis ekiplerince düzenlenen operasyonda tefecilik yaptıkları iddiasıyla 5 kişi gözaltına alındı.

VAR’ı adaletli buluyorum

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, "VAR'ın daha adaletli olduğunu her zaman söyledim. Ligin ilk yarısında maçların iyi yönetildiğini düşünüyorum. Ufak tefek hatalar oluyor, onu herkes doğal karşılıyor çünkü sistem daha yeni, ilk senesi ama ikinci yarı başladığında olaylar değişti. Söylediklerimi geri almam gerektiğini düşünüyorum çünkü Beşiktaş maçında Adem'in kırmızı kart pozisyonunu hiç konuşmamıza gerek yok" dedi.

Birliktelik bizi güçlü kılıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Malatya’mızda birliktelik ve bütünlük havası var buda bizi güçlü kılıyor. Ufak tefek hatalarımız olabilir ama amaç ve iyi niyetten hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.