Süt Toplama Haberleri

Süt Toplama Haberleri

Süt toplama merkezi

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği, süt toplama merkezi kurulumunun yaptırılacağını bildirdi.

Üreticiye ek gelir

‘Dünyanın kuru kayısı başkenti’ olarak nitelendirilen Malatya'da Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında hayata geçirilen süt toplama merkeziyle üreticinin gelir yelpazesi genişleyecek.

Süt toplama merkezi kurulacak

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanan ve Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından desteklenen Süt Toplama Merkezi Projesi ile Malatya'da 5 noktada Süt Toplama Merkezi kurulacak. Süt Toplama Merkezi Projesi ile üreticilerden toplanan sütler işlenerek ekonomiye kazandırılacak.

Proje kabul edildi

Malatya'da Süt Toplama Merkezleri ve Soğuk Zincir projesinin fizibilite çalışması projesi DAP tarafında kabul edildi.

Malatya'da süt sığırcılığı geliştirilecek

Malatya'da, ' soğuk zinciri ve süt toplama merkezleri' proje toplantısı düzenlenerek, süt sığırcılığının geliştirilmesi için yapılacaklar ele alındı.

Malatya'ya süt toplama merkezi

2019 Yılı Fizibilite Desteği Projesi kapsamında Malatya Ticaret Borsası (MTB) ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) arasında “Malatya’da Soğuk Zinciri ve Süt Toplama Merkezleri Fizibilite Çalışması” projesi imzalandı.

MTB ile FKA arasında Fizibilite destek sözleşmesi imzalandı

Malatya Ticaret Borsası (MTB) ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) arasında 2019 Yılı Fizibilite Desteği Projesi kapsamında 'Malatya'da Soğuk Zinciri ve Süt Toplama Merkezleri Fizibilite Çalışması' projesi imzalandı.