Süleyman Haberleri

Süleyman Haberleri

İYİ Parti Başkanı istifa etti

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş görevinden istifa etti. Sarıbaş'ın İYİ Parti Genel Merkezi'nde görev yapacağı öğrenildi.

Başarı hediyesi

Sakarya'da düzenlenen U23 Türkiye Dağ Bisiklet Şampiyonası'nda Türkiye Şampiyonu olan Malatya İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu yarış takımı sporcusu ve Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü öğrencisi Süleyman Sefa Temel, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ı ziyaret etti.

Hangisi doğru?

Malatya Büyükşehir Belediyesi MESTON AŞ. tarafından Yaka Mahallesinde yapılan Şire Pazarı'ndaki dükkanların satışı ile ilgili açıklamada bulunan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın 'biz henüz fiyatlandırma yapmadık' açıklamasında bulunduğunu ancak esnafa tebliğ edilen bir fiyat listesinin olduğunu belirterek, "Sayın başkanın dediği mi yoksa tebliğ edilen rakam mı hangisi doğru?" diye sordu.

İtfaiye Daire Başkanlığına ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İtfaiye Daire Başkanlığına giderek, çöken binadaki 13 vatandaşı kurtaran personeli ziyaret etti. Gürkan, personele Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hükümetin ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tebrik mesajını iletti.

Soylu'dan teşekkür

Batı Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel felaketi sonrasında bölgedeki çalışmalara destek veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve çalışmalara katılan personellere İçişleri Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi gönderildi.

Beklenti kalmadı

İYİ Parti'nin 4. kuruluş yıldönümünde konuşan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, hiç kimsenin iktidardan bir beklentisinin kalmadığını çok kısa sürede AK Parti iktidarının gideceğini yerine İYİ Parti iktidarının geleceğini söyledi.

Verimli geçti

AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Malatya heyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

Malatya baharatları Gurmepedia’da

Ülkenin önemli gastronomi yazarı Süleyman Dilsiz ’in “Gurmepedia Mutfağa Dair Her Şeyin Alternatif Rehberi” isimli eserinde Malatya’nın iki yerel ürünü de yer aldı.

Akşener Malatya'ya geliyor

İyi Parti İl Başkanı Süleyman Sarıbaş Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığını ziyaret etti. Sarıbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 5 Temmuz Pazartesi günü Malatya’ya geleceğini belirterek, "Esnaf, çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızın dertlerini dinleyip, onlar üzerinden çareler üretmek ve gelecek iktidara bir yol haritası belirlemek üzere Malatya’ya da olacak" dedi.

'Militan sayısı 255'in altında'

Malatya'da Polis Akademisi'nin mezuniyet törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Kim ne derse, ne düşünürse, hangi iftirayı ortaya koyarsa koysun biz bugün Türkiye'de PKK terör örgütünün militan sayısını 255'in altına getirdiğimizi biliyoruz. Mağaralardan çıkamadıklarını, telsizlerde ağladıklarını, Kandil'den imdat çağrısı yaptıklarını biliyoruz' dedi.

Covid 19'un tek iyi yönü

Malatya İnönü Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Ekici, seminerde, yeni tip korona virüsün tek iyi yönünün olduğuna dikkat çekip, Covid-19 salgının uluslararası alanda ve doğa açısından tek olumlu etkisinin toplumların eve kapanmasından dolayı doğanın kendi kendini yenilemesine fırsat vermesi olduğunu belirtti.

Rant elde etmek istiyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Kale’de yaşandığı iddia edilen olayla ilgili “AK Parti’nin trol İl Başkanına sesleniyorum ,madem bu konuyu daha önceden biliyordun neden savcılığa suç duyurusunda bulunmadın?Bu çirkin olaydan bile siyasi rant elde etmek istiyorlar” dedi.

Savcıları göreve davet etti

Özel bir televizyon kanalında, CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut'un 16 yaşındaki bir çocuğu istismar ettiği öne sürüldü. Söz konusu gelişmeye ilişkin açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya milletvekili Veli Ağbaba, böyle bir olayın olup olmadığını ortaya çıkarmak üzere savcıları göreve davet etti.

'Olayın takipçisi olacağız'

Özel bir televizyon kanalında, CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut'un 16 yaşındaki bir çocuğu istismar ettiği öne sürüldü. Söz konusu gelişmeye ilişkin açıklama yapan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, 'En ağır cezayı alması için takipçisi olacağız' diyerek, CHP yönetiminin parti içindeki tecavüz ve taciz olaylarının sıradanlaştığını belirtti.

İlçe başkanı istifa etti

CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman K., hakkında çıkan tecavüz iddiası üzerine görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Muafiyet söz konusu değil

İçişleri Bakanı Soylu, "Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel muafiyeti söz konusu değildir. 'Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim' deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan olursa buna kesinlikle müsaade etmiyoruz." dedi.

Muhtarları ağırladı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanlığına yeniden seçilen Süleyman Şahbaz ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı.

Muhtarlar Büyükşehir'de

Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanı ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Süleyman Şahbaz ve dernek üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek, bölgelerinde bulunan mahallelerin sorun ve taleplerin ilettiler.

'Evet şimdi hatırladım'

Bana '17 Eylül 2015 tarihinde kaçırılan Semih Özbey’in durumuyla ilgili yaptığımız telefon görüşmesini hatırlamadığını' söyledi. (Olayı hatırlatması üzerine) Bu kez Pervin Buldan, 'Evet şimdi hatırladım' dedi.

Depremin izleri siliniyor

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'da depremin izleri devletin yardım eliyle siliniyor.

Bu kez esnaf iş yapsın

MESOB Başkanı Şevket Keskin, yılbaşı nedeniyle 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında esnafa pozitif ayrımcılık isteyerek, 'Market ve alışveriş merkezleri kapalı kalsın, bu kez esnaf iş yapsın. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, esnaf ve sanatkrlarımızın ekonomik sıkıntıya karşı 'ohhh' diyebilmesini sağlamalıdır' dedi.

Sistem çöktü!

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, “Sistemin değişmesi, demokratikleşmesi yani bütün sistem aygıtlarının demokratikleşmesi lazım. Kurumlarımız çöktü. Kurullar; Cumhurbaşkanımızın ağzına bakıyor” dedi.

Bu ne çelişki!

Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boyraz, Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'nun, TİGEM'e bağlı olan Sultansuyu Tarım İşletmesi için deprem raporuna dayanılarak alınan yıkım kararını destekleyeceğini açıkladı. Boyraz, "Önemli olan yeni bina yapılmasını ve yeni yatırımları engellemek değil, işletmeye ait tarım arazilerine sahip çıkarak bazı kurumların ele geçirmesini engellemek ve işletmenin tarım/hayvancılık anlamında faaliyetlerini devam ettirmektir" dedi.

Fay yasasını destekliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gündeme getirilen ve çalışmalarına başlanan çok yakında Meclis'e sunulması planlanan 'Fay Yasası' kapsamında fay hatları üzerine yapılan binaların dönüştürülmesi ve daha güvenli bölgelere taşınması gündemde. Malatya Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Eren Kuş, aktif fay hatları üzerine yapılaşmaların yıkımlara, ölümlere davetiye çıkardığını belirterek, çıkarılacak olan fay yasasına desteklediklerini açıkladı.

Camilerde kurallara uyuldu

Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, pandemi döneminde din görevlilerinin aralıksız olarak hizmet verdiğine dikkat çekerek, "Camilerde başarıya ulaştık. İçişleri Bakanı Soylu, ‘Türkiye'de tedbir, temizlik ve mesafe kuralına uyulan tek mekânın camiler’ olduğunu açıkça beyan etmişlerdir" dedi.

Yatırımlar durdu

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Malatya'daki, kamu yatırımlarının durma noktasında olduğunu belirterek, "2019 kamu yatırımlarında Malatya en az pay alan illerden biri. Malatya Büyükşehir ama devlet yatırımlarında pay almada en sonlarda. Devlet yatırımlarında pay almadığı gibi Gayri Safi Milli Hasıla'sını (GSMH) da diğer illere nazaran en son artıran 3 ilden bir tanesi. Yani Malatya büyümüyor. Yatırım olmadığı için büyümeyen bir şehir" dedi.

İlgiye teşekkür

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, sosyal medyadan kendisine ulaşan bazı vatandaşların Eğitim Ve Araştırma Hastanesin de yaşanan sorunları gündeme getirmesinin ardından Sağlık Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı.

Korkutan iddiaya yanıt

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Av. Süleyman Sarıbaş, sosyal medya hesabından, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde solunum cihazlarının arızalandığı ve bu nedenle ölümlerin yaşandığını iddia etmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli, solunum cihazlarında geçici bir arızanın yaşandığını belirterek, hastaların mağdur edilmeden başka hastanelere sevk edildiğini açıkladı.

Bakan yardımcısı denetimde

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, Malatya'da Kovid-19 tedbirleri denetimine katıldı.

Sarıbaş güven tazeledi

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, İYİ Parti Malatya İl Teşkilatı'nın 1. Olağan Genel Kurulu'nda tek listeyle girdiği seçimde güven tazeleyerek, yeniden il başkanlığı görevine seçildi.