Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Haberleri

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Haberleri

Nakliye ve hamaliye işi hizmeti alınacak

Elazığ Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı, nakliye ve hamaliye işi hizmeti alınacağını duyurdu.

Muhtarlar seçimle belirlendi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Malatya ile Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerinin 2022 yılı Mütevelli Heyetlerinde yer alacak muhtarlar, yapılan seçimle belirlendi.

Sosyal mağaza

Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabileceği, 'Sosyal Mağaza' açıldı. SYDV’ye başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlar, 'Sosyal Mağaza'da 41 başlıktan oluşan 10 bin 478 adet giyim ve kırtasiye malzemelerine ücretsiz ulaşabilecek.

Destek olacağız

AK Parti Malatya Milletvekili Çalık, çöken binanın enkaz alanında inceleme yaptı. Çalık, "Yıkılan binanın enkazı tamamen kaldırılmış vaziyette. Çökmede etkilenen yandaki dükkanlar da belediye tarafından bugün itibarıyla kaldırılıyor. Toplamda 6 iş yerinin yaşadığı sıkıntıyı görüyoruz. Bunun telafisi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile esnafımıza destek olabilmek için görüşmelerimizi yaptık" dedi.

İhtiyaç sahiplerine kömür

Malatya'nın Arguvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçede 500 aileye kömür dağıtımına başlandı.

Nakliye hizmeti

Battalgazi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, kömür nakliye, dağıtım ve istif işi hizmeti alınacağını bildirdi.

Ücretsiz soğan ve patates

Malatya'nın Battalgazi İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz, patates ve soğan dağıtıldı

132 milyon TL yardım

Malatya Battalgazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2020 yılında toplamda 132 milyon lirayı aşan nakdi ve ayni yardım yapıldığı bildirilirken, 2021 yılında da yardım ve desteklerin aralıksız olarak devam edeceği ifade edildi.

Nakliye hizmeti alınacak

Yeşilyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, nakliye hizmeti alacağını bildirdi.

Yıkım işi yaptırılacak

Malatya İli Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, yurt binasının yıkım işinin yaptırılacağını duyurdu.

Depremzedelere 697 bin TL

Malatya'nın Battalgazi İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından geçen yıl depremzedelere 697 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı.

Araç kiralama ve personel hizmeti alınacak

Yeşilyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, araç kiralama ve personel hizmeti alımı yapacağını duyurdu.

Artık gelirleri olacak

Malatya'nın Arapgir ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alanlara gelir sağlamak amacıyla 9 dekarlık alana badem fidanı dikildi.

Arguvan'da kömür dağıtımı

Malatya'nın Arguvan kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçede 500 aileye kömür dağıtımına başlandı.

Yaşlı kadının evi yenilendi

Yeşilyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca evi onarılan 68 yaşındaki Hatice Doğan, devletin şefkat elini yanında hissetmenin mutluluğunu yaşıyor.

Güzel bir proje

Malatya'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Darende Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan, "Gençliğin Nesi Var, Geleceğin Sesi Var Projesi" tamamlandı.

Muhtarlar plaket verdi

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve Yönetim Kurulu üyeleri Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma Vakfı personellerine teşekkür ederek onların şahsında Vakfın Müdiresi Sevgi Şahin'e çalışmalarından dolayı plaket verdi.

Mütevelli heyeti seçildi

Malatya'nın Pütürge ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti seçimi yapıldı.

Muhtarlar seçimle belirlendi

Malatya Valiliği'ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın 2020 yılı Mütevelli Heyetinde yer alacak 2 muhtar, yapılan seçimle belirlendi.

Akçadağ'da Mütevelli heyetinde yer alacak muhtarlar belirlendi

Akçadağ Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyetinde yer alacak mahalle muhtarları yapılan seçimle belirlendi.

Artık sıcak bir yuvası olacak

Gazetemizin bu günkü nüshasında yer alan, ‘Tek isteği sıcak bir yuva’ haberimize Malatya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda açıklama geldi. Hakan Köşkli’nin artık sıcak bir yuvası olacak.

‘Çınarlara Şefkat Eli’

Yeşilyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı tarafından yaşlılara yönelik olarak yapılan, “Çınarlara Şefkat Eli” projesi yeniden hayata geçirilecek.

7 milyon liralık yardım

Darende Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ilçede ihtiyaç sahibi ailelere 7 milyon lira tutarında yardım yapıldı.

Kömür dağıtımı bitti

İlimizde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, dar gelirli ailelere yapılan kömür yardımlarının dağıtımı tamamlandı.

Malatya’yı gezdiler

Arguvan Kaymakamlığı koordinesinde Arguvan Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının katkılarıyla Halk Eğitim Merkezindeki kursiyerlere yönelik gezi düzenlendi.

Maskar aday adayı

Battalgazi İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İnceleme Bölümü görevlisi Murat Maskar Akçadağ Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yaptı.

Yaşlılara moral ziyareti

Darende İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hazırladığı “Gelecekte Ben de Varım” adlı proje çerçevesinde, 70 öğrenci Malatya’da bulunan Huzurevini ziyaret etti.

Kömür yardımı

Darende Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca (SYDV) ihtiyaç sahibi bin 100 aileye kömür yardımında bulunuluyor.

‘Bir yastıkta kırk yıl’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Darende Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen "Bir yastıkta kırk yıl" etkinliğinde evlilikte 40 yılını dolduran çiftler bir araya geldi.