Şoför Haberleri

Şoför Haberleri

Şoför hastaneye yetiştirdi

Malatya'da özel halk otobüsü şoförü Necdet Büker, yolcularından birinin aniden rahatsızlandığını görünce vakit kaybetmeden direksiyonu en yakındaki hastaneye kırdı. İçerisinde yolcularla birlikte acil servise giren otobüste yaşanan bu anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Fazla mesai ücreti belli oldu

Devlet memurlarının 2 lira 40 kuruş olan saat başı fazla mesai ücreti, yeni yılda yüzde 12,5 artacak. Özel kalem personeliyle makam şoförleri ise saat başına 2,85 lira fazla mesai alacak.

Servisçilere seminer

Malatya'nın Kale ilçesinde, taşımalı eğitim kapsamında öğrence taşıyan servis şoförlerine yönelik ‘Trafik Kuralları ve Öğrencilerin Taşımalı Güvenliği’ konulu seminer düzenlendi.

Teşekkür ziyareti

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, beraberinde oda yönetimi ve şoför esnaflarıyla birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

Şoförlü araç kiralama

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, şoförlü araç kiralama hizmeti alacağını bildirdi.

Haftalarını kutladı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, '1-7 Mayıs Karayolu Trafik Haftası' etkinlikleri kapsamında önemli bir görev üstlenen kadın ambulans şoförleri ve bugüne kadar herhangi bir trafik kazası olayına karışmayan 2 taksi şoförünü ziyaret ederek, trafik haftalarını kutladı.

Şoförlü araç kiralama

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü, şoförlü araç kiralama hizmeti alınacağını bildirdi.

Servisçilerin kavgasında 1 ölü

Malatya’da öğrenci taşıma meselesinden dolayı tartışan iki servis şoförü arasında çıkan kavgada bıçaklanan şoför hayatını kaybetti.

Şoförlü distribötür kiralama hizmeti alınacak

Adıyaman İl Özel İdaresi, şoförlü distribötür kiralama hizmeti alacağını duyurdu.

280 şoför alınacak

Gelir İdaresi Başkanlığı 280 şoför alacağını duyurdu.

İstişare halindeyiz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret ederek, Başkan Şevket Keskin ile bir araya geldi.

Şoförler Odasına ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasını ziyaret ederek, Başkan Şevket Keskin ile bir araya geldi.

Şoförü ile birlikte araç kiralanacak

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü şoförlü araç kiralama hizmeti alacak.

Tır devrildi 1 yaralı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde hayvanlara verilmek üzere getirilen mısır silajı yüklü tır devrildi, kazada şoför yarandı.

Tamamen bittik

Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apacık, esnafın, tamamen bittiği devlet tarafından resmi olarak ispatlandığını öne sürerek, "Ancak bunu ispatlamalarına rağmen devlet yetkilileri hiç bir şey yapmıyorlar" dedi.

Mağduriyet giderilmedi

Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, pandemi sürecinde Türkiye genelinde milyonlarca esnafın ciddi anlamda mağduriyet yaşadığını belirterek, "Bu mağduriyetle ilgili de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne önerge verildi ancak verilen önergeyle ilgili bir şey çıkmadı, çıkacağına da ihtimal vermiyorum" dedi.

Tek kuruş yardım edilmedi

Pandemiden dolayı servisçi esnafının sıkıntılar içinde boğuştuğuna dikkat çeken Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, servisçi esnafına tek kuruş yardım edilmediğini, çaresiz kendi kaderine bırakıldığını söyledi. İnce, "Bizlerden sorunlarımızı dinleyin ondan sonra karar verin. Çünkü masa başında alınan kararalar sahada uygulanamaz" dedi.

Kimse memnun değil

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Yeni köy garajı öyle bir yere yapılmış ki ne şoför memnun ne esnaf memnun ne de köylü memnun. Kimsenin memnun olmadığı bir yerde bu işi diretmenin, uzatmanın bir anlamı yoktur” dedi.

Erdoğan'ın etrafını boşalttılar

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, esas iktidar sahiplerinin Tayyip Erdoğan'ın etrafını boşalttığını iddia etti. Sarıbaş, “Bu süreç Efkan Ala ile başladı. AK Parti’nin kurucu babalarını siyasetten uzaklaştırdılar. Evrensel değerleri savunan Bülent Arınç ve Abdullah Bey gibiler birer birer gittiler" görüşünü savundu.

Maske dağıtıldı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında şoför esnafına maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Darende'de taksicilere maske dağıtıldı

Malatya'nın Darende ilçesinde taksici şoför esnafına maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Şoför esnafına maske ve hijyen malzemesi dağıtıldı

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından 3 bin araç sahibine hijyen malzemesi ve maske dağıtımı gerçekleştirildi. Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Keskin, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs'e (Covid-19) karşı şoför esnafı ve müşterilerini korumak için hijyen malzemeleri ve maske dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Arapgir'de taksi şoförlerine maske dağıtımı

Malatya'nın Arapgir ilçesinde korona virüse taksi şoförlerine maske dağıtıldı.

Süre uzatılsın

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan 100+100 adet S plaka ile ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, S plaka almak için Pazartesi günü sürenin biteceğini anımsatarak, başvuru süresi uzatılması talebinde bulundu.

Korona virüsü şöför esnafını da vurdu

Malatya Minibüs ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, şöför esnafın korona virüsü tedbirlerinden olumsuz etkilendiğini belirterek, 'Bu noktada özellikle devletimizde büyük destek bekliyoruz' dedi.

Esnaf nefes alacak

24 Ocak'ta Sivrice'de meydana gelen depremin ardından Malatya’daki şöför esnafının işlerinde bir düşüş yaşandığını belirten Malatya Umumi Servis Araçları ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce, 50 bin faizsiz kredi verilmesi sonrasında Malatya ve Elazığ ekonomisi canlanacak esnafımız rahat bir nefes alacak" dedi.

Saygısızlığa af yok

65 yaş üstü vatandaşlar ve yolculara karşı saygısız davranan şoförlerle ilgili gelen şikayetleri değerlendiren Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, saygısız davranan şoförlerin, halk otobüsü şoförlüğü yapabilir kartını iptal edeceklerini söyledi. İnce, "Yolcuya saygılı davranacaksın, ekmeğinin peşinden koşacaksın. Zarar ediyorsan bu işi yapmayacaksın" dedi.

Yolcudan otobüs şoförüne yumruk

Malatya'da bir yolcu iddiaya göre istediği durakta durmayan şoförü otobüs seyir halindeyken yumrukladı. Büyük tehlikenin atlatıldığı olay ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Başkan İnce'den şoförlere övgü

Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Son dönemlerde şoförlüğü sadece rant kapısı gören plakamıza ekmeğimize göz diken rantçılara hep birlikte müsade vermeyeceğiz, mücadele edeceğiz' diyerek, şoförlük mesleğinin önemli olduğunu vurguladı.

Esnafımız bu parayı ödeyemez

Malatya Minibüs ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, okul servis araçlarında 12 yaş sınırının şoför esnafını mağdur ettiğini belirterek, yaşanılan ekonomik krizin içerisinde servisçi esnafına 12 yaşın altında araç alınmasının diretilmesi şoför esnafını zor durumda bıraktığını söyledi. İnce, “Şu anda sıfır servis aracı 300-350 bin esnaflarımız bu parayı ödeyemez" dedi.