Seyahat Haberleri

Seyahat Haberleri

Otobüslerde yeni dönem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 salgınının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de tehlikeli hale geldiğine işaret edildi. Açıklamada, salgının yayılmaması için tüm bakanlıklarca tedbirlerin alınacağını ifade edildi.

Ulaşımda konfor artacak

Malatya ile Sivas arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde "itme sürme yöntemi" ile inşa edilen yeni Tohma Köprüsü, sürücülere güvenli ve konforlu seyahat imkanı sunacak.

MOTAŞ'tan HES kodu uygulaması

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ toplu taşıma araçlarında kullanılan seyahat kartlarına HES Kodu entegrasyonu için çalışmalara başladı.

Normalleşme süreci başladı!

Türkiye'de normalleşme süreci başladı ve seyahat sınırlaması başta olmak üzere birçok kısıtlama sona erdi. İşte açılacak işletmeler ve kalkacak olan yasaklar.

Detaylar belli oldu!

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi. 23 Mayıs'ta market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek. Bayramın birinci günü, şehit yakınları ve refakatçiler kabir ziyareti yapabilecek.

Seyahat kısıtlaması 7 ilde bitiyor

Antalya Aydın Erzurum Hatay Malatya Mersin ve Muğla için seyahat kısıtlaması bitiriliyor.

Jandarma'dan kara yolunda sıkı denetim

Yeni tip korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Malatya'da jandarma görevlileri, şehirlerarası yollarda seyahat kısıtlaması konusunda kontrollerini yapıyor.

Seyahat başvuruları Alo 199'a yapılacak

Şehirlerarası seyahat başvurularının Alo 199'a yapılacağı bildirildi.

Liglerin oynatılmasından yanayım

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman liglerin oynatılıp oynatılmamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ben oynatılmasından yanayım. Fakat şu anki şekliyle değil. Zaten şu an seyahat kısıtlaması var. Gerekli tedbirler alınırsa en uygun tarihte başlatılabilir" dedi.

Malatya'dan il dışına çıkmak isteyen 12 bin kişiden 2 bin 382'sine izin verildi

Malatya'da Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından en fazla maaş konusunda vatandaşlara yardımcı olundu. Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından 25 bin 807 talep yerine getirilirken, il dışına çıkması gereken vatandaşların yaptığı yaklaşık 12 bin adet başvurudan 2 bin 382 müracaata İl ve İlçe Seyahat İzin Kurullarınca izin verildi.

Seyahat için izin belgesi

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde dışarı çıkmak ve seyahat etmek isteyenlerin izin belgesi için vefa destek grubu bürolarına veya il seyehat kurulu bürolarına müracat edebileceği duyuruldu.

Bir koronamız eksikti!

Bifouma İspanya'ya gitti! Nihat Özdemir olaya müdahale etti! İşte detaylar... Btc Turk Yeni Malatyaspor'da forma giyen Thievy Bifouma ailevi sebeplerden dolayı İspanya'ya gitti ve bu seyahat koronavirüs salgını nedeniyle takım arkadaşlarını rahatsız etti.

Uçak seferleri arttırılsın

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan, Malatya'da seyahatten bir hafta öncesinden uçak bileti bulunabildiğini belirtilerek, uçak sefer sayısının arttırılmasının önemine vurguladı.

Uçaklarda yer yok

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) yapılan açıklamada Malatya'da seyahatten bir hafta öncesinden uçak bileti bulunabildiği belirtilerek, uçak sefer sayısının arttırılmasının önemine vurgu yapıldı.

2 mahallede asfalt sevinci

Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha kaliteli ve konforlu seyahat etmesi için Darende ilçesinde asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Memnuniyet önemli

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, minibüs, otobüs ve trambüsler de seyahat eden vatandaşlar ile bir araya gelerek sohbet etti.

Ağbaba meclise taşıdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Genel Koordinatörü Veli Ağbaba, mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarının tespiti ve çözümü için meclis araştırma önergesi verdi. Türkiye’de mevsimlik iş için göç edenlerin aileleri ile birlikte yaklaşık 500 bin kişi olduğunu kaydeden Ağbaba, her iki mevsimlik işçiden birinin doğduğu andan itibaren mevsimlik tarım için seyahat ettiğini belirtti.

Arguvan'da trafik denetimi

Malatya'nın Arguvan ilçesinde İlçe Jandarma Trafik ekipleri tarafından uygulama noktalarında durdurulan araçlardaki çocuklara sürücü seyahat karnesi verildi.

Kaçak tur denetimleri artacak

Malatya'da bayram öncesi vatandaşların daha güvenli seyahat etmeleri için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB tarafından denetimler yapıldı.

Turizmcilerin yeni alternatifi Malatya-Elazığ

Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak, Malatya ve Elazığ’ın turizm iç pazarında önemli bir alternatif olabileceğine dikkat çekti.

Malatya turizmine TÜRSAB desteği

Malatya turizm potansiyeline katkı sağlayacak, Doğa, Kültür, Gastronomi ve İnanç Turizminin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programın Malatya tanıtım programı turizm bölümünde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyeleri ve tur acenta yöneticilerine Malatya'nın önemli turizm alanları gezdirildi.

Hac takvimi belirlendi

2019 yılı hac sezonu hazırlıklarına başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, Suudi Arabistan Hac Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ile ortaklaşa alınan kararda, hac kayıt kabul tarihleri ilk defa hacca gidecekler için 8-14 Aralık tarihleri arasında ön kayıt yapmaları istendi.

Malatya’yı tanıtalım

Turizm seyahat acenteleri Malatya'nın Turizm potansiyelini değerlendirmek için belediyelerden davet bekliyor.

Malatya tanınmıyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Orta Anadolu Yöre Temsil Grubu Başkanı Yunus Murt, Malatya’nın turizm yönünden tanıtılması konusunda katkı sunmak istediklerini belirtti. Murt, belediye başkanlarına da seslenerek, ilin tanıtımı için TUR operatörlerine yönelik tanıtım çalışmaları yapmalarını istedi.

Medine Turizm duyarsız kalmadı

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı uygulayan ilk ulaşım firması Malatya’da, Medine Turizm oldu. Medine Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Keskin, “Hazine ve Maliye Bakanlığımızın Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye katkı amacıyla Medine Turizmin seyahat ettiği her yerde yüzde 10 indirim uygulayacak” dedi.

Malatya standına yoğun ilgi

Van’da bu yıl 9’uncusu düzenlenen Turizm ve Seyahat Fuarında açılan Malatya standına yoğun ilgi gösteriliyor.

Malatya Van’da tanıtılacak

Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, 27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Van’da düzenlenecek olan ‘9. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’ katılarak Malatya’yı temsil edecek.

Servis araçlarına sıkı takip

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerin daha güvenli bir şekilde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla okul servis araçlarına yönelik gerçekleştirilen denetimlerine hız verdi.

Yeşilyurt Kudüs’e uğurladı

‘Kudüs’ temalı sanat ve kültür yarışmasında dereceye girip Kudüs seyahatiyle ödüllendirilen 24 öğrencinin de içerisinde bulunduğu 76 kişilik kafile, Yeşilyurt Belediyesinin organizasyonuyla Kudüs’e gitti.