Servis Şoförleri Haberleri

Servis Şoförleri Haberleri

Servisçilere seminer

Malatya'nın Kale ilçesinde, taşımalı eğitim kapsamında öğrence taşıyan servis şoförlerine yönelik ‘Trafik Kuralları ve Öğrencilerin Taşımalı Güvenliği’ konulu seminer düzenlendi.

Tamamen bittik

Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apacık, esnafın, tamamen bittiği devlet tarafından resmi olarak ispatlandığını öne sürerek, "Ancak bunu ispatlamalarına rağmen devlet yetkilileri hiç bir şey yapmıyorlar" dedi.

Mağduriyet giderilmedi

Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, pandemi sürecinde Türkiye genelinde milyonlarca esnafın ciddi anlamda mağduriyet yaşadığını belirterek, "Bu mağduriyetle ilgili de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne önerge verildi ancak verilen önergeyle ilgili bir şey çıkmadı, çıkacağına da ihtimal vermiyorum" dedi.

Süre uzatılsın

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan 100+100 adet S plaka ile ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, S plaka almak için Pazartesi günü sürenin biteceğini anımsatarak, başvuru süresi uzatılması talebinde bulundu.

Okul servis şoförlerine eğitim

Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Tim Komutanlığı tarafından 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde Yazıhan İlçesinde taşıma yapan okul servis şoförlerine trafik eğitim semineri verildi.

Servis sürücülerine eğitim

Arguvan İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Amirliği görevlileri tarafından okul servis şoförlerine trafik eğitimi verildi.

Jandarma uyardı

Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Tim Komutanlığı tarafından 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde taşıma yapan okul servis şoförleri, yüklenici firma yetkilileri ve rehber personele trafik eğitim semineri verildi.

Bağış adı altında para alınıyor

Okul aile birlikleri ve bazı okul müdürlerinin servisçi esnaflarından bağış adı altında paralar alındığı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, “Malatya'da hiç bir ilkokul ve ortaokul 'da alınmıyor bağış dahi kabul edilmiyor. Ancak liselerde halen bu dava devam ediyor" dedi.

Yaş yeniden düzenlensin

Servisçi esnafının sorunlarını dile getiren Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, okul servis araçlarının yaş standardının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Apaçık, servisçilerin okul servis araçlarının yaş standardının yeniden düzenlenmesi için 20 Ağustos’ta Ankara’da seslerini duyuracaklarını ifade etti.

Esnaf içler acısı halde

2018-2019 eğitim yılını servisçiler olarak, içler acısı bir şekilde kapattıklarını dile getiren Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, esnafın yüzde 30’unun borcunu ödeyemediği için icralık olduğunu söyledi.

Servisler trafikten çekiliyor

Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apacık, Malatya’da yaklaşık 250 okul servisinin 12 yaşını geçtiğinden trafikten çekilmesini eleştirerek, önemli bir mili servet kaybına neden oluyor, araçların trafikten çekilmesi yerine günün şartlarına göre güncellenerek, trafikte kalması gerektiğini söyledi.

Trafik eğitimi verildi

Yeşilyurt Kaymakamlığı tarafından 2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminde taşıma yapacak okul servis şoförleri, yüklenici firma yetkilileri ve rehber personele trafik eğitimi verildi.

Servis şoförleriyle toplantı

Hekimhan Kaymakamı Ahmet Özdemir, özel ve taşımalı okul servis sürücüleriyle bir araya gelerek, uyulması gereken kurallar hakkında hatırlatmada bulundu.

Sorumluluğunuz var

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, okul servis şoförlerine yönelik düzenlenen toplantıya katıldı. Servis şoförlerine hitaben konuşan Başkan Gürkan, “Size bir çocuk emanet ediliyorsa, o çocuk sizin evladınızdır. Onu gideceği yere sağ, salim götürmek gibi bir sorumluluğunuz var” dedi.