Servis Araçları Haberleri

Servis Araçları Haberleri

Seçim öncesi yemek

Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce yarın gerçekleştirilecek oda seçimi öncesinde gövde gösteri yaptı.

Servis ücretleri düzenlendi

Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, 'Malatya ulaşım koordinasyonu tarafından Malatya'da ilk kez personel taşımacılığı ile ilgili fiyat listesi çıkarılmış bulunmaktadır' dedi.

Servis ücretlerine düzenleme

Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar ile okul servis ücretlerinde düzenlemeye gittiklerini söyledi.

Servis araçlarına ortak denetim

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte trafiğe katılan okul servis araçlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek için Malatya Valiliği tarafından oluşturulan komisyon, servis araçlarını denetlemeye başladı.

Jandarmadan sıkı denetim

Okulların açılması ve yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okul servis araçlarına yönelik denetimler sıklaştırıldı.

Servisler denetlendi

Bugün başlayan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle öğrencilerin daha güvenli bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamak amacıyla dün okul servis araçlarına ve personeline yönelik denetimler yapıldı.

Servis araçlarına sıkı denetim

Anaokullarında eğitimin başlaması, ilk, orta ve liselerde ise 6 Eylül'de yeni eğitim ve öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle okul servislerinde sıkı denetim başladı.

Teşekkür ziyareti

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, beraberinde oda yönetimi ve şoför esnaflarıyla birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

Zararına çalışıyoruz

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, normalleşme süreciyle birlikte okulların, haftada 2 gün açılmasıyla birlikte servisçi esnafının rahat bir nefes alacağını düşündüklerini belirterek, "Maalesef servisçi esnaflarımız okulların açılmasından hiçbir fayda göremedi. Şu an servis araçlarımız zararına çalışıyor. Okulların bu şekil açılması bize faydadan çok zarar vermiştir" dedi.

Öğrencilere tablet sürprizi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce ile birlikte servisçi esnafının pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşayan bir ailesini ziyaret etti, öğrenci çocuklarına tablet hediye etti.

İnce, Ankara toplantısını değerlendirdi

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, Ankara'da kendisinin de katıldığı toplantıda esnafların sorunlarının görüşüldüğünü belirterek, toplantısın son derece yararlı geçtiğini ve sorunları dile getirme imkanı bulduklarını bildirdi.

Tek kuruş yardım edilmedi

Pandemiden dolayı servisçi esnafının sıkıntılar içinde boğuştuğuna dikkat çeken Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, servisçi esnafına tek kuruş yardım edilmediğini, çaresiz kendi kaderine bırakıldığını söyledi. İnce, "Bizlerden sorunlarımızı dinleyin ondan sonra karar verin. Çünkü masa başında alınan kararalar sahada uygulanamaz" dedi.

Jandarma denetimde

Malatya-Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri ilçe genelinde işçi ve personel taşımacılığı yapan servis araçlarına yönelik eş zamanlı uygulama yaptı.

İnce destek istedi

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, servisçi esnafının mağdur olduğunu söyleyerek, Milli Eğitim Bakanlığından çözüm beklediklerini bildirdi.

Taksi ve servis araçları ilaçlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, dünya genelinde etkili olan ve Türkiye'de de yayılan korona virüsüne karşı gerekli tedbirleri artırarak devam ediyor.

Malatya'da servis minibüslerine dezenfekte

Malatya'da servis minibüsleri dezenfekte ediliyor. Dezenfekte etmeyen servis araçlarına müsaade edilmeyecek.

Arguvan'da servis araçlarına sıkı denetim

Malatya'nın Arguvan ilçesinde servis araçlarına sıkı denetim yapıldı.

Sevindiren karar

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından minibüs ve toplu taşıma araçlarında yaş sınırının 12’den 20’te çıkartılmasını değerlendiren Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, kararın esnafa müjde niteliğinde olduğunu vurgulayarak, aynı desteği servis araçları için de beklediklerini söyledi.

Esnaf nefes alacak

24 Ocak'ta Sivrice'de meydana gelen depremin ardından Malatya’daki şöför esnafının işlerinde bir düşüş yaşandığını belirten Malatya Umumi Servis Araçları ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce, 50 bin faizsiz kredi verilmesi sonrasında Malatya ve Elazığ ekonomisi canlanacak esnafımız rahat bir nefes alacak" dedi.

Saygısızlığa af yok

65 yaş üstü vatandaşlar ve yolculara karşı saygısız davranan şoförlerle ilgili gelen şikayetleri değerlendiren Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, saygısız davranan şoförlerin, halk otobüsü şoförlüğü yapabilir kartını iptal edeceklerini söyledi. İnce, "Yolcuya saygılı davranacaksın, ekmeğinin peşinden koşacaksın. Zarar ediyorsan bu işi yapmayacaksın" dedi.

Jandarmadan sıkı denetim

Jandarma trafik timleri, huzur ve güven uygulamaları kapsamında okul servis araçlarına yönelik denetimlerini arttırdı.

Servis araçlarına sıkı denetim

Jandarma trafik timleri, okul servis araçlarına yönelik denetimlerini arttırdı.

Esnafımız bu parayı ödeyemez

Malatya Minibüs ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, okul servis araçlarında 12 yaş sınırının şoför esnafını mağdur ettiğini belirterek, yaşanılan ekonomik krizin içerisinde servisçi esnafına 12 yaşın altında araç alınmasının diretilmesi şoför esnafını zor durumda bıraktığını söyledi. İnce, “Şu anda sıfır servis aracı 300-350 bin esnaflarımız bu parayı ödeyemez" dedi.

Okul servislerine sıkı denetim

Malatya'nın Arguvan ilçesinde okul servis araçlarına sıkı denetim başlatıldı.

Çöpe atılacak paramız yok

Servis araçlarında yaş sınırının 2 yıl uzatılmasının olumlu bir gelişme olduğunu belirten Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, “Şunu söylemek istiyorum. 12 +2 yetmez diyoruz. Bunun arkası gelmeli mutlaka servis araçları yaşları 16 yaşın üzerinde olmalı bizim çöpe atılacak paramız yoktur" dedi.

Öğrenci servislerine sıkı denetim

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte, öğrencilerin daha güvenli bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamak amacıyla okul servis araçlarına yönelik gerçekleştirilen denetimlerini yoğunlaştırdı.

Minibüs ve servis ücretlerine zam

Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar ile birlikte şehiriçi minibüs ve okul servis ücretlerinin yeni tarife üzerinden yolcu taşıyacağını söyledi.

65 yaş üstüne sınırlama

Malatya'da şehir içi toplu taşıma araçlarında 65 yaş üzeri ve vatandaşlara yönelik ücretsiz yolculuğa 60 biniş sınırlaması getirilmesi talebinde bulunduklarını belirten Malatya Umumi Servis Araçları ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce, “UKOME Kurulu kararıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın ayda 70 biniş sınırlandırılması getirildi ve bir tasarrufa gidildi" dedi.

Yaş yeniden düzenlensin

Servisçi esnafının sorunlarını dile getiren Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, okul servis araçlarının yaş standardının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Apaçık, servisçilerin okul servis araçlarının yaş standardının yeniden düzenlenmesi için 20 Ağustos’ta Ankara’da seslerini duyuracaklarını ifade etti.

Sorunları Vali'ye anlattı

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Malatya Valisi Aydın Baruş ziyaret ederek esnafların sorun ve sıkıntılarını paylaştı.