Selahattin Gürkan Haberleri

Selahattin Gürkan Haberleri

Gürkan YİMPAŞ’ı inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yenileme çalışmalarının devam ettiği YİMPAŞ binasında incelemelerde bulunarak, yenileme çalışmalarını yürüten personellerle bir araya geldi.

718 mahallede belediyemizin şantiyeleri var

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Hanımınçiftliği ve Orduzu bölgelerinde çalışmaları tamamlanan alt yapı ve yol çalışmalarını inceledi.

Biz bir aileyiz

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz ve HAK-İŞ Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a nezaket ziyaretinde bulundular.

18 okula 26 spor tesisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Malatya Valiliği arasında geçtiğimiz aylarda imzalanan protokol çerçevesinde okullara yapılacak olan spor tesisleri bir bir tamamlanarak hizmete açılmaya başladı.

Trafik rahatlayacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Kuzey Kuşak Yolunda incelemelerde bulundu.

Gürkan Horata'yı inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlandığı Horata Mesire alanında incelemelerde bulunarak, projede yer alan yenileme çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Ayvalı Kültür Merkezi açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Darende İlçesi Ayvalı Mahallesi'ne yapılan alt ve üstyapı çalışmaları ile ilgili Yatırım Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Yatırım bilgilendirme toplantısının ardından Ayvalı Kültür Merkezi'nin açılışı da gerçekleştirildi.

Maaşı biz belirleriz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi Yönetici kadrosu ile Belediye, İştirakler ve MASKİ personelleriyle bir araya geldi.

Gürkan'dan katılımcı belediyecilik vurgusu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan ziyarette yaptığı konuşmada, 'Belediye olarak beş temel hizmet anlayışı içerisinde çalışırken bunlardan bir tanesi de katılımcı belediyeciliktir' dedi.

İstişareye önem veriyoruz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Gürkan: 'İstişareye önem veriyoruz' dedi.

Çavuşoğlu'ndan valilik ve belediye ziyareti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malatya ziyareti çerçevesinde Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini de ziyaret etti.

İhaleden 2 yıl sonra hasta kabulüne başlandı

Battalgazi Devlet Hastanesinin acil ve bazı polikliniklerde hasta kabulüne başlaması nedeniyle, hastaneye ziyarette bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a bölge muhtarları, esnaflar ve vatandaşlar büyük ilgi göstererek teşekkür etti.

Kayısı festivali öncesi istişare toplantısı

Bu yıl 25'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali öncesi düzenlenen istişare toplantısı düzenlendi.

Hayvan pazarı yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kurban Bayramı öncesi Canlı Hayvan Pazarı'nı ziyaret ederek bu alanda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

POMEM’de mezuniyet sevinci

Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) eğitimlerini tamamlayan 381 polis adayı, düzenlenen mezuniyet töreni ile mesleğe ilk adımlarını attı.

Beydağ’ı sil baştan

Beydağı Kentsel Dönüşümü ve Güney Kuşak Yolu için toplamda 300 bağımsız bölümde özel mülkiyet kamulaştırmaları yapılarak, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 200 milyon üzerinde bir bedel harcanarak 923 konut ve 38 iş yerinin yapımında sona gelindi. Güney Kuşak Yolu’nun tamamının çift yönlü 4 şerit olarak açılabilmesi için yine 250 milyon lira gibi bir maliyet Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Yapılacak kaldırım, çevre ve peyzaj düzenlemeleriyle birlikte yaklaşık 500 milyon TL gibi bir rakamın harcanacağı Beydağı adeta sil baştan yenilenmiş olacak.

Esnafla istişare toplantısı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şire Pazarı esnaflarıyla Belediye Meclis Salon'unda bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Yorgunluğu konserle attılar

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı'na (YKS) giren gençlerin sınav stresini atlatabilmeleri amacıyla 'Yaz Konserleri' çerçevesinde Canbay ve Wolker konseri düzenledi. Büyükşehir Belediyesi yanında düzenlenen konsere katılan on binlerce genç, doyasıya eğlendi.

100. yıl kent parkında incelemelerde bulundular

Malatya'nın yeşil dokusunu artırmak amacıyla şehrin birçok noktasında çalışmalar yürüttüğü belirtilen Malatya Büyükşehir Belediyesi, Tecde Mahallesi Altın Kayısı Bulvarı üzerinde bulunan ve 300 dönümlük alana sahip 100. Yıl Kent Parkını Malatya'ya kazandırıyor.

Fanlar bezdiriyor!

Battalgazi ilçesinde yapımı tamamlanan Battalgazi Devlet Hastanesi’nin ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi için kurulan fanlar, projedeki yerine değil de istek üzerine vatandaşların yaşadığı sokağın yaklaşık 8 metre yakınına kurulduğu iddia edildi. Fanlardan çıkan aşırı sesle canından bezen vatandaşlar, “Sesten evlerimizde duramıyoruz. Hastaneler şifa vermek için yapılırken, bu tesis insanların hasta olması için yapıldı. Mağdur edildik, umursayan yok” serzenişinde bulundu.

Gürkan kuyumcular çarşısını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya genelinde yapmış olduğu çalışmalarla fiziki açıdan modern, çağdaş bir Malatya için çalışmalar yürütürken bir yandan da sokak sağlıklaştırma çalışmalarıyla mevcut alanların daha güzel bir mekn haline dönüştürmeyi amaçlıyor.

Gürkan öğrencilerin taleplerin geri çevirmedi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, geçtiğimiz aylarda düzenlenen bir etkinlik çerçevesinde kendisine mektup yazarak talepte bulunan Yeşilyurt İlçesi Bostanbaşı İlkokulu 2F sınıfında okuyan 36 öğrencinin taleplerini geri çevirmedi.

Karne heyecanına ortak oldular

2021-2022 eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasıyla birlikte Malatya'da 186 bin 857 öğrenci karne aldı.

Büyükşehirden anlamlı etkinlik

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü tarafından Orduzu Katı Atık Entegre Tesisinde elektrik enerjisi üretimi devam ederken, tesiste açığa çıkan ısı değerlendirilerek 1 dönümlük alan üzerinde kurulan serada sebze fidesi ile süs bitkisi üretimi yapılıyor.

Hastane açılış için gün sayıyor

Açılış için gün sayan Malatya Battalgazi Devlet Hastanesi ile ilgili olarak bölge mahalle muhtarları ve esnafları memnuniyetlerini dile getirerek, hastanenin açılışında emeği olanlara teşekkür ettiklerini söylediler.

Kent müzesine jüri özel ödülü

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tarihi Kentler Birliği tarafından 6'ncısı düzenlenen Müze Özendirme Yarışması'nda Malatya Kent Müzesine verilen jüri özel ödülünü aldı.

Talepler tuhaf!

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısında, imar komisyonu üyelerinin işlerini yeteri kadar takip etmediği serzenişinde bulundu. Gürkan, “İmar Komisyonu’nun bu konularda daha hassas davranması gerekiyor. İmar Komisyonu’na ne için görev verilir, gidip yerinde incelemeniz için verilir ona göre uygulamalar yapılır. İlgili maddedeki taleplerde bana biraz tuhaf geldi” dedi.

Gürkan’dan esnafa ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, şire pazarı esnafı ile bir araya geldi. Şire pazarı esnafını ziyaret eden Başkan Gürkan, pazar içerisinde yapılan çalışmaları da yerinde inceleyerek ilgililerden bilgiler aldı.

Mahalleliye konut müjdesi

20 hektarlık Beydağı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanında TOKİ tarafından 915 konut ile 38 adet iş yerinin yapımı bitme aşamasına geldi. Proje alanında yer alan yaklaşık 575 adet konut için hak sahipleri ile sözleşme imzalanırken geriye kalan yaklaşık 320 adet konutun kaldığı tespit edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yaptığı görüşmeler neticesinde ilk dönemde TOKİ ile anlaşmayan hak sahiplerine müjdeli haberi verdi. Gürkan, yeni bir sözleşme ve protokol çerçevesinde geriye kalan yaklaşık 320 konutun hak sahiplerine verileceğini söyledi.

Elektrikli ve hibrit araç teknolojileri paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen 'Elektrikli ve Hibrit Araç Teknolojileri' panelin de temiz enerjinin önemi masaya yatırıldı.