Sebze Ve Meyve Haberleri

Sebze Ve Meyve Haberleri

Sebze ve meyve pazarında fiyatlar düştü

Malatya'da Sebze Meyve Pazarı'nda marul ve ıspanak fiyatları bir öncesi aya göre yarı yarıya düştü.

Sebze ve meyve alınacak

Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, sebze ve meyve ürünlerinin satın alınacağını duyurdu.

Pahalılık tezgâhları vurdu

Sebze ve meyve fiyatlarındaki artış cep yakmaya devam ediyor. Sebze ve meyve pahalılığı hem pazarcıyı hem de tüketiciyi zorluyor. Sebze fiyatlarını sıcak hava çarptığını belirten Malatya Küçük Yaş Sebze ve Meyve Hali esnafı, hayat pahalılığını tezgahlara yansıdığını dile getiriyorlar.

Sebze ve meyve alınacak

Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, sebze ve meyve satın alacağını duyurdu.

Sebze ve meyve alınacak

Akçadağ T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü, sebze ve meyve alınacağını bildirdi.

Tarladan tüketiciye

Malatya'da Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süper Marketler tarafından tarlada üreticiden alınan sebze ve meyveler aracı olmadan uygun fiyatla tüketiciye sunuluyor.

Bayram alışverişi Covid-19'u unutturdu

Malatya'da bayram alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar, sebze ve meyve halinde yoğunluk oluşturdu.

Pazar yerleri açık olacak

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 'Pazar Yerleri' konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.

Sebze ve meyve alınacak

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği, sebze ve meyve satın alınacağını bildirdi.

Sebze ve meyve alınacak

Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, sebze ve meyve alınacağını açıkladı.

Sadıkoğlu sorunları dinledi

Malatya Sebze-Meyve Komisyoncu ve Tüccarları Derneği Başkanı Celal Akbay'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya Sebze ve Meyve Hali esnafını da tek tek gezerek sektörün sorunlarını dinledi.

Sebze ve meyve fidanı dağıtılacak

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yerli tohumlardan üreteceğimiz 200 bin adet meyve ve sebze fidesini, 2021 yılı içerisinde etaplar halinde çiftçilerimize hibe yoluyla vereceğiz dedi.

'Hal fiyatı' denetlensin

Malatya'daki bazı büyük marketlerin sebze ve meyve fiyatlarını düşürüp, 'Hal Fiyatına' diyerek, satış yapmalarına tepki gösteren Malatya Yaş Sebzeciler ve Meyveciler Komisyon Dernek Başkanı Celal Akbay, marketlerin hiç bir zaman hal fiyatlarına sebze meyve satmadıklarını savundu. Akbay, "Ürünlerin hal fiyatına olduğunu söylüyorlar. Biz buna karşıyız. Hiç bir markette, o günün şartlarında hal fiyatına satış yapılmıyor. Denetlenmesini istiyoruz" dedi.

Turşunun yaygınlaştırılması isteniyor

Kışın vazgeçilmezlerinden olan turşunun, Malatya’nın Darende ilçesinde yaygınlaştırılması istendi. Sebze ve meyve üretim yeri olan Darende’de turşu yapımının iş ve aş kapısı olabileceği belirtildi.

Sebze fiyatları yükseldi

Sebze ve meyve tezghlarında mevsim nedeniyle sezon ürünleri yer alırken, yaz ürünleri olan ürünlerde fiyatlar tırmanışa geçmiş durumda. Yerli sebze hasadının sona ermesiyle Malatya Sebze ve Meyve Pazarında sebze fiyatları cep yakıyor. Domatesin ve Biberin kilosu 5 TL civarında. Tarladan seraya geçiş nedeniyle de sebze fiyatları yükseldi.

Sebze fiyatları cep yakıyor

Sebze ve meyve tezgâhlarında mevsim nedeniyle sezon ürünleri yer alırken, yaz ürünleri olan ürünlerde fiyatlar tırmanışa geçmiş durumda. Malatya Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ümit Emre, pazarlarda sebze ve meyvelerin fiyatlarının yüksek olmasını, yazın sıcak seyreden havaların sonbaharda da etkisini göstermesi sonucu kuraklığın olmasına bağladı.

Tarladan sofralara

Malatya'da Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süper Marketler tarafından tarlada üreticiden alınan sebze ve meyveyeler aracı olmadan uygun fiyatla tüketiciye sunuluyor.

Kavşağa çözüm bekleniyor

Malatya Yeşilyurt ilçesi Dilek Mahallesi yolu üzerinde bulunan Yaş Sebze ve Meyve Hali ile Galericiler Sitesi ön tarafında bulunan kavşağa uyarıcı işaretler ve sinyalizasyon uygulaması isteyen sürücüler, kavşakta sık sık kazalar yaşandığını dile getirerek, kavşağa yönelik çözüm bulunmasını talep etti.

3 gün açık kararı iptal edildi

Malatya Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nin 3 gün açık kalması yönündeki karar iptal edildi.

Hal binası 3 gün açık

Malatya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Korona Virüs önlemleri kapsamında alınan yeni karar ile birlikte Sebze ve Meyve Toptancı Hali artık sadece haftanın 3 günü hizmet verebilecek.

Malatya'da yeni önlem

Malatya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Korona Virüs önlemleri kapsamında alınan yeni karar ile birlikte Sebze ve Meyve Toptancı Hali artık sadece haftanın 3 günü hizmet verebilecek.

'Seç al' dönemi bitti

Yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce seçilmeden satışa sunulmasıyla birlikte pazarlarda 'seç al' dönemi sona erdi.

Sebze fiyatları arttı

Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre, sebze ve meyve fiyatlarındaki değişimin hava şartlarına bağlı olduğunu belirterek, "Akdeniz Bölgesinde yağışlardan dolayı işçi çalıştırmak problem oldu. Yollar kapanınca ulaşımda sıkıntılar yaşandı. Gelen ürünlerin kalitesi düştü. Soğuktan etkilendi. Soğuktan etkilenince fiyatlarda yüzde 30-40 bir artış oldu" dedi.

Yeni seralar açılacak

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde sebze ve meyve üretiminin artırılması ve vatandaşı teşvik etmek amacı ile yeni seraların açılması kararı alındı.

Sebze meyve fiyatları normal

Sebze ve meyve fiyatlarının yaz aylarına göre normal olduğunu kaydeden Malatya Sebzeciler Odası Başkanı Yasin Yıldız, “Kış aylarına göre fiyatlar cazip. Şuan havaların çok aşırı sıcak olmasından dolayı, patlıcan, domates, biber, salatalık, kabak gibi ürünlere ilgi daha çok. Bu sebzeler daha çok tercih edilmekte" dedi.

Öğrenciler serayla tanıştı

Yeşilyurt İlçesi Esma Biltacı Kültür Merkezi Kur’an Kursu öğrencileri, Yeşilyurt Belediyesinin ‘Yeşil Gıda Seracılık’ projesi kapsamında hayata geçirilen serada, sebze ve meyveleri dalından kopartarak farklı bir lezzet tattı.

Fiyatlar makul

Malatya Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ümit Emre, yerli ürünlerin artması, mevsim şartlarının normal seyir etmesiyle birlikte ürün bolluğunun, tezgâhlarda yer alan sebze ve meyve fiyatlarının düşebileceği son noktaya kadar düştüğünü söyledi.

Pazarda fiyatlar düştü

Malatya Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ümit Emre, Mayıs’ın başından itibaren tarla sezonunun başladığını belirterek, sebze ve meyve fiyatlarının yarı yarıya düştüğünü söyledi.

Sebze fiyatları düşüyor

Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre, son günlerde enflasyonun düşmesiyle birlikte mevsimlik sebze ve meyve fiyatlarının mevsim normallerine düşüğünü kaydederek, tüketicilere mevsim ürünlerini tüketme çağrısında bulundu.

Sebze fiyatları düşüyor

Malatya Sebzeciler Odası Başkanı Yasin Yıldız, sebze ve meyve fiyatlarının yaz aylarına göre düşük olduğunu belirterek, “Meyve ve sebze fiyatlarımız yaz ayına göre çok iyi. Sebze fiyatları epey yükselmişti. Bu fiyatların kışın daha da yükselmesini bekliyorduk ama şuanda fiyatlarda ciddi düşüş var’’ dedi.