Sabah Namazı Haberleri

Sabah Namazı Haberleri

Gençler camide

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya İl Başkanlığı tarafından "Ümmeti, sabah namazına giden gençler uyandıracak" sloganıyla başlatılan sabah namazı programları ile MTTB'li gençler her hafta bir camide buluşuyor.

Mescid-i Aksa ibadete kapatıldı

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında bugün sabah namazından itibaren tamamen ibadete kapatılacağı açıklandı.

Dualarıyla destek oluyorlar

Malatya'nın Darende ilçesindeki Kur'an kursu öğrencileri, her gün sabah namazı sonrası Fetih Suresi'ni okuyarak Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na destek veriyor.

İdlip zaferi için fetih suresi okundu

Suriye'nin İdlip kentinde devam eden Bahar Kalkanı Harekatının zaferle sonuçlanması için Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde sabah namazının ardından Fetih Suresi okundu. İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan kahraman vatan evlatları için de dualar edilirken vatandaşlar, Mehmetçiğin zaferi için hep birlikte ellerini semaya kaldırdı.

Şehitler için dua edildi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) organizesi ile sabah namazı buluşmasında şehitler için dua edildi.

Öğrenciler sabah namazında buluştu

TÜGVA Malatya Temsilciği tarafından düzenlenen etkinlik ile öğrenciler sabah namazında buluştu.

Mehmetçikler için dua okundu

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek adına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı' operasyonuna katılan kahraman Mehmetçikler için Malatya'nın Yeşilyurt İlçe Merkezi Kebir Cami'inde kılınan sabah namazının ardından fetih suresi okunup dualar edildi.

‘Sefer ve zafer duası’

Malatya Yeni cami'de sabah namazından sonra Fetih Suresi okunarak, Barış Pınarı Harekatı'na katılan askerler için dualar edildi.

Sabah Namazında dualar edildi

Sınır ötesinde yürütülen Barış Pınarı Harekatı'ndaki Mehmetçik için Malatya merkezdeki Yeni Cami'de Fetih Suresi okunarak, dualar edildi.

Sabah namazında buluştular

Yeni Cami'de Cihannüma Derneğinin düzenlediği, Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor etkinliği düzenlendi.

Vali gençlerle camide

Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Valiliğinin koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün organize ettiği, “Gençlik Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliği kapsamında gençlerle ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Eski sisteme dönüldü

Kasım ayında sabah ezanı ve sabah namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından değiştirilmişti. 1 Mart Cuma itibarıyla sabah ezanı saatlerinde eski sisteme geri dönüldü.

Yüksel’e dua idama tepki

AGD ve MGV Malatya Şubeleri tarafından sabah namazı çıkışında Metin Yüksel’i anmak ve Mısır’daki idamları telin etmek için yeni cami program düzenlendi.

Vali sabah namazında

Malatya Valisi Aydın Baruş, "Gençlik Sabah Namazında Buluşuyor" etkinliği kapsamında gençlerle bir araya geldi.

Çocuklar ödüllendirildi

Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından “Haydi Çocuklar Camiye” projesi kapsamında 15 gün boyunca 5 vakit namaza gelen 15 çocuk için sabah namazında ödül töreni düzenlendi.

Cami programına yoğun ilgi

Malatya’da Abdulkadir Eriş Uçbağlar Camiinde her Pazar sabah namazından sonra, ‘Çorba bahane sabah namazı şahane’ programı yoğun ilgi görüyor.

Vali gençlerle sabah namazında

Malatya İl Müftülüğü tarafından "Sabah Namazı Gençlik Buluşması" programı düzenlendi. Programa, Malatya Valisi Aydın Baruş’ta katılarak, gençlerle sabah namazında buluştu.