Rahmet Haberleri

Rahmet Haberleri

Birlik ve beraberlik mesajı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Muharrem ayında tutulan oruçların, birliğe ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Peygamber Efendimizin torunu Hazreti Hüseyin Efendimizi ve insanlık tarihinin en acı olaylarından bir olan Kerbela'da şehadete ulaşan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum' diye konuştu.

Rahmetle anıyoruz

Malatya'nın Arguvan İlçesi Şehit Tuncay Göksu Çok programlı Anadolu Lisesi Müdiresi Semra Atalmış, müdirelik yaptığı okula ismi verilen şehidin annesini ziyaret ederek ilgi gösterdi.

Fendoğlu'ndan Bayram mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK üyesi Mehmet Fendoğlu, bayram mesajında, bu mübarek günlerin rahmet ve bereketinde buluşma temennisinde bulundu.

Ramazan Bayramı mesajı

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, 'Paylaşarak dayanışmanın hayata geçtiği, yapılan ibadetlerle manevi huzurun yaşandığı, rahmet ve bağışlanma ayı Ramazan'ın ardından, birliğimizin pekişmesine, toplumsal hoşgörü ve kucaklaşmanın daha da güçlenmesine vesile olan Ramazan Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz' dedi.

Rahmetle yad ediyorum

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Cumhuriyetinin 8.Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal ve Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu'nun vefatlarının yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Güder, 'Seçkin devlet adamlarından ve siyasetçilerden merhum Turgut Özal'ı ve Hamit Fendoğlu'nu vefatlarının yıl dönümünde rahmet ve minnetle yad ediyorum' dedi.

Anma mesajı

Türkiye'nin 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile Malatya eski Milletvekillerinden ve Belediye Başkanlarından Hamit Fendoğlu'nun ölüm yıldönümleri nedeniyle anma mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Anadolu'nun bağrından çıkmış, Malatya olmalarından her zaman iftihar ettiğimiz, memleket ve bayrak sevdalısı iki devlet adamımızı rahmet ve minnetle yd ediyorum' dedi.

Rahmetle yad ediyorum

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Şehitler Haftası münasebetiyle Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Muharrem Kıbrız'ı ve yönetimini ziyaret etti. Şehitlik mertebesinin önemine vurgu yapan Başkan Güder, 'Devletimizin, milletimizin bekası için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum' dedi.

Ramazan ayı mesajı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Ramazan ayı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, Ramazan Ayı, rahmet ve mağfiret deryasından nasiplenmek, ilaveten ebedi kurtuluşa giden yolu bulmak içindir' ifadelerini kullandı.

Avukatlar Günü mesajı

Malatya Baro Başkanı Enver Han, 5 Nisan Avukatlar Günü'nü kutlayarak, Tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü'nü kutluyorum. Mesleğimize yıllarca hizmet etmiş fakat bugün aramızda bulunmayıp, ahirete intikal etmiş meslektaşlarımızı saygıyla ve rahmetle anıyorum' dedi.

Gürkan'dan 18 Mart mesajı

Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 'Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nü kutlayarak, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlere rahmet diledi.

Rahmetle anıyorum

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 100. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rahmetle anıyoruz

Malatya’da, 7'den 70'e herkes Erbakan Hoca’ya olan duygularını fikir duvarına yazdı.

Rahmet ayları

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, mesajında Regaib Kandilini kutlayarak, gecenin en iyi şekilde değerlendirilmesi tavsiyesinde bulundu.

Hayırlara vesile olsun

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan Regaib Kandili dolayısıyla Malatya'daki belediye başkanları mesaj yayımlayarak, vatandaşların kandilini kutladılar.

'Bu millet unutmaz'

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 'Teröristlerin siyasi uzantılarını da onlarla iş tutanları da bu millet unutmaz. Şehit edilen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum' dedi.

Hayırlara vesile olsun

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 3 aylar nedeniyle yayımladığı mesajında, Allah'ın rahmet, mağfiret ve bereketinin yoğun olduğu, kalplerimizin ve gönüllerimizin doyum mevsimi olan mübarek üç aylara girmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz ifadelerini kullandı.

Yaraları sardık

24 Ocak 2020'de Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen, Malatya'nın da etkilendiği depreminin yıl dönümünde konuşan Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Elazığ ve Malatya'nın etkilendiği deprem felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Depremin birinci yıldönümünde evleri zarar gören vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Hayır Çarşısı açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kernek Külliyesi altında bulunan 700 metrekarelik alanı hayırseverliği ile tanınan rahmetli Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük Hayır Çarşısı olarak düzenliyor. Hayır Çarşısı'nda ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıda, giyim ve mobilya gibi ihtiyaçlarını karşılama imknına kavuşmuş olacak.

Elektronik oylama

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısı, yapılan 3'ncü birleşimle tamamlandı. Toplantıyı yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kısa süre önce korona virüs salgınında hayatını kaybeden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya'yı rahmetle andı.

Ağam bizimle eğlenir

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, zabıta haftasında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konser etkinliğini eleştirdi. Mesajla vatandaşları uyarırken, konser verilmesini eleştiren Yıldırım, “Hemşerimiz Rahmetli Kemal Sunal'ın Dediği Gibi; 'Ağam Bizimle Eğlenir" dedi.

Hicri Yılbaşı mesajı

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Müslümanlar için bir milat olan hicret, Allah'a ve O'nun Kutlu Elçisi Rahmet Peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi, hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur. Hicrette asıl olan samimiyettir, halis niyettir. Hicretin mayası, Allah'a bağlılık ve Resûlullah'a olan muhabbettir' dedi.

Ezanlar darbeyi susturdu

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda 15 Temmuz gecesi darbelerin ezanı değil, ezanların darbeyi susturduğunu belirterek, Ayakta ölmeyi, dizüstü yaşamaya tercih eden kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz dedi.

Gönül belediyeciliği vurgusu

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantısının ilk oturumun gerçekleştirdi. Toplantıya Başkanlık eden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bir süre önce vefat eden Doğanşehir Belediye Başkanı merhum Vahap Küçük'ü rahmetle andı.

Gazeteci Mahir Temur'un acı günü

Kayısı Haber Genel Yayın Yönetmeni Mahir Temur'un bir süredir İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tip Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Annesi Beyaz Temur hayatını kaybetti. Kale İleçesinde defnedilen Beyaz Temura Allahtan rahmet Gazeteci Mahir Temur'a başsağlığı diliyoruz.

İslam alemi hüzünlü

İslam dünyası 11 ayın sultanı Ramazan’ı, Kovid-19 sebebiyle yaşanan ölümler ve kısıtlamalar nedeniyle hüzünlü karşılıyor. Rahmet ayının maneviyatını yaşatacak toplu iftar ve camilerde cemaatle teravih namazı kılınamayacak.

Bakan Gül deprem bölgesinde

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından konuşan Gül, 'Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun, ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum' dedi.

Rahmet ile yad edilelim

Malatya Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Aliseydi Yücekaya, beraberinde dernek yönetimi ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile bir araya geldi. Başkan Güder, seçilmiş insanların kendilerini seçen topluma karşı sorumlulukları olduğunu belirterek, 'Bir rahmet ile yad edilmek var, bir de beddua ile yad edilmek var. Biz rahmet ile yad edilmek istiyoruz' dedi.

Kahtalı'dan 15 Temmuz mesajı

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 15 Temmuz'da darbeler ezanı değil, hamdolsun ezanlar darbeyi susturdu. Ayakta ölmeyi, dizüstü yaşamaya tercih eden kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz dedi.

Bugün vefat edenler

Bugün ilimizde 5 kişi vefat etti. vefat edenlere Allah'tan Rahmet Yakınlarına Sabr-ı Cemil Niyaz Ederiz.

Allah rahmet eylesin

Bugün ilimizde 9 kişi vefat etti. Vefat Edenlere Allah'tan Rahmet Yakınlarına Sabr-ı Cemil Niyaz Ederiz.