Etiketler

TMO kayısı alacak mı?

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kayısı alımı yapması için Bakanımızla görüştük ve desteklerini aldık. Konuyu Cumhurbaşkanımıza arz edecekler” dedi.

Kayısı için destek istedik

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile bir araya geldi. Çalık, Bakan Pekcan'dan kayısı ihracatının artırılması amacıyla destek istedi.

Tohma Köprüsü yıl sonunda açılacak

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yazıhan-Hekimhan yolu üzerinde bulunan ve Karakaya Barajı’nın geçişini sağlayan Tohma Köprüsü’nün 2020 yılında hizmete açılacağı müjdesini verdi.

İşletme burada olacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hekimhan ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Süreci başlattık

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Askeri Hastanenin olduğu alana yeni adliye binasını yapacaklarını belirtti.

Ciddi destekler verdik

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, tarım ve hayvancılığa ciddi destekler verdiklerini belirterek, “Tarımsal desteklerimiz 2002 yılında 23 milyon iken 2020 yılı itibariyle yaklaşık 50 milyon alan bazlı destek verdik. Tarımda, 200 milyona aşan desteği çiftçilerimize ulaştırdık” dedi.

3 asırlık çile bitecek

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde yapımı süren Kayak Merkezi yolunun tamamlanmasıyla üç asırdır Yama Dağı yaylalarına ulaşım sağlanmış olacak.

2,5 milyar destek aldık

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 'Devlet Su İşleri’nden Malatya'mıza yaklaşık 2,5 milyar destek aldık' dedi.

Her alanda reformlar yaptık

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Sağlıkta, sosyal güvenlikte, eğitimde, ulaşımda yapmış olduğumuz reformlar gibi ekonomi alanında yapmış olduğumuz çalışmalarda takdire şayandır” dedi.

Tespitler sahada yapıldı

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kayısı rekoltesiyle ilgili “2020 için Türkiye geneli için 104 bin, Malatya için ise 85 bin ton rekolte açıklandı. Tahmini rekolteleri speküle edecek rakamlarla Malatya gündemine getirmemek lazım. Bu tespit komisyonunun oluşturulmasının amacı; bu spekülasyonların önüne geçmektir” dedi.

Bu bir bitiş değil

AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, yürütmüş olduğu İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini bıraktığını açıkladı.

Boztepe, Yazıhan ovasını suluyor

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Boztepe Barajı’nın Türkiye ekonomisine katkı sağlayan önemli bir baraj olduğunu söyledi.

‘Kutsal bir iş yapıyorlar’

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Vefa Sosyal Destek Gruplarının önemli bir görev yaptığını ifade ederek, “Vefa Sosyal Destek Grupları, muhteşem ve kutsal bir iş yapıyor” dedi.

Terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Vefa Sosyal Destek Gruplarının önemli bir görev yaptığını ifade ederek, “Vefa Sosyal Destek Grupları, muhteşem ve kutsal bir iş yapıyor” dedi. Milletvekili Çalık, Van’da Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerine yönelik hain saldırıyla ilgili “Kutsalı olmayan o terör örgütlerinin hepsinin kökünü kazıyacağız. Vefa Destek Grubu’ndaki evlatlarımızın hiçbirinin kanı yerde kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Ölenlerin sayısını Çalık açıkladı

Korona virüs salgını kapsamında tüm ülke genelinde sıkı tedbirler devam ederken, Malatya'da şu anda 2'si yoğun bakımda olmak üzere 20 hastanın tedavisi sürüyor. Kent genelinde virüs nedeniyle ölenlerin sayısının ise 16 olduğu öğrenildi.

Dünyaya nefes olduk

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Güçlü sağlık sistemimizle dünyada pandemi ile mücadele eden ülkelere nefes olduk” dedi.

Bu durumu aşacağız

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya milletvekili Öznur Çalık, “Eczanelerimiz, Kovid-19 sürecinde ilk günden itibaren mücadelenin en önünde olan askerler gibiydi. Bu mücadeleyi hep birlikte verip, birlikte bu durumu aşacağız” dedi.

Malatya Heyeti Ankara’da

AK Parti Malatya Milletvekilleri ve belediye başkanları 4 bakanı ziyaret ederek, deprem sonrası yaraların sarılmasına ilişkin çalışma ve projeler konusunda görüş alışverişinde bulundular.

OSB’ye 27 milyon TL

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi arıtma tesisi için ihale sürecinin hızlandırıldığını bildirirken, OSB’deki kamulaştırma çalışmaları içinde şuanda 27 milyon TL ödeneğin Malatya’ya geldiğini kaydetti.

Kale’ye ilçe merkezi kazandırılacak

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Kale ilçesinin bir ilçe merkezinin olmadığın belirterek, deprem konutları kapsamında Kale’ye 250 konuttan oluşan bir ilçe merkezinin de kazandırılacağını müjdeledi.

Gerekli talimatlar verildi

Malatya'da deprem değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

5 ilçe afetzede kabul edilecek

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak Cuma gecesi 20.55’de meydana gelen, Elazığ ve Malatya’da can ve mal kaybına yol açan 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında Malatya’da afetten etkilenen 5 ilçedeki vatandaşların afetzede olarak kabul edildiğine dair kararın alındığını bildirdi.

Devlet tüm imkanlarıyla sahada

Dışarıdan hasar yokmuş gibi görünüyor ama evleri yıkılacak çok kişi var, bunun için bize çok iş düşüyor. Aslında işimiz bundan sonra başlıyor.

Doğanyol'u yeniden inşa edeceğiz

Doğanyol'da vatandaşları ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, ağır hasarlı olan binaların tamamını yıkıp, yeni bir Doğanyol inşa edeceklerini vurgulayarak, "Amacımız deprem bölgesi olan Doğanyol’un bundan sonraki depremleri can kaybı ve büyük hasarlar olmadan atlatmasını sağlamaktır” dedi.

Hasarlı binaların yıkımına başlandı

Malatya Valisi Aydın Baruş, kentte ağır hasarlı olan binaların yıkımına başladıklarını belirtti.

Çalık esnafı gezdi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kentte esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Yarın da kanaldan geçecekler

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Kanal İstanbul’u Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın liderliğinde yapacağız. Karşı oldukları üçüncü köprüden geçen ve üçüncü havaalanından uçan CHP’liler, yarın da Kanal İstanbul’dan geçecektir” dedi.

Kutsal bir görev yapıyorlar

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti. Çalık, basına büyük görevler düştüğünü belirterek, "Gazetecilik, günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olmakla birlikte insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi önemli bir görevi de yerine getirmektedir" dedi.

Türkiye’ye alışacaklar

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve partili yöneticilerle birlikte Battalgazi ilçesinin Tandoğan Mahallesinde çat kapı ziyaretlerde bulundu.

Çalık'tan destek istediler

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odasını ziyaret ederek sektörün sorunları hakkında istişarelerde bulundu.