Etiketler

Çalık projeleri anlattı

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, muhtarlar ile bir araya geldiği toplantıda Doğanyol ilçesinde Gençlik Merkezi kurulacağını, tarımsal sulama amaçlı Güneş Enerji Santrali’nin 5 ay sonra hizmete gireceğini, Entegre Devlet Hastanesi’nin ise 2020 yılı yatırım programına alınacağını kaydetti.

Pütürge’ye Küçük Sanayi Sitesi

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Pütürge’yi Organize Sanayi Bölgesi’ne dahil etmek için çalışmaların başlatılması talimatının verildiğini belirterek, Pütürge’ye ayrıca Küçük Sanayi Sitesi’nin kurulması çalışmalarının başlatıldığını da kaydetti.

Destek ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Süper Lig'de 24 Kasım Pazar günü Fenerbahçe ile karşılaşacak BtcTurk Yeni Malatyaspor takımını ziyaret etti.

Engelleri aştık

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Türkiye’de çok önemli yatırımlar yapıldı, bu yatırımlar yapılırken de AK Parti hükümetlerinin önüne çok ciddi engeller çıkartıldı. Bu engellerin hepsi ile mücadele ettik. Terör örgütlerinin hepsi ile tek tek mücadele ettik” dedi.

Çalık’tan yatırım çağrısı

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, alt yapısı bitirilen Darende Organize Sanayi Bölgesine yatırımcılara davette bulundu. Çalık, “Bütün işlemlerimiz bitmiş vaziyette. Yatırımcıları bekliyoruz. Darende bütün yatırımcılarına kapılarını açmış vaziyette” dedi.

Mevlit Kandili'ne doğru

AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ile Ahmet Çakır, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Eğer ekonomide güçlü olmasaydık

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Zaferleri ekonomi de de devam ettirmek istiyoruz. Barış Pınarı Hareketindeki bu zaferin en önemli etkenlerinden bir tanesi ekonomi de ki güçlü duruşumuzdur. Eğer ekonomi de güçlü durmamış olsaydık, Türkiye’yi bir Suriye yapmak istiyorlardı” dedi.

Stratejik bir plana ihtiyaç var

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Malatya’nın stratejik bir plana ihtiyacı var. Sayın Valimiz ile birlikte yapmış olduğumuz görüşme ile birlikte Fırat Kalkınma Ajansı’mız Malatya’nın stratejik planını çalışıyor” dedi.

İyi ki kapanmamış

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Malatya Şeker Fabrikasının kapanmamış olmasının ne kadar doğru olduğunu bugün bir kez daha görüyoruz. Fabrikamız çalışırken, Yazıhan Ovamızda da şeker pancarı üretiliyor” dedi.

Güvenli bir bölge oluşturacağız

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Biz Fırat Kalkanı Operasyonunu yaparken de, Zeytin Dalı Operasyonunu yaparken de, bölgeye girerken de, ‘Giremezsiniz’ dediler, ‘Girerseniz de çıkamazsınız’ dediler, binlerce kez şükürler olsun, hem Fırat Kalkan’ın da, hem de Zeytin Dalı Harekatından zaferle, anlımızın akıyla çıktık. Yüce Rabbimize şükürler olsun. Şimdi Suriye’nin bütünlüğünü koruyarak terör örgütlerinin hepsiyle ayrı ayrı mücadele ederek, üst üste toplayarak toplu olarak mücadele ederek inşallah Suriye’de bütün terör örgütlerini def ederek orada güvenli bir bölge oluşturacağız” dedi.

Milletvekili Çalık KADEM'de

AK Parti Malatya Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) Öznur Çalık, KADEM Malatya Temsilciliğini ziyaret etti.

Önemli bir yatırım

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya kayısısı adına önemli bir yatırım olan Lisanslı Depoculuk Projesi'nin inşaatında yaptığı inceleme sonrası yaptığı açıklamada, "Lisanslı depoculuğun temeli atıldı. Malatya'mızın ekonomisine ciddi manada katkısı olacaktır. Üreticilerimizin ve kayısımızın bundan sonra daha rahat pazara erişim ulaşım ve maddi imkansızlıkların ortada kaldırılabileceği bir süreci beraberinde getirecek" dedi.

Gözyaşları dinecek

AK Parti Malatya Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) Öznur Çalık, "Annelerin yürekli çıkışını terör örgütleriyle birlikte yol arkadaşlığı yapanlar idrak edemez. Çünkü onların 'vatan, bayrak ve millet' diye bir dertleri yoktur. Onların siyasetteki varlığı, akan kan ve gözyaşına bağlıdır. Kan ve gözyaşı bitti mi, onların da varlığı sona erecektir, korkuları budur ama korkunun ecele faydası yoktur. Terör bitecek, kan duracak, gözyaşları dinecek." açıklamasında bulundu.

‘Türkiye İttifakı’na ihtiyaç var’

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 29 Büyükşehir Belediye Başkanının bir araya gelmesinin Türkiye İttifakı için önemli olduğuna dikkat çeken AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Türkiye İttifakı, 7 bölge, 81 il ve 80 milyon nüfusumuzun tüm inisiyatifi bir araya gelip, Türkiye'nin güçlenmesi ve beraberce yol yürümesi için atılmış çok önemli bir adım" dedi.

Taleplerimiz olacak

AK Parti MKYK üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatyalıları, 8 Eylül Pazar Günü Malatya'ya teşekkür ziyaretinde bulunacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Meydanında düzenleyeceği mitinge davet etti. Çalık, Erdoğan’dan Malatya ile ilgili taleplerinin olacağını söyledi.

Çalık, muhtarları buluşturdu

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 37 mahalle muhtarını, belediye ve kurum yöneticileriyle buluşturdu.

Cumhurbaşkanı Malatya'ya geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin yerel seçimlerde yüksek oranda oy aldığı illere yönelik ziyaret programı kapsamında 8 Eylül günü Malatya’ya gelecek. Cumhur’un Başkanı'nın 8 Eylül Pazar günü Malatya'da çeşitli açılış törenlerine katılacağı açıklandı.

Çalık kırsalı gezdi

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Yeşilyurt’a bağlı kırsaldaki 6 mahalleyi aynı gün peş peşe ziyaret ederek, vatandaşlarla toplantılar yapıp sorun ve taleplerini dinledi, mahalle sakinlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Eylül’deki Malatya programına davet etti.

Çalık Yazıhan’da

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Yazıhan ilçesinde partisinin ilçe toplantısına katılırken, ilçede yapılan ve yürütülen projeleri de inceledi.

Kamıştaş taşınacak

İstanbul-Malatya Kamiştaş Mahallesi Derneği tarafından istişare toplantısına yapıldı. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in katıldığı toplantıda, Kamıştaş Mahallesi’nin taşınacağı yeni yerleşke istişare edildi.

AK Parti 18 yaşında

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

Biz hep 18 yaşındaydık

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Allah nasip ederse partimiz 18 yaşına giriyor. Gencecik bir fidan. Biz her zaman 18 yaşındaydık ve 18 yaşında emin adımlarla ülkemizi idare etmeye, yönetmeye ve biz milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz Allah'ın izniyle” dedi.

Çalık’tan bayramı ziyaretleri

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Kurban Bayramı nedeniyle Şehitliği, Huzurevini ve 15 Temmuz gazisini ziyaret etti.

Huzur ve barışa vesile olsun

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çok çalışmak zorundayız

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, AK Parti Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye Meclis Üyeleri ile ayrı ayrı yapılan Grup Toplantılarına katıldı.

İlk müdahale vekillerden

Ölümlü kazaya denk gelen Ak Parti Malatya Milletvekilleri yaralıya ilk müdahaleyi yaptı.

Başarı diledi

Sosyal medya üzerinden gençlerin çay davetine karşılık vererek, Malatya’ya gelen AK Parti İzmir Milletvekili ve son Başbakan Binali Yıldırım, Gazetemiz Net Haber’i inceledi. Yıldırım, gazetemize yayın hayatında başarı dileklerinde bulundu.

Çalık 3 ilçeyi gezdi

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Darbe yapmak isteyenlere, ülkemizi bölüp parçalamak isteyenlere, bayrağımız indirmeye, ezanımız susturmak isteyenlere karşı hep birlikte mücadele etmek zorundayız” dedi.

Çalık, gidiyorum demek doğru değil

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “16 yıllık iktidarın 14 yılında aktif görev almış, kırmızı plakalarla gezmiş hizmet etmeye çalışmışken kırmızı plakadan indikten sonra ‘Bende gidiyorum eyvallah’ demek milletin nezdinde gereken cevabı almanıza vesile olacaktır.” dedi.

Hizmetler devrim niteliğinde

Malatya’da gerçekleştirilen 8. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Tatbikatının açılışında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık,” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 16 yılda sağlıkta vermiş olduğumuz hizmetler bir devrim niteliğindedir” dedi.