Etiketler

Çalık esnafı gezdi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'da esnafı ziyaret ederek, 24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Malatya'nın da etkilendiği 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından esnafa verilen destekleri anlattı.

Kılıçdaroğlu'na tepki

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki göstererek, "Kılıçdaroğlu'nun edep ve nezaketten yoksun üslubuyla Cumhurbaşkanımıza yaptığı hakaretleri nefretle kınıyor, kendisini milletimize havale ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kurallara uyalım

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İl Sağlık Müdürü Recep Bentli'yi ziyaret etti.

Esnafları ziyaret etti

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, esnaf ziyaretinde bulundu.

6 bin 81 deprem konut inşa ediliyor

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak'ta Elazığ'da meydana gelen depremde Malatya'da ağır hasar gören binaların yıkımının devam ettiğini belirterek, tamamlanan konutların hak sahiplerine teslim edildiğini belirtti.

'Allah beterinden korusun'

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pütürge merkezli 4,7 büyüklüğündeki depreme ilişkin bütün muhtarlarla görüştüklerini, herhangi bir mal ve can kaybının olmadığını belirtti.

Amacımız halka hizmet

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “57 hükümet 79 yılda Malatya’da 36 kilometre bölünmüş yol yapmış. Biz sadece 18 yılda 404 kilometre bölünmüş yol yapmışız. Amacımız halka hizmettir” dedi.

'Biz sırtımızı milletimize dayadık'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti’nin milletin bağrından çıktığını ve gücünü milletten aldığını belirtti.

Çeviköz'e tepki

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz'ün, "ABD başkanlık seçimini kazanan Joe Biden yönetiminden beklentilerinin, Türkiye'de demokrasiye vurgu yapması" yönündeki sözlerine ilişkin, Atatürk’ün kemiklerini sızlatan bu şahıs haddi ve hududu çoktan aşmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Kekeç'in annesini ziyaret etti

Milletvekili Çalık, yazar Ahmet Kekeç'in annesini ziyaret etti.

Sorunlar hala çözülmedi

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde etkilenen ve Malatya’da ağır hasar aldığı gerekçesiyle evleri yıkılan depremzedeler 10 aydır evlerinin yapılmadığını ve yetkililerin ise bilgi vermekten kaçındıklarını iddia ettiler. CHP Malaya İl Başkanı Enver Kiraz, "Malatyalı depremzedelerin sorunları ve birçok problemi bugüne kadar çözülmedi ve çözümü noktasında da şuana kadar yetkililerden bir tek adım atılmadı" dedi.

400 km bölünmüş yol

AK Partili Çalık, “18 yılda Türkiye’de 21 bin 500, Malatya’da 400 kilometre bölünmüş yol yapıldı” dedi.

310 milyon lira destek

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında Malatya'da vatandaşlara sağlanan destek ve yardım miktarının 310 milyon liraya yaklaştığını belirtti.

AK Partili Çalık Pütürge'de

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pütürge ilçesinde çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

7 ay içinde bitecek

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak'ta Elazığ Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar görenler için yaptırılan konutların bir kısmının hak sahiplerine teslim edildiğini, yıl sonuna kadar 2 bin, 7 ay içinde de kalan 3 bine yakın konutun vatandaşlara teslim edileceğini bildirdi.

Hepimizi mest etti

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, TOKİ'den evinin anahtarını teslim alan ve telekonferansla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşan depremzede Beyaz Akgül'ü evinde ziyaret etti.

Wilders'e tepki

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin Başkanı Geert Wilders'e tepki göstererek, "Batının faşist zihniyeti, İslam düşmanı politikacısı Wilders, aynı zamanda Avrupa'nın hastalıklı ruh halinin tezahürüdür" ifadesini kullandı.

446 konut teslim edildi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak'ta Elazığ Sivrice merkezli depremde evleri ağır hasar görenler için Pütürge ve Kale ilçelerinde yapılan evlerden 446 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.

Erdoğan'a kayısılı teşekkür

AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ile Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kayısı takdim etti.

Çalık'tan tepki

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçimle ilgili sözlerine tepki gösterdi.

HDP milletvekiline tepki

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Diyarbakır'da evlatları için nöbet tutan ailelere hakaret eden HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'a tepki göstererek "Sen o yürekli, onurlu ve dik duruşlu annelere kurban olasın." ifadesini kullandı.

Sorun çözüldü

AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık ile Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binasında Özal Mahallesi sakinleriyle tapu sorunlarının çözüme kavuşması noktasında istişare toplantısı düzenlediler. Toplantıdan çıkan güzel sonuçlar, mahalle sakinlerini mutlu etti.

Siyaset hizmet için yapılır

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Siyaset, iktidar olmak için yapılmaz. Siyaset ülke için eser üretmek, millete hizmet etmek için yapılır." ifadesini kullandı.

İhracata katkısı olacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kayısıda devreye girmesi ve açıkladığı alım fiyatlarının, kayısı sektöründe üretim yapıp, yıllarca piyasa sorunları yaşayan başta üreticiler olmak üzere pek çok kesimi memnun ettiğini ve ihracata ciddi katkı sunacağını söyledi.

Ağır hasarlı 1205 bina yıkıldı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak depreminin ardından ağır hasar tespiti yapılan binalardan bugüne kadar Malatya'da bin 205 tanesinin yıkıldığını söyledi.

Seçim 2023’de

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Seçim 2023 yılında yapılacak. Milletimiz 2023 yılında gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde yeniden Recep Tayyip Erdoğan'ı seçecek" ifadesini kullandı.

Malatya'nın hedefi sağlık başkenti

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya’nın 2023 hedefleri çerçevesinde Turgut Özal Tıp Merkezi ile birlikte ‘sağlık turizmi başkenti olsun’ diye önemli adımlar atmış vaziyetteyiz” dedi.

Muhtarı Bakan’la görüştürdü

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Böyle bir Dışişleri bakanını Türkiye Cumhuriyeti görmedi" diyen Malatyalı muhtarı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonla görüştürdü.

'Hangi Maraş'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Kılıçdaroğlu, gaf karnesine bir sıfırı da kapalı Maraş'ın açılmasıyla ilgili 'Hangi Maraş' cevabıyla eklemiştir" açıklamasında bulundu.

TKDK desteğiyle 3 bin istihdam

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da son 9 yılda 426 girişimcinin doğdukları bölgelerde TKDK desteğiyle 150 milyon lirası hibe 300 milyon liralık yatırım yaptığını ve 3 bin kişiye istihdam sağladığını söyledi.