Ozelleştirme Haberleri

Ozelleştirme Haberleri

4.9 milyon TL’ye satıldı

Malatya’da özelleştirme kapsamında bulunan 21 bin 704 metrekare büyüklüğündeki arsanın satışı 4 milyon 955 bin TL’ye yapıldı.

Neden devrediliyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2000 yılından bu yana özelleştirme kapsamında bulunan ve bugüne kadar özelleştirmeyen 15 şeker fabrikasının, özelleştirme kapsamından çıkarılacağı yönünde adımları olumlu olarak değerlendirirken fabrikaların Varlık Fonu’na devredilmesinin ise kafalarda soru işareti yarattığını kaydetti.

Herkes işine baksın

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Sultan Suyu Harasındaki özelleştirme iddiaları ile ilgili olarak, Sultansuyu Harası'nın özelleştirilmesini bugüne kadar kabul etmedik, bundan sonra da kabul etmeyiz. Kimse bunun üzerinden siyasi rant yapmaya çalışmasın, herkes işine baksın dedi.

Periyodik muayene hizmetlerine özelleştirme

Devlet eliyle yürütülen elektrik, su ve doğalgaz başta olmak üzere tüm sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devredilecek.

Temeli yıl sonunda atılıyor

Ak Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, Malatya'ya yapılması planlanan yeni adliye binası için müjdeyi vererek, adliye binasının yapılacağı yer olan eski Askeri Hastane'nin arsasının Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın onayı ile Adalet Bakanlığı'na devrinin gerçekleştiğini ve adliyenin temelinin bu yılında sonunda atılacağını duyurdu.

Belirsizlik endişelendiriyor

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca Mahallesinde bulunan eski tekel tütün depolarında faaliyet sürdüren 16 firma, depoların özelleştirme sürecinde olması nedeniyle bir belirsizliğin hakim olduğunu belirterek yetkililerden yardım istiyor.

Suç duyurusunda bulunduk

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Şeker Fabrikalarının satışına büyük tepki gösterdiğini anımsatarak, “Şeker fabrikalarını satan Özelleştirme İdaresi hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu söylemek istiyoruz” dedi.

VOF onay bekliyor

Malatya'da uzun yıllardan beri atıl vaziyette bulunan Vagon Onarım Fabrikası binasının (VOF)Türk Kızılay’ına devri için sona yaklaşıldı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık, fabrika için sundukları teklifin Özelleştirme Yüksek Kurulu’nda(ÖYK) onaylanması halinde çalışmalara başlanacağını ve lojistik merkezin 1 yıl içinde üretim çalışmalarına başlanmasını planladıklarını söyledi.

Peşkeş tescillendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikalarının satışını sert sözlerle eleştirdi. Ağbaba, "Şeker fabrikalarının özelleştirme adı altında peşkeş çekildiği tescillenmiştir" dedi.