Otomotiv Haberleri

Otomotiv Haberleri

Yüz binlerce aracını geri çağırdı

Alman otomotiv devi Audi, bazı modellerdeki hata nedeniyle 208 bin aracını geri çağırdı.

Araç bulan alsın

Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, otomotiv sektöründe geçen yıldan daha fazla bir talep olduğunu ancak çip sorunu nedeniyle stoklarda yeterli araç bulunmadığı için karşılanamadığını belirtti. Sıfır otomobil almak isteyenlere tavsiyede bulunan Bozkurt, "Bugün araç almayı düşünen birisi aracı buluyorsa alsın, bu dönemi kaçırmasın. Araçlar elimize ulaştığı dönem hangi kur seviyesinden fiyatlanacağını bilmiyoruz" dedi.

Yüzde 50 daha ucuz

Artan parça ve işçilik maliyeti nedeniyle son dönemde araç sahiplerinin en çok ikilemde kaldığı konulardan biri periyodik bakımda servis seçimi. Usta veya özel servis mi yoksa yetkili servisler mi tercih edilmeli? Fiyatlar ne kadar değişkenlik gösteriyor? İşte karşılaştırmalı sonuçlar...

Piyasalar canlanacak

Merkez Bankası 4.5 yıl sonra 425 baz puanlık indirime giderek politika faizini yüzde 24'ten yüzde 19,75 seviyesine indirdi. Merkez'in faizlerdeki indirim kararının ardından başta konut ve otomotiv olmak üzere, piyasalarda bir canlılık bekleniyor.

İthalatçıydı imalatçı oldu

İstanbul'daki şirketleri aracılığıyla, savunma ve otomotiv sanayisine yurt dışından karbür freze, matkap ve rayba getirten 3 ithalatçı, bu ürünlerin imalatı için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) makine ve ekipman desteği alarak Malatya'da tesis kurdu.