Ortak Değer Haberleri

Ortak Değer Haberleri

'Hepimizin ortak değeri'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatyaspor Derebeyler Taraftarlar Derneği’ni ziyaret ederek, Malatyaspor’a ve derneğe destek açıklamasında bulundu.

Düzenleme dine uygun olmalı

Malatya Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının yerinde olduğunu belirterek, "Bu sözleşmenin altı yıldan beri sebep olduğu hasar ve tahribatın giderilmesi için gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılmasını beklediğimizi belirtmek istiyoruz. Bundan sonra yapılacak düzenleme, yasal ve anayasal değişikliklerde daha önce Ayasofya Camii Baş İmamı Sayın Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’ın dile getirdiği üzere dinimize uygunluğun aranmasını talep ediyoruz" dedi.

Suçsuz yere infaz edildiler

Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde 13 sivil vatandaşın şehit edilmesi ile ilgili yazılı açıklama da bulunan Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, çoğunluğunu asker ve polislerin oluşturduğu 13 masum insanın suçsuz yere, kendilerine hiçbir suç isnat edilmeden infaz edildiğini söyledi.

Bunun adı sapkınlık

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe’nin fotoğrafının yere serilmesine Malatya'da faaliyet gösteren 25 dernek sert tepki gösterdi. MAZLUMDER Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aslan, "Sapkın bir grubun haddini aşarak kutsal mabet Kâbe’ye hakaret etmeleri Müslümanlar tarafından kabul görür bir durum değildir. Bu Vandalların yapmış olduğu hakaret ve tahrik hiçbir masumiyet taşımaz ve hiçbir insan hakkı kisvesi ile kamufle edilemez" dedi.

Değerlerimiz sahipsiz değil

Malatya Ortak Değerler Platformu’ndan, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine sert tepki. “Mukaddes değerlere saldırmak, tükenmişliğin, bitmişliğin, çaresizliğin ve yok oluşun itirafı ve ifadesidir. Allah’ın evi ve mukaddes değerlerimiz sahipsiz değildir.”

Kimsenin haddine değil

Aylık mizah dergisi Komikaze'de yayımlanan karikatürde Hazreti Nuh’a (Aleyhisselam) yapılan hakarete tepki gösteren Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, "Manevi değerlerimiz ve mukaddesatımızla mizah olmaz. Peygamberler tüm insanlığının ortak değeridir. Peygamberleri mizah konusu yapmak onları aşağılamak kimsenin hakkı da haddi de değildir" dedi.

Hepimiz geçiciyiz

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un kulüp başkanı Adil Gevrek, geçmişteki sıkıntılı süreçlerden dersler çıkararak takımı daha güzel yerlere taşımak istediklerini bildirdi. Gevrek, “Önemli olan ortak değerimiz olan Yeni Malatyaspor'un başarısı, hepimiz geçiciyiz. Bugün buradayız yönetim olarak, yarın yokuz ama Yeni Malatyaspor kalıcı” dedi.

Kahtalı'dan Bayramı mesajı

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Kurban Bayramı dolaysıyla yayımladığı mesajında, 'Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz dedi.

Ortak değerimiz

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Süper Lig takımı Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek ile yönetim kurulu üyelerini makamında ağırlayarak, kulüpteki son gelişmeler üzerine fikir alış verişinde bulundu.

Başkan Çınar'dan Ramazan Bayramı mesajı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Dostluğun, barışın, huzurun, kardeşliğin ve yardımlaşmanın en üst seviyeye çıktığı mübarek Ramazan ayının sonuna gelirken toplumumuzun en önemli ortak değerlerinden bir tanesi olan Ramazan Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz' dedi.

Dua ve gıyabi cenaze namazı

Malatya Ortak Değerler Platformu, bugün saat 13.00’de Soykan Parkı’nda İdlip’teki şehitler için basın açıklaması yapacağını açıkladı.

Tarihi Kentler Birliği Malatya toplantısı sona erdi

'Doğal-Kültürel Miras Zengini Yukarı-Aşağı Fırat Havzasının Ortak Değerlendirilmesi' üst başlığında düzenlenen Tarihi Kentler Birliği (TKB) Malatya Bölge Toplantısı kapsamında panel düzenlendi.

Sonsuza kadar kınayacağız

Malatya Ortak Değerler Platformu, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain FETÖ darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Nerede olursa olsun başta darbeler ve 15 Temmuz darbesi olmak üzere, insanlara ve insanlığa karşı gerçekleştirilen tüm eylemleri ve teşebbüsleri ve de onları destekleyenleri, onlara güç ve silah verenleri ilk andan bugüne nefretle kınadığımızı ve sonsuza kadar kınayacağımızı ilan ediyoruz” denildi.

Terörün dini yoktur

Malatya Ortak Değerler Platformu, geçtiğimiz günlerde Sri Lanka’da yaşanan terör saldırılarını kınadı. Yapılan yazılı açıklamada, “Sri Lanka’da hiçbir şeyden haberleri olmayan o insanlara karşı gerçekleştirilen bu korkunç olayı kınıyor ve lanetliyoruz” denildi.

Zulme sessiz kalma

Malatya'da sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Ortak Değerler Platformu üyeleri, Soykan Meydanı'nda ellerindeki pankart ve dövizlerle Mısır'daki idamlara tepki göstererek, gıyabi cenaze namazı kıldı. Platformun basın sözcüsü Hüseyin Polat, Müslümanların zulme sessiz kalmayacağını ifade etti.

Dünya yine kör ve sağır!

Malatya’da birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nun birleşerek oluşturduğu Ortak Değerler Platformu Mısır’da darbeyle başa geçen Sisi'nin masum insanları idam etmesini sert bir şekilde eleştirdi.

STK’lar şehrin ortak değeri

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyareti kapsamında son durağı Meşale Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği oldu.

Dünya yine seyrediyor

Malatya Ortak Değerler Platformu, Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine uyguladığı zulmü kınadı.

Türkiye'nin ortak değeriyiz

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, “Türkiye'nin zor dönemlerde diri ve iri durmasını da sağlayan emin olun Horasan harcı gibi Memur-Sen harcıdır. Yani sizin teşkilatlanmış, örgütlenmiş olmanızdır. Memur-Sen de bu ülkenin Horasan harcıdır” dedi.

Malatya’nın ortak değeri

Spor Toto Süper Lig takımlarından Evkur Yeni Malatyaspor'un kulüp başkanı Adil Gevrek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı ziyaret etti.

Kayısıya destek turu

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan Malatya’nın ortak değeri olan kayısı için tüm siyasi partileri ziyaret etmeye devam ediyor.

Yeryüzünü fesada boğdular

Malatya Ortak Değerle Platformu, Afganistan'da 2 Nisan'da düzenlenen hava saldırısında çoğunluğu çocuk 100'den fazla medrese öğrencisinin öldürülmesini kınadı.