Orduzu Haberleri

Orduzu Haberleri

TOKİ'de sorun bitmiyor

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Gelincik Tepesi’ne TOKİ tarafından depremzede aileler için yapılan konutlar, kura çekildikten sonra hak sahiplerine teslim edildi. Yaklaşık 5 ay önce evlerine yerleşen hak sahipleri, konutlardaki sorunların bir türlü çözüme kavuşturulmadığını ileri sürdü. Hak sahiplerinin iddialarına göre, konutlardaki kalorifer kış ortasında ısıtmıyor, yaklaşık 5 ay geçmesine rağmen binalardaki asansörler kullanıma açılmadı.

Sentetik çim saha hizmette

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen protokol sonrasında Orduzu Bölgesinde 35 dönüm alan üzerine kurulan FİFA standartlarındaki sentetik çim saha gerçekleştirilen açılış programı ile Amatör Spor Kulüplerinin hizmetine sunuldu.

Gürkan yapılan spor kompleksini inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Orduzu bölgesine yapılan Spor Kompleksi çalışmalarını inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Vatandaşın yol çilesi

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Çarşıbaşı 4. Sokaktaki yol, yağan yağmur sonrası çamur ve çöküntü içerisinde kaldı. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre, Büyükşehir Belediyesi ekipleri sokakta yaşanan su arızası için yoldaki asfaltı kırdığı ancak üzerinden bir yıl geçmesine rağmen kırılan asfaltın yenilenmediği için sokakta çamur ve çöküntü oluştu.

Yol çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi yaya ve trafik güvenliğini en üst seviyede sağlamak amacıyla il genelindeki yollarda başlatmış olduğu yatay ve düşey işaretleme çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Asfalt çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Orduzu Mahallesinde yapımı tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarına devam ediyor.

Orduzu'ya dev spor kompleksi

Malatya'da 130 dönümlük alana yapılan Orduzu Spor Kompleksi hızla devam ediyor. Spor kompeksi tamamlandığında spor alanındaki birçok ihtiyaç karşılanacak.

Orduzu Spor Kompleksi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Orduzu bölgesine yapılan Orduzu Spor Kompleksi çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Orduzu yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekiplerinin Orduzu Mahallesi'nde yaptığı alt ve üst yapı çalışmalarını inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Battalgazi'de hizmet seferberliği

Orduzu ve Kaldırım Mahallelerinde devam eden üst yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Battalgazi'mizde hizmet seferberliği ilan ettik ve ilçemizin yarınları çok daha güzel olacak' dedi.

İmar planına 417 itiraz

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısı gerçekleştirildi.  Gündem maddeleri arasında bulunan Malatya İli Battalgazi İlçesi Hanımınçiftliği Orduzu Mahallelerini kapsayan bin 600 hektarlık alanda 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’na yönelik askı sürecinde 417 itirazdan, 23 itirazın yeniden düzenlenmesine, 394 itiraz ve 18 ek düzeltme ilçeden geldiği şekliyle kabul edildi. 

Su kesintileri bezdirdi

Malatya'da yaz aylarında artan su tüketimi ve düşen basınç nedeniyle Orduzu Kaldırım Mahallesinde susuz kalan vatandaşlar, yetkililerden sorunlarına çözüm bekliyorlar.

Ayrım yapmadık

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindeki heyet MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından altyapısı tamamlanan Orduzu Mahallesindeki asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Alt yapı seçmesi yapılacak

Helenex Yeni Malatyaspor, alt yapı için 12-16 Temmuz tarihleri arasında Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Altyapı Tesisleri’nde 2003- 2009 doğumlular arasında futbolcu seçmesi yapacak.

Hayvanat Bahçesi ziyarete açıldı

Covid 19 salgını sonrası alınan kısıtlama tedbirleri ile birlikte vatandaşların ziyaretine geçici süreliğine kapatılan Orduzu bölgesinde bulunan Malatya Hayvanat Bahçesi, kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte yeniden vatandaşların ziyaretine açıldı.

Tabiat Parkı çöpe teslim

Malatya'da Orduzu Pınarbaşı'nda bulunan Turgut Özal Tabiat Parkı'nda bulunan gölete atılan çöpler ortaya hoş olmayan görüntüler çıkarıyor.

Konutlar için kura çekildi

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020'de meydana gelen ve Malatya'nın da etkilendiği depremde konutları hasar görenler için Malatya'nın merkez Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Gelinciktepe mevkisinde yapılan, ‘3 artı 1’ özellikte 306 konut için kura çekildi. Malatya Valisi Aydın Baruş, ‘Bugün artık yüzümüz gülüyor. Çünkü Malatya'da yaşayan insanımız için yepyeni yaşam alanları kuruluyor’ dedi.

Kent müzesini gezdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer Landrut ve beraberindeki heyet ile birlikte Orduzu Pınarbaşı, Hayvanat Bahçesi ile Kent Müzesi'ni ziyaret ettiler.

Kura çekimi 11 Haziran'da

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Battalgazi İlçesi Orduzu Mahallesi Gelinciktepe Tepesi Mevkiinde yapımı tamamlanan 1.etap 678 deprem konutun hak sahibinin belirlenmesi için 11 Haziran Cuma günü kura çekimi yapılacağını söyledi.

'Fahri Kayahan'ı geçecek'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Melekbaba, Orduzu ve Hanımınçiftliği Mahallelerini yakından ilgilendiren içme suyu çalışmalarını yerinde inceledi.

Göletler temizleniyor

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Orduzu Kaldırım mahallesinde bulunan Kaldırım Göleti alanında geniş kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yapılan temizlik çalışması ile birlikte Kaldırım Göleti, daha temiz bir görünüme kavuşturuldu.

Gürkan sentetik sahayı inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Orduzu Mahallesi'nde bölgedeki amatör spor kulüplerinin istifadesine sunulacak olan sentetik çim saha alanlarında incelemelerde bulundu.

Orduzu'ya 1 milyar TL'lik yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Orduzu Mahallesinde 60 yıl önce döşenen içme suyu şebeke hatları ile kanalizasyon hatları da yenileniyor.

7/24 çalışıyoruz

Orduzu bölgesinde yapımı devam eden 30 metrelik bağlantı yolu ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Battalgazi'mize hizmetin en güzelini getirmek için Battalgazi Belediyesi olarak gece gündüz çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

Başkan Güder Orduzu'da

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Orduzu bölgesinde devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, vatandaşların çalışmalardan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerin dikkatli hareket etmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Çalışmalar yeniden başladı

Gençlik yatırımları kapsamında 25 milyonluk yatırımı Battalgazi'ye kazandıran ve gençleri her daim baş tacı yapan Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, eski Orduzu Belediyesi'nin yerinde yapımı devam eden Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

U19 evinde yenildi

Süper Lig U19 Ligi’nde kendi sahasında Kasımpaşa ekibi ile karşı karşıya gelen Yeni Malatyaspor U19 takımı, rakibine 2-1 mağlup oldu.

Orduzu'ya bin 500 fidan

21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Ormancılık Haftası münasebetiyle Malatya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl Orduzu Pınarbaşı bölgesinde yanan ormanlık alanda ağaçlandırma etkinliği yapıldı. Etkinlik kapsamında bölgeye bin 500 sedir fidanı dikilecek.

Tebessüme vesile olduk

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, 'Sen Hayal Et Biz Gerçekleştirelim' projesi kapsamında Orduzu Elif Şireli İlkokulu'nda öğrenim gören çocukların hayallerini gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Yavrularımız hayal etti, biz gerçekleştirdik. Yavrularımızın yüzündeki tebessüme vesile olduk' dedi.

Sosyal tesisler yeniden hizmette

Tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını ile mücadele kapsamında sosyal tesislerinin faaliyetlerine bir süre ara veren Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde Orduzu Galip Demirel Çınar Park Sosyal Tesisi ve Battalgazi Sosyal Yaşam Merkezi'ni 4 Mart Perşembe gününden itibaren yeniden hizmete açıyor.