Nabız Haberleri

Nabız Haberleri

Tamamen yerli üretim

Malatya Teknopark'ta, yüksek hassasiyete sahip sensörlerle donatılmış şarj edilebilir, vücut ve ortam sıcaklığı, kandaki oksijen seviyesi ile nabız değerlerini ölçebilen cihaz geliştirildi. 9 aylık çalışma sonucu geliştirilen yerli ateş, nabız ve kan oksijen düzeyi tespit eden cihazın, Turgut Özal Tıp Merkezinde kullanılmaya başlandığı bildirildi.

Grip aşısı geldi

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği girip aşısı Malatya'ya geldi. Depolarda bulunan aşılar, talep eden vatandaşlara e-nabız sistemine göre vurulmaya başlanacak.

YMS'ye sürpriz golcü

Sergen Yalçın'ın raporu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Yeni Malatyaspor, Nijeryalı yıldız Brown Ideye için nabız yokladığı ortaya çıktı.

Guilherme’yi gidiyor mu?

Ara transferde kadrosuna bir forvet takviyesi yapmayı planlayan Galatasaray'la ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Galatasaray'ın, Evkur Yeni Malatyaspor forması giyen Guilherme'yi istediği ve yıldız isim için nabız yokladığı iddia edildi.

Saadet nabız tutuyor

Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı yerel seçimler öncesi ilçe çalışmalarını hızlandırdı. İlçelerde halkın nabzını tutan Saadet Partisi, heyetler halinde ilçe çalışmalarını sürdürüyor.

Siyaset ısınıyor

24 Haziran'da yapılacak erken seçimlerde milletvekili adaylığı düşünenler için kritik haftaya girildi. Adaylık planlayan bürokratlar ve parti yönetiminde bulunanlar perşembe gününe kadar istifa edecek. CHP ve MHP il başkanları istifa etmeyeceklerini açıklarlarken, AK Parti'de ise İl Başkanı Hakan Kahtalı milletvekili adaylığı için nabız yokluyor.