Muharip Gaziler Haberleri

Muharip Gaziler Haberleri

Gazilere gezi turu

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen gezi turu ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri ve yakınları, Battalgazi'de hayata geçirilen yatırımları ve tarihi mekanları gezdi. Dernek üyeleri Gazi ve yakınları, tarih başkenti Battalgazi'ye hayran kaldı.

Gazilerle buluştu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı İbrahim Cengiz ve dernek üyelerini ziyaret ederek, üstün vefa ve cesaret örneği gösteren tüm gazilerin Gaziler Günü'nü kutladı.

Biz dilenci değil şerefli gaziyiz

Pandemiden dolayı, kendilerini ziyaret eden olmadığını belirten Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Halit Ziya Öztürk, şehit ve gaziler arasına mesafe koyulup ayırım yapıldığını söyledi. Derneğin bu süreçte sadece bir kez ilaçlandığını ifade eden Öztürk, "Maske, dezenfekten istedik, gelmedi. Biz kendi yağımızla kavruluyoruz. Biz şerefli gaziyiz, dilenci değiliz. Hiçbir zaman dilenmeyiz" dedi.

Görev bekliyoruz

Bahar Kalkanı Harekatı'yla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Halit Ziya Öztürk, Malatyalı Muharip Gaziler olarak, vatan savunmasında görev verilmesini beklediklerini söyledi.

Gazilerden tepki

Malatya'da bir araya gelen Kıbrıs gazileri, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin sosyal medya paylaşımları nedeniyle tepki gösterdi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Halit Ziya Öztürk, Akıncı'yı istifaya çağırdı.

Gazilerden teşekkür plaketi

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Halit Ziya Öztürk, gazilere yönelik hizmetlerinden dolayı şehit yakınları ve gaziler adına Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rasim Bulut’a teşekkür edip, plaket takdim etti.