Miraç Kandili Haberleri

Miraç Kandili Haberleri

Ticaret alanına ret

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısının I. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında yapıldı. Toplantıda, gündem maddeleri arasında yer alan Yeşilyurt ilçesi Gündüzbey Mahallesi 184 ada 11 nolu parselin ‘Ticaret Alanı’ olarak değerlendirilmesi, konut alanı’ içinde kaldığına dikkat çekilerek reddedildi.

Barış ve huzura vesile olsun

Malatya Vali Yardımcı ve Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Miraç Kandili nedeniyle bir mesajı yayımladı. Tüm İslam aleminin kandilini kutlayan Turgay Gülenç, Kandilin huzur getirmesini diledi.

Kandil simidi ikram edildi

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından, Miraç Kandili nedeniyle ilçedeki vatandaşlara ve Battalgazi Belediyesi'nde görev yapan tüm personellere, kandil simidi ikram etti.

Kandil ziyareti

Miraç Kandili'nin idrak edilmesi nedeniyle, Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar ve İl Müftülüğü Gençlik Grubu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek Başkan Gürkan'ın Miraç Kandili'ni kutladılar. Hulusi Efendi Kuran Kursu Öğrencisi Abdulkadir Karakuş, Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunurken, Başkan Gürkan başarılı öğrenciye çeşitli hediyeler takdim etti.

Tefekkür ve ibadetle geçirelim

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak bilinen Miraç Kandili, İslam alemi tarafından bu gece idrak edilecek. Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, bu gecenin muhasebe ve ibadet gecesi olduğunu belirterek, Müslümanların bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Arınmamıza vesile olsun

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müminler için müjdedir

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında 'Miraç, biz müminler için müjdedir. Miraç, fani olandan vazgeçip baki olana yönelmektir. Miraç Kandilimiz mübarek, gönül soframız bereketli olsun' dedi.

Kardeşliğimize vesile olsun

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Miraç kandili'ni kutladığı mesajında, İçerisinde büyük hikmetler barındıran mübarek Miraç Kandili'nin ve üç ayların, birlik ve kardeşliğimize vesile olmasını dilerim' ifadelerini kullandı.

Belediye başkanlarından Miraç Kandili mesajı

Malatya'daki belediye başkanları, aç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bu gecenin iyi değerlendirilmesini istediler.