Mirac Haberleri

Mirac Haberleri

Altıntaş Yeni Malatyaspor'da

Yeni Malatyaspor, 19 yaşındaki sol kanat Mert Miraç Altıntaş ile 3+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Gençler imzaya yakın

Transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Helenex Yeni Malatyaspor, genç futbolcular Taha Gür ve Mert Miraç Altıntaş'la her konuda anlaşma sağladı.

Ticaret alanına ret

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısının I. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında yapıldı. Toplantıda, gündem maddeleri arasında yer alan Yeşilyurt ilçesi Gündüzbey Mahallesi 184 ada 11 nolu parselin ‘Ticaret Alanı’ olarak değerlendirilmesi, konut alanı’ içinde kaldığına dikkat çekilerek reddedildi.

Barış ve huzura vesile olsun

Malatya Vali Yardımcı ve Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Miraç Kandili nedeniyle bir mesajı yayımladı. Tüm İslam aleminin kandilini kutlayan Turgay Gülenç, Kandilin huzur getirmesini diledi.

Kandil simidi ikram edildi

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından, Miraç Kandili nedeniyle ilçedeki vatandaşlara ve Battalgazi Belediyesi'nde görev yapan tüm personellere, kandil simidi ikram etti.

Kandil ziyareti

Miraç Kandili'nin idrak edilmesi nedeniyle, Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar ve İl Müftülüğü Gençlik Grubu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek Başkan Gürkan'ın Miraç Kandili'ni kutladılar. Hulusi Efendi Kuran Kursu Öğrencisi Abdulkadir Karakuş, Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunurken, Başkan Gürkan başarılı öğrenciye çeşitli hediyeler takdim etti.

Tefekkür ve ibadetle geçirelim

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak bilinen Miraç Kandili, İslam alemi tarafından bu gece idrak edilecek. Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, bu gecenin muhasebe ve ibadet gecesi olduğunu belirterek, Müslümanların bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Arınmamıza vesile olsun

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müminler için müjdedir

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında 'Miraç, biz müminler için müjdedir. Miraç, fani olandan vazgeçip baki olana yönelmektir. Miraç Kandilimiz mübarek, gönül soframız bereketli olsun' dedi.

Kardeşliğimize vesile olsun

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Miraç kandili'ni kutladığı mesajında, İçerisinde büyük hikmetler barındıran mübarek Miraç Kandili'nin ve üç ayların, birlik ve kardeşliğimize vesile olmasını dilerim' ifadelerini kullandı.

İş kazasında öldü

Malatya'da üniversite öğrencisi Miraç Büyüktaş iş kazası sonucu hayatını kaybetti.

Engelli ailenin misafiri oldu

Otizm hastası Hiranur ve Miraç Aydın kardeşlerin 'salıncak' hayalini gerçekleştiren Malatya'nın Battalgazi İlçesi Belediye Başkanı Osman Güder, Aydın ailesinin çay davetini geri çevirmeyerek evlerine misafir oldu.

‘Sevinçleri dünyaya değer’

Malatya'da yaşayan otizmli Hiranur ve Miraç Aydın kardeşlerin 'salıncak' hayali, belediye tarafından gerçekleştirildi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Çocukların sevinci dünyalara değer. Çocuğunun mutluluğunu gören ailenin mutluluğu da insanların sevincine sevinç katıyor' dedi.

Belediye başkanlarından Miraç Kandili mesajı

Malatya'daki belediye başkanları, aç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bu gecenin iyi değerlendirilmesini istediler.

Bölge 3’ncüsü oldu

Karede bölge şampiyonasında Malatyalı sporcu öğrenci Miraç Kaya başarılı döndü.

Karate müsabakaları sonuçlandı

Mimar Sinan Bilim ve Teknoloji Koleji öğrencisi Miraç Kaya, okullar arası karate müsabakalarından derece ile döndü.

Her önüne gelen berber olmamalı

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde Akpınar semtinde yılların deneyimli ustası Miraç Berber ve Kuaför Salon işletmecisi Ramazan Duvarcı, son dönemlerde berberlik mesleğinin her önüne gelenin yapabildiği bir meslekler içerisinde olduğunu gördükçe üzüldüklerini belirtti.