Minibüs Haberleri

Minibüs Haberleri

Engelli minibüsleri hizmette

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Japonya Büyükelçiliği arasında imzalanan protokol kapsamında hibe edilen 2 adet özel dizayn edilmiş mobil engelli minibüsü düzenlenen törenle hizmete alındı.

Ticari araç hurdaya döndü

Malatya'da minibüsün çarptığı ticari araç hurdaya dönerken sürücüsü yaralandı.

Toplu taşımaya zam kapıda

Malatya Minibüsçü ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, akaryakıta sürekli yapılan zamlar nedeniyle esnafın zor durumda olduğunu belirterek, "Düşüncemiz Ocak ayında zam yapmaktı. Ancak olağanüstü bir durum oluştu. Mazotun litresinin 8,5 liraya çıkmasından sonra toplu taşımaya zam kaçınılmaz hale gelmiştir" dedi.

Otomobil ile minibüs çarpıştı: 11 yaralı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, otomobil ile minibüsün çarpışması sonucu 11 kişi yaralandı.

Esnaftan alışveriş yapın

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Malatya Minibüsçüler ve Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce ile birlikte okul servisçilerini ve esnafları ziyaret ederek, bir araya geldi.   

Tüfenkci, talepleri dinledi

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci , Malatya Minibüsçüler Odası'nı ziyaret ederek, yeni eğitim öğretim yılı başlarken minibüsçü esnafının talep ve eksiklerini dinledi.

Servis fiyatları açıklandı

Malatya Minibüsçü ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, öğrenci servisleri fiyatlarını açıkladı.

Minibüs ile çekici çarpıştı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde yolcu minibüsü ile çekicinin çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı.

Servisçiler memnun

Malatya Servisçi esnafının beklediği düzenleme gerçekleşti. Servisçi esnaflarıyla ilgili düzenlemeyi Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce memnuniyetle karşıladı.

Teşekkür ziyareti

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, beraberinde oda yönetimi ve şoför esnaflarıyla birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

Kazazedeleri ziyaret etti

Vali Aydın Baruş, minibüsün şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan vatandaşları hastanelerde ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulunarak durumları hakkında bilgi aldı.

Minibüs şarampole uçtu

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde minibüsün şarampole uçması sonucu meydana gelen trafik kazasında 15 kişi yaralandı.

Şarampole yuvarlandı

Malatya'nın Arapgir ilçesi'nde minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Minibüsün çarptığı çocuk öldü

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde minibüsün çarptığı 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Sorumlusu kim olacak

Battalgazi ilçesi Halfettin Mahallesi İyiliksever Sokak'taki esnaflar, Melekbaba minibüs hattındaki araçların sağ taraftan gittiğini ama durağın sol tarafta durduğunu, insan hayatını hiçe sayan bu duruma Büyükşehir Belediyesi'nin sessiz kaldığını dile getirerek, "Belediye görevlileri araçlar kaldırıma çıksın diye dubaları kaldırdı. Araç bindirme, indirme yolun ortasında yapılıyor. İndirme ve bindirme sırasında herhangi bir kaza olursa sorumlusu kim olacak" diye konuştular.

Bariyerlere çarptı 8 yaralı

Malatya'da yolcu minibüsünün yol kenarındaki bariyerlere çarpması sonucu 8 kişi yaralandı.

Büyükşehir'e teşekkür

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ve bazı daire başkanları ile birlikte Akpınar Meydanı'nda tamamlanan yol çalışmaları ile devam eden kaldırım çalışmalarını inceledi.

Esnaf zarar görür

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnafların koronavirüs ile ilgili kurallara uymasını bir kez daha isteyerek, “Kısıtlama oldu mu ilk kapanacak yerler esnaf oluyor” dedi.

Zararına çalışıyoruz

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, normalleşme süreciyle birlikte okulların, haftada 2 gün açılmasıyla birlikte servisçi esnafının rahat bir nefes alacağını düşündüklerini belirterek, "Maalesef servisçi esnaflarımız okulların açılmasından hiçbir fayda göremedi. Şu an servis araçlarımız zararına çalışıyor. Okulların bu şekil açılması bize faydadan çok zarar vermiştir" dedi.

Minibüs alev aldı

Malatya'da seyir halindeki bir minibüs alev aldı. Trafikte yaşanan panik anları ise vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Seyyar tamir dükkanı

Malatyalı tamirci, minibüsünü seyyar tamir dükknı haline getirdi. Pandemi nedeniyle müşteri azalınca, bu kez kendisi sahaya çıkıp araç tamirine başladı.

Kolaylık sağlansın

Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, Minibüs Hatları Dönüşümü Projesi kapsamında Özel Halk Otobüsü işletmecisi olan esnaflarının, devlet bankalarından kullanmış olduğu kredi ödemeleri için kolaylıkların sağlanmasını istedi.

İnce teşekkür etti

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemi nedeniyle esnafa açıkladığı destek paketi nedeniyle teşekkür ederek, yeni müjdelerde beklediklerini söyledi.

Vatandaş şikâyetçi

Battalgazi İlçesi Akpınar Mahallesi Aslantepe Caddesi üzerinde bulunan mahalle minibüs duraklarındaki çukurlar dikkat çekiyor.

Eroin ele geçirildi

Malatya'da, yolcu minibüsünde yapılan aramada peynir bidonları içine saklanmış vaziyette 31 kilo 268 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 2 zanlı gözaltına alındı.

AKSA'ya bu imtiyazı kim verdi?

Malatya Aksa Elektrik Dağıtım Şirketi'nin İdari Binasının üzerinde bulunduğu Halep Caddesi, araç trafiğine kapatılmış durumda. Aksa Elektrik Dağıtım Şirketi'nin, cadde işgali araç trafiğine imkan tanımazken, tahsilat minibüsünün kaldırım işgali de yaya trafiğini imkansız kılıyor.

Sözlerim çarpıtıldı

AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi için Malatya'ya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaşadığı diyalogla gündeme gelen Malatya Minibüs ve Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, 'eve ekmek götüremiyoruz' cümlesini mecazi olarak kullandığını, fakat sözlerinin manasının kasıtlı olarak çarpıtıldığını söyledi.

Öğrencilere tablet sürprizi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce ile birlikte servisçi esnafının pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşayan bir ailesini ziyaret etti, öğrenci çocuklarına tablet hediye etti.

Servisçiyi soran yok

Servisçi esnafının sahipsiz bırakılarak, kendi kaderine terk edildiğini belirten Malatya Minibüsçü ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, 10 aydır Malatya ve Elazığ'daki okul servisçi esnafının iş olmadığından kara kara düşündüğünü söyledi. İnce, "10 aydır işsiz kalan servisçilerimizin sorunlarını çözme konusunda, esnaflarımızın halini, hatırını soran hiç kimseyi göremedik" dedi.

Servis fiyatlarına düzenleme

Geçtiğimiz Mart ayından bu yanan ekonomik olarak ciddi zorluklar çeken öğrenci servisi esnaflarına ekonomik olarak destek verilmesi gerektiğini belirten Malatya Minibüsçü ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, öğrenci servisleri fiyatlarını da açıkladı.