Minare Haberleri

Minare Haberleri

Camiler toplumun kalbi

Din-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Yusuf Aslan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Aslan camilerin, toplumun kalbi olduğunu belirterek, "Oraya dokunulamaz. Caminin aldığı bir yara, kalbin aldığı bir yaradan farksızdır. Camilerin minareleri ümmetin göğe kalkmış şahadet parmakları şadırvanları da yüz akıdır" dedi.

Cami minaresiz kaldı

Malatya'nın Kale ilçesinde 3 yıldır ibadete açık olan Eyüp Sultan Camii, caminin inşaatı için toplanan bağışlar bitince minaresiz kaldı.

Camiyi yıktılar, minare yalnız kaldı

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde yaklaşık 12 yıl önce yıkılan caminin minaresi, zamana meydan okuyor.

Sular altında kalan 'yalnız minare'

Malatya'nın Boran Mahallesi'nde sular altında kalan köyün 'yalnız minaresi' görünümüyle dikkat çekiyor.

Leylekler bekleniyordu

Elazığ merkeze bağlı Mollakendi beldesinde 1635 yılında Sultan 4. Murat tarafından yaptırılan ve 24 Ocak'taki 6,8 büyüklüğündeki depremde minaresi yıkılan camideki restorasyon çalışmaları, bölgedeki leylekler göç edince yeniden başladı.

Ağır hasarlı minare yıkıldı

Malatya'nın Kale ilçesindeki bir caminin, Elazığ'daki depremde ağır hasar gören minaresi kontrollü şekilde yıkıldı.

‘Teze cami’ ihtişamını koruyor

Malatya'da, Sultan 2. Abdülhamid'in yapımına destek verdiği, halk arasında "teze cami" olarak bilinen tarihi Hacı Yusuf Taş Camisi, ilk günkü ihtişamını koruyor.

Minare şiddetli fırtına ile yıkıldı

Adıyaman’da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına bir cami minaresinin yıkılmasına sebep oldu. Yıkılan minare yan tarafta bulunan sağlık merkezinin bahçesindeki ambulansı hurdaya çevirdi.