Mi̇ad Haberleri

Mi̇ad Haberleri

Gıda ürünleri alınacak

MİAD Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, gıda ürünleri alınacağını bildirdi.

Varlığınız güç katıyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İstanbul'da düzenlenen toplantıda Malatyalı iş insanları ile bir araya geldi.

Kötü gidişat endişelendiriyor

Süper Lig'de 12 haftadır kazanamayan ve gün geçtikçe küme düşme hattına yaklaşan Yeni Malatyaspor'da geçen sezon yaşanan kötü gidişatın bu yıl da sürmesi kentte spor camiasını endişelendiriyor. Camiada ortak görüş ise yönetim değişikliği olarak dillendiriliyor.

Hizmet ve yatırımları anlattı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, video konferans sistemi ile Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş ve üyeleriyle bir araya geldi.

7 kayıp kız bulundu

Malatya'da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Miad Sevgi Evleri ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda kaçtıkları tespit edilen 7 kız çocuğu ekipler tarafından bulundu.

7 kız çocuğu kayıplara karıştı

Malatya'da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Miad Sevgi Evleri ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan 7 kız çocuğu kayboldu.

İktidar miadını doldurdu

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Koç, ülkenin yönetilemediğini adeta yuvarlandığını belirterek, "Dış politikadan ekonomiye, hukuktan eğitime kadar ülkeyi büyük bir çöküşe sürükleyen iktidar sorumluluk almamakta ve “dış güçler” teranelerine sığınarak gerçeğin üstünü örtmektedir. Artık sorunlara çözüm üretemeyen, miadını doldurmuş bu siyasetin sonu gelmiştir" dedi.

Karaman'dan futbolculara ültimatom

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'ın Kayserispor maçı sonrası futbolcularına 'herkes aldığı paranın hakkını verecek' sözleriyle ültimatom vermesi camiada büyük ses getirdi.

Malatya'da umutlar yeşerdi

Yeni Malatyaspor'da teknik adamlığa Hikmet Karaman'ın getirilmesinin çıkılan ilk maçtan puan alınması camiada kaybolan umutları yeniden yeşertti.

Malatya farklı bir öneme sahip

Sanayi ve Tekonolji Bakanı Mustafa Varank, Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) 69. Aylık Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Malatya'nın kendileri için ayrı bir yere ve farklı bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Taraftar Yeni Malatyaspor'un yanında

Malatyaspor Taraftarlar Derneği Ankaragücü yenilgisiyle camiada baş gösteren olumsuz tabloyu dağıtma adına 'tam destek' kararı aldı.

Adaletsizlik son bulsun

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe değinerek, "Döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğin son bulmasını istiyoruz. Artık miadını dolduran döner sermaye sisteminin değiştirilerek, adil, sağlık çalışanlarının beklentilerine uygun ve sürdürülebilir bir sistemin getirilmesini istiyoruz" dedi.

Yunus Akdaş güven tazeledi

Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD)'nin 14. Genel Kurul Toplantısında mevcut başkan Yunus Akdaş yeniden başkanlığa seçildi. Genel kurul, iş ve siyaset dünyasını da bir araya getirdi.

Kuaförlerden örnek davranış

Malatya Şener Eroğlu Kuaför Academy Meslek Eğitim Kursunda eğitim alan kursiyerler, MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocukları tıraş etti.

Bize haber verilmedi

Himyaçder'in Genel Başkanı Ayşe Ece Budan, geçtiğimiz yıl MİAD Kadın Kolları, İnönü Üniversitesi ve Himyaçder ortaklığıyla düzenlenen programda AMATEM kurulması için toplanan bağışın, kendilerinden habersiz üniversiteye verilmesine tepki gösterdi.

El emeği sergisi

MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar tarafından yapılan el sanatları sergisi, Malatya Park AVM' de açıldı.

Yeşilyurt’a hayran kaldılar

MİAD Kadın Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın eşi Semra Çınar'ın davetiyle Yeşilyurt'ta son yıllarda hayata geçen yatırımların yanı sıra tarihi ve turistik mekanları gezdiler. Geziye katılan bayanlar, bölgenin sosyal dokusuna canlılık getiren yatırım alanlarına hayran kaldıklarını söyledi.

MİAD'lı kadınlar Battalgazi'yi gezdi

Malatya'ya gelen MİAD Kadın Kolları Başkanı Selin Yurdakul ve MİAD Kadın Kolları üyeleri, Battalgazi ilçesinin tarihi mekanlarını gezdi.

MİAD üyeleri Kızılay’ı ziyaret etti

Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) Kadın Kolları Başkanı Selin Yurdakul ile kadın kolları üyeleri İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı makamında ziyaret etti.

Diplomaları olsun

Diplomasız kalfa ve çırak çalıştıran berber ve kuaför esnafına seslenen Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, “İş yeri sahipleri, kalfa ve çırakları Mesleki Eğitim Merkezine yönlendirsin bu camiada herkesin diploması olsun istiyoruz” dedi.

Sadıkoğlu'ndan bayram ziyaretleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevi, MİAD Sevgi Evleri ve çocuk evlerini ziyaret etti.

Başkan Gürkan huzurevini ve sevgi evlerini ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevi ile MİAD Sevgi Evlerini ziyaret etti.

MİAD Malatya basını ile buluştu

Büyükşehir Belediyesi ile Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) organizesinde Malatya basını ile kahvaltı programı düzenlendi. MİAD Başkanı Yunus Akdaş, kahvaltının ana temasının, bu şehri bulunduğu yerden daha iyi yerlere nasıl getirebilmek olduğunu söyledi.

Fırsatlar anlatıldı

Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA), Malatya İş Adamları Derneği (MİAD) ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) iş birliğinde, ‘Sanayicilerimize Amerika’da yatırım imkan sunulması için yürütülen çalışmalar’ hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, sanayicilere ABD’de ki yatırım fırsatları anlatıldı.

MİAD başarılar diledi

Malatya İş Adamları Derneği (MİAD) yönetimi, E.Yeni Malatyaspor Kulübü'nü ziyaret ederek, takıma lig mücadelesinde başarılar diledi.

Hocamız haklı

Ç. Rizespor maçından sonra 'Adalet diyorum gerisini siz doldurun' diyerek hakemlere tepkisini dile getiren destek Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut’a sarı-kırmızılı camiadan destek geldi.

Başkan Gürkan MİAD’ın konuğu

Malatya İşadamları Derneği’nin (MİAD) aylık olarak düzenlenen geleneksel toplantılarının bu ayki onur konuğu Malatya AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan oldu.

Miadı doldu

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, hastanelerde döner sermaye sisteminin ortadan kaldırılmasını gerektiğini belirterek, “Nasıl ilaçların ve gıdaların son kullanma tarihi varsa sistemlerin de son kullanma tarihi vardır. Döner sermaye sisteminin artık son kullanma tarihi geçmiş, miadı dolmuştur” dedi.

TÜSİAD Başkanı MİAD konuğu oldu

Malatyalı İşadamları Derneği'nin (MİAD) Türkiye'nin Marka Değeri, İş Dünyasının Rolü toplantısına TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik katıldı. Türkiye'nin 2018 yılında önemli ekonomik virajlardan geçtiğini söyleyen Bilecik, "Ülkeler küresel ölçekte başarılı olmak için marka değeri oluşturmalı" dedi.

MİAD Vali’yi ziyaret etti

Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş ve yönetim kurulu üyeleri, Malatya Valisi Aydın Baruş'u ziyaret etti.