Mehmet Mert Haberleri

Mehmet Mert Haberleri

İmkândan faydalanın

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ile birlikte Türk Akreditasyon Kurumu'ndan (TÜRKAK) onaylı Çevre Laboratuvarı'nda incelemelerde bulundu. Başkan Gürkan, MASKİ Çevre Laboratuvarı'nda toprakta verimlilik analizlerinin ücretsiz yapıldığını belirterek, Malatya ve bölge illerde çiftçilik yapan tüm vatandaşların bu imkandan faydalanmasını istedi.

Ücretsiz toprak analizi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin karara bağlanmasından sonra konuşan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, daha önce belli bir ücret karşılığı yapılan toprak analizini çiftçinin ekonomisine katkısı sunmak ve fazla gübre ile toprağın verimsiz olmaması için ücretsiz toprak analizi yapacaklarını söyledi.

Kırsalda mücadele veriyoruz

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Mert, basın mensuplarına Malatya'ya içme suyu sağlayan kaynağı gezdirdi. Burada konuşan Mert, içme suyu konusunda  en büyük mücadeleyi kırsalda bölgelerde verdiklerini belirterek, "Birçok sondajımız, kaynaklarımız kurudu. Köylere su götüremiyoruz. Az da olsa çok masraf çok para harcayarak çok ciddi anlamda emek vererek insanlara su kavuşturmaya çalışıyoruz" dedi.

'İnşallah kısa zamanda bitecek'

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Mert ve beraberindeki heyet, Kernek Meydanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

MASKİ'de görev değişimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğüne Mehmet Mert atandı.

Şuyu mağdur etti

Büyükşehir Belediyesi tarafından Tecde Mahallesi'ne yapılacak park için geçmişte yapılan şuyu sonrası mağduriyet yaşadıklarını iddia eden Tecde Mahallesi Kalp ve Hakim Sokağında yaşayan vatandaşlar, 'Bir tapumuz varken şimdi 10 tapumuz oldu. Belediyeye gittiğimizde, inceleyip size bilgi vereceğiz diyorlar. Alt Yapı Daire Başkanı Mehmet Mert ve ekibi, 'Bize, kalkın gidin' diyorlar. Sorunlarımız çözülmemiş, sorunlarımız çözülmeden nasıl gidelim' şeklinde serzenişte bulundular.

Kömüşhan'da asfalt sevinci

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yol yapım ve asfaltlama çalışmaları büyük bir hızla sürdürülüyor. Malatya genelindeki 85 şantiyeyle devam eden çalışmalarla asfaltsız yolun kalmaması hedefleniyor. Büyükşehir Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, Yazıhan Kömüşhan'daki çalışmaları yerinde inceledi.

Davayı kaybettiler

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde Yol Asfalt Dairesi’nde yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan soruşturma sonucu ihraç edilen eski Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ile Yol Asfalt Dairesi eski başkanı Mehmet Mert, göreve dönmek için açtıkları yürütmeyi durdurma davasını kaybettiler.