Meah Haberleri

Meah Haberleri

Yeni başhekim atandı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik(MEAH) görevine Turgut Özal Üniversitesi Halk Sağlığı ABD Öğretim üyesi Doç. Dr. Serdar Deniz atandı.

Yetkimiz yok

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Orhan Kara'nın, 'Dünyada ve Ülkemizde Covid19'da tanı da tedavi de yanlış' iddialarına yanıt veren Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi (MEAH) Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, "Bakanlığımızın ve tüm dünyada uygulanan Covid hastalarının tedavi algoritmasında olmayan bir ilacı veya tedavi yöntemini kullanan Dr. Orhan Kara için, Başhekimliğin veya bilimsel kurulumuzun izin verme yetkisi yoktur" dedi.

Yolları kim yapacak

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin (MEAH) etrafında bulunan yol ve kaldırımlar köstebek yuvasına dönmüş vaziyette. Malatya'nın merkezinde yer alan ve günün hemen hemen her saati yoğun olan MEAH'ın etrafında bulunan kırık ve sökülmüş kaldırımlar ve bozuk yollar vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

MEAH'te bir ilk

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde ilk kez bir çocuk hastaya kulak zarı onarımı ameliyatı endoskopik (kapalı) olarak yapıldı.

Kardiyologlar çalışıyor

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (MEAH) görev yapan kardiyologlar 7/24 görev başındalar. Ekipte görev alan uzmanlar ise büyük bir özveri ile günün 24 saatinde hayat kurtarmak için nöbet tutuyorlar.

Yönetimde sıkıntı yok

Malatya Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (MEAH) yönetim sıkıntısının olmadığını açıkladı.

“Hadi Baba” anjiyo oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl sigaraya bağımlılığı önleme amacıyla hazırlanan ve daha sonra Batmanlı Dâhiliye Uzmanı Mehmet Fırat tarafından BİMER’e yapılan şikâyet sonrası yayından kaldırılan “Hadi Baba” konulu kamu spotunda rol alan Malatyalı Bektaş Altunok kalp rahatsızlığı geçirerek MEAH’de anjiyo oldu.

Hasta yoğunluğu yaşanıyor

Malatya’daki iki hastanenin devre dışı kalmasının ardından Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (MEAH) ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Merkezi (TÖTM) bünyesinde hasta yoğunluğu yaşanıyor.

Halkın tercih merkezi oldu

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(MEAH) bünyesinde faaliyet gösteren Hematoloji Polikliniği ve Tıbbi Onkoloji Polikliniği, Malatya ve bölge halkının tercih ettiği sağlık merkezi haline geldi.