Malatya Sondakika Haber Haberleri

Malatya Sondakika Haber Haberleri

Restorasyonu inceledi

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Keban ilçesinde incelemelerde bulundu.

Zehirlenen kişi öldü

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde karbonmonoksit gazından zehirlenen kişi hayatını kaybetti.

Şiddete sıfır tolerans

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadın ve erkeğin eşit olduğu bir düzen kurulmadığı sürece şiddet olaylarıyla baş edilemeyeceğini bildirdi.

İŞKUR 130 bin personel alacak

Türkiye İş Kurumu, 130 bin personel alımı yapacak. 130 bine yakın açık iş pozisyonu için ilan açan İŞKUR, hızlı bir şekilde uygun personel alımı için harekete geçti.

TOKİ inşaatından hırsızlık

Malatya'da TOKİ inşaatından bakır kablo çalan 2 şüpheli gözaltına alındı.

Vali Baruş Arslantepe'de

Malatya Valisi Aydın Baruş, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Arslantepe Höyüğü'nde 2021 yılı kazı çalışmalarını tamamlayan Kazı Heyeti Başkanı İtalya Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Francesca Balossi Restelli ve kazı heyetini ziyaret etti.

Üreticinin gücü kalmadı

Malatya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, yem fiyatlarının son bir yılda yüzde 100'e yakın arttığını bunun karşısında et ve süt fiyatlarının yüzde 18 ile yüzde 20 arasında arttığını belirterek, "Yem ve saman fiyatları artıyor. Her taraftan üreticiye yük biniyor. Üreticilerin buna dayanacak gücü kalmadı" dedi.

Üniversiteye bağışlayacak

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde çiftçi Mustafa Bulut, 5 yıl önce bulduğu gök taşlarından birini, bilimsel çalışma yapılması için üniversiteye bağışlayacak.