Malatya Şeker Haberleri

Malatya Şeker Haberleri

Şeker alamıyoruz

Malatya Şeker Fabrikasının, gıda sanayisinin temel hammaddelerinden olan şekeri üreticiye vermediği iddia edildi. Arı yemi imalatı yapan üretici Serkan Karakütük, kapasite üretim raporu olduğu halde fabrikanın kendisine şeker vermediğini öne sürdü. Karakütük, "Bizi şekerden mahrum ettiler. Bizi özel sektöre yönlendiriyorlar. Özel sektörde, fabrikada 265 lira olan şekerin torbasını 400 liradan satıyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Üretim yapmayalım mı" dedi.

İnternet kullanımı için eğitim

Malatya Şeker Fabrikasında çalışan 250 personele 'güvenli ve bilinçli internet kullanımı ve siber zorbalık' konularında seminer düzenlendi.

Pancar sezonu sona erdi

Malatya Şeker Fabrikası 6 Eylül'de başlayan ve yaklaşık 4 ay süren pancar alım sezonunda, 365 bin 500 ton pancar işlendi ve yaklaşık 46 bin ton şeker üretilerek pancar alım sezonu sona erdi.

Araç kiralama hizmeti alınacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, araç kiralama hizmeti alınacağını duyurdu.

Şeker üretimi azaldı

2020 yılında 68 bin ton şeker üreten Malatya Şeker Fabrikası, 2021 yılında mevsimin kurak geçmesi nedeniyle 22 bin ton azalarak 46 bin tonda kaldı.

Küspede stokçuluk

Malatya Şeker Fabrikasında, küspe stokçuluğu yapılarak, üreticinin mağdur edildiği öne sürüldü. İddialara göre, besici küspe alabilmek için 4-5 gün beklerken, bazı kişilerin günde 2 sefere çıkararak, haksız kazanç sağlıyor. Üretici, ÇKS kaydı ve hayvan işletme belgesi olana küspe satışında öncelik verilmesini istiyor.

Araç kiralama

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, araç kiralama hizmeti alınacağını duyurdu.

Araç kiralanacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, araç kiralama hizmeti alınacağını duyurdu.

Hedef 60 bin ton şeker

6 Eylül'de pancar alımlarına başlayan Malatya Şeker Fabrikası'nda üretim çalışması hummalı bir şekilde sürüyor. Fabrikada, bu yıl tahmini olarak 470 bin ton pancarın işlenerek 60 bin ton şeker üretilmesi hedefleniyor.

Şeker fiyatlarına zam iddiaları

Şeker fiyatlarına zam geleceği ve bu yüzden stokçuluk yapıldığı iddialarına cevap veren Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, Malatya Şeker Fabrikası'nın bir kamu kurumu olduğunu ve Bakanlar Kurulu kararnameleri ile yönetildiğini hatırlatarak, Bizde fiyat standart. 50 kiloluk bir torba şeker şuan 213 TL'den satışa sunuluyor. Yaklaşık 7 bin ton stokumuz var. dedi.

Özel güvenlik hizmeti

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, özel güvenlik hizmeti alınacağını duyurdu.

Ancak şeker yok!

Geçtiğimiz ay düzenlenen tören ile pancar alım kampanyasını başlatan Malatya Şeker Fabrikası’nın günlük 400 ton kapasite ile çalışmasına rağmen halen satış yapmadığını ileri süren Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, "Günlük kapasitesi 400 ton olmasına rağmen resmen tefecilik yaparak mal satmıyor. Yine fiyatlar yükselecek olan millete olacak" dedi.

Yemek hizmeti alınacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, yemek hizmeti alınacağını duyurdu.

Personel alınacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, personel hizmeti alınacağını duyurdu.

Hedef 58 bin ton şeker

Malatya Şeker Fabrikası, 66. dönem pancar alımına düzenlenen törenle başladı.

Hedef 60 bin ton

Malatya Şeker Fabrikası 2021-2022 pancar alım kampanyası 6 Eylül tarihinde başlayacak. 120 gün sürecek olan kampanya döneminde, 470 bin ton pancar alınıp, 60 bin ton şeker üretilmesi hedefleniyor.

İşçilik hizmeti

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, yaş pancar posasının paketlenmesi işçilik hizmeti alınacağını duyurdu.

İşçilik hizmeti

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, işçilik hizmeti alacağını duyurdu.

İşçilik hizmeti alınacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, işçilik hizmeti alınacağını duyurdu.

Kamyon ve kepçe kiralanacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, damperli kamyon ve kepçe kiralanacağını bildirdi.

Bakım ve onarım hizmeti

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, bakım ve onarım hizmeti alınacağını bildirdi.

İşçilik hizmeti

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, yaş pancar posasının paketlenmesi için işçilik hizmeti alınacağını bildirdi.

Yaş pancar alınacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, yaş pancar alınacağını bildirdi.

Elektrik alınacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, elektrik enerjisi satın alınacağını bildirdi.

Personel alınacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, personel hizmeti alınacağını bildirdi.

Personel alınacak

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, personel hizmeti alınacağını bildirdi.

'Tebrik' Ziyareti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Şeker Fabrikası’nın 2020-2021 kampanya döneminde bu yıl 68 bin ton şeker üreterek, son 40 yılın en yüksek şeker üretimini yaparak Türkşeker’e bağlı 15 fabrika içinde birinci olması nedeniyle fabrika müdürü Suat Altun ve Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Nuri Murat’ı ziyaret ederek tebrik etti.

Malzeme ve işçilik hizmeti

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, malzeme ve işçilik hizmeti alınacağını bildirdi.

Şeker'de birincilik sevinci

1 milyon 73 bin ton şeker üreterek planlı üretime geçildikten sonraki tüm zamanların üretim rekorunu kıran Türkşeker, 2020-2021 üretim dönemi raporlarının ve 2021-2022 üretim dönemi planlarının değerlendirildiği toplantıyı gerçekleştirdi. Toplantıda birincilik ödülünü Malatya Şeker Fabrikası aldı. Tarihi bir rekora imza atan Malatya Şeker Fabrikasının Müdürü Suat Altun, büyük bir gurur yaşadıklarını ve fabrikayı daha iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını ifade etti.

Malatya şeker birinci oldu

Türkşeker, 2020-2021 üretim dönemi raporlarının ve 2021-2022 üretim dönemi planlarının değerlendirildiği 2021 Fabrikalar Buluşması'nı gerçekleştirdi. Buluşmada, Türkşeker'e bağlı fabrikaların röntgeni çekildi. 9 farklı kritere göre yapılan performans değerlendirmesi sonucu Malatya Şeker Fabrikası birinci oldu.