Malatya Ortak Değerler Haberleri

Malatya Ortak Değerler Haberleri

Düzenleme dine uygun olmalı

Malatya Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının yerinde olduğunu belirterek, "Bu sözleşmenin altı yıldan beri sebep olduğu hasar ve tahribatın giderilmesi için gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılmasını beklediğimizi belirtmek istiyoruz. Bundan sonra yapılacak düzenleme, yasal ve anayasal değişikliklerde daha önce Ayasofya Camii Baş İmamı Sayın Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’ın dile getirdiği üzere dinimize uygunluğun aranmasını talep ediyoruz" dedi.

Bunun adı sapkınlık

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe’nin fotoğrafının yere serilmesine Malatya'da faaliyet gösteren 25 dernek sert tepki gösterdi. MAZLUMDER Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aslan, "Sapkın bir grubun haddini aşarak kutsal mabet Kâbe’ye hakaret etmeleri Müslümanlar tarafından kabul görür bir durum değildir. Bu Vandalların yapmış olduğu hakaret ve tahrik hiçbir masumiyet taşımaz ve hiçbir insan hakkı kisvesi ile kamufle edilemez" dedi.

Değerlerimiz sahipsiz değil

Malatya Ortak Değerler Platformu’ndan, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine sert tepki. “Mukaddes değerlere saldırmak, tükenmişliğin, bitmişliğin, çaresizliğin ve yok oluşun itirafı ve ifadesidir. Allah’ın evi ve mukaddes değerlerimiz sahipsiz değildir.”

Dua ve gıyabi cenaze namazı

Malatya Ortak Değerler Platformu, bugün saat 13.00’de Soykan Parkı’nda İdlip’teki şehitler için basın açıklaması yapacağını açıkladı.

Sonsuza kadar kınayacağız

Malatya Ortak Değerler Platformu, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain FETÖ darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Nerede olursa olsun başta darbeler ve 15 Temmuz darbesi olmak üzere, insanlara ve insanlığa karşı gerçekleştirilen tüm eylemleri ve teşebbüsleri ve de onları destekleyenleri, onlara güç ve silah verenleri ilk andan bugüne nefretle kınadığımızı ve sonsuza kadar kınayacağımızı ilan ediyoruz” denildi.

Terörün dini yoktur

Malatya Ortak Değerler Platformu, geçtiğimiz günlerde Sri Lanka’da yaşanan terör saldırılarını kınadı. Yapılan yazılı açıklamada, “Sri Lanka’da hiçbir şeyden haberleri olmayan o insanlara karşı gerçekleştirilen bu korkunç olayı kınıyor ve lanetliyoruz” denildi.

Dünya yine seyrediyor

Malatya Ortak Değerler Platformu, Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine uyguladığı zulmü kınadı.