Malatya Erhaç Havaalanı Haberleri

Malatya Erhaç Havaalanı Haberleri

Terminal binasının temeli atıldı

Malatya'da havaalanı için yapılacak yeni terminal binasının temel atma törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2003 yılında 26 olan havalimanı sayısının 56'ya yükseldiğini belirterek '50 ülkede 60 noktaya yapılan dış hat uçuşlarımızı ise 127 ülkede 329 noktaya yükselttik. 2003 yılında iç ve dış hatlar toplamında 34 milyon olan yolcu trafiğimiz ise 2019 yılında 209 milyonun üzerine çıktı' dedi.

Destek teşekkürü

Malatyaspor Derebeyleri Taraftarlar Derneği, kendilerine destek sunan Malatya Erhaç Havaalanı Müdürü Serdar Akyüz'ü ziyaret ederek teşekkür etti.

Hayırlı olsun ziyareti

Malatyaspor Taraftarlar Derneği Derebeyleri grubu üyeleri Malatya Erhaç Havaalanı'nda göreve başlayan Serdar Akyüz'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Havaalanı değil köy garajı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye’de bankamatiği bile olmayan tek havaalanının Malatya Erhaç Havaalanı olduğunu söyledi. Malatya’nın ulaşım sorunlarına dikkat çeken Ağbaba, “Ankara’dan Malatya’ya gelecekler Elazığ’dan geliyor. Havaalanımız adeta köy garajı gibi” dedi.