Malatya Enson Haberler Haberleri

Malatya Enson Haberler Haberleri

Toptaş güven tazeledi

Malatya Berberler ve Kuaförler Esnaf Odasının genel kurulu gerçekleştirildi. Üç ismin yarıştığı seçimde, mevcut Başkan Ramazan Toptaş, 609 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Yasada düzenleme yapılsın

1 Ocak itibariyle yürürlüğe giren tütün yasası sonrası Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde toplanan çok sayıda tütün üreticisi, düzenleme yapılması talebinde bulundu.

Elektrik ve doğalgaza rekor zam

Yeni yıla girerken, elektrikte yüzde 125, doğalgazda ise yüzde 25'e varan zamlar yapıldı.

70 kişi yakalandı

İl genelinde yapılan çalışmalarda, 3 bin 826 şahsın GBT sorgusu yapılırken aranma kaydı bulunan 70 kişinin yakalandığı belirtildi.

Hayvanlara karşı tedbirler görüşüldü

Son günlerde artarak gündeme gelen özellikle tehlikeli hayvan türlerin insan sağlık ve güvenliği açısından tehlike oluşturması nedeniyle bu türlere karşı alınacak tedbirlerle ilgili konular toplantıda ele alındı.

Gelişimin en temel kaynağı eğitimidir

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, bir programda yaptığı konuşmada, 'Geçmişten günümüze gelişimin en temel kaynağı eğitimidir' diyerek, gençlere de kitap okuma ve yabancı dil öğrenmeleri konularında tavsiyelerde bulundu.

Malatya’dan umutluyuz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya Genişletilmiş İl Divan Toplantısında konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut, Malatya'da partiye katılımın yoğun olduğunu belirterek, Malatya siyasetinden umutlu olduklarını söyledi.

İndirim bekliyoruz

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ekonomi politikasını desteklediklerini bildirerek, “Devletin etkili karar alma gücünü bir kez daha gördük. Doların yükselmesi ile birlikte artış gösteren özellikle akaryakıt ve tüm gıda ürünlerinde hemen indirim bekliyoruz” dedi.

TÜİK’e alıcı çıkmadı

Milli Emlak tarafından 2 milyon 385 bin TL muhammen bedelle satışa çıkarılan Malatya'da uzun yıllar Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılan 3 katlı binaya alıcı çıkmadı.

Satranç turnuvası tamamlandı

Malatya'da iki gün süren satranç yıldızları şampiyonası il birinciliği karşılaşmaları tamamladı.

Workshop açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla 'Malatya'da Geleneksel Türk El Sanatlarının Yerelden Ulusala Tanıtımı' programı kapsamında Workshop ve Sergi açılışı gerçekleştirildi.

Gürkan’dan muhtarlar derneğine ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, geçtiğimiz aylarda kurulan muhtar derneklerinden Malatya Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek, dernek Başkanı Şahin Demirci ve dernek üyeleriyle bir araya geldi.

Kuluncak’ta tarım arazileri suya kavuşacak

Malatya'nın Kuluncak İlçesi'nde bin 370 dekar tarım arazisi 2022'de sulanacak.