Levha Haberleri

Levha Haberleri

levhalama çalışmalarına ağırlık

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 265 adet mahalle bilgilendirme yön levhalarının bakım, onarım ve yenileme çalışması tamamlandı.

Yönlendirme levhaları

Elazığ Belediye Başkanlığı, yönlendirme levhaları ve konstrüksiyonları alımı ve montajının yaptırılacağını duyurdu.

Levha ve omega direk alınacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, levha ve omega direk alınacağını duyurdu.

Hız sınırı bölgesi levhası alınacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, hız sınırı bölgesi levha alımı yapılacağını duyurdu.

75 alan belirlendi

Malatya'da, olası doğal afetler ve acil durumlara karşı vatandaşların toplanacağı 75 alandan biri olan Arguvan Nazım Hikmet Meydanı'na acil toplanma yön levhası monte edildi.

50 bin TL değerindeki levha çalındı

Vakıflar Malatya Bölge Müdürlüğüne ait 50 bin TL değerindeki kurşun levhayı çalan iki zanlı yakalandıktan sonra tutuklandı.

Gümüş plaka ele geçirildi

Malatya'da Gümüş Etnografik Tarihi Eser Levhalar ele geçirildi. Olayla ilgili 1 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Şiddetli rüzgar çatı uçurdu

Malatya'da etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu. Rüzgarın etkisiyle savrulan saç levhaların elektrik tellerine çarpması sonucunda ise yangın çıktı.

Tabelaları kurşunlamayın

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından trafik güvenliğini sağlayan yol işaret levhalarını koruma uyarısı yapıldı.

Doğanşehir'de dikey işaretleme

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından trafik güvenliğini sağlayıcı dikey işaretleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Doğanşehir'i Kahramanmaraş'a bağlayan 39 kilometrelik Söğüt-Gövdeli Grup yolunda trafik uyarı levhalarının kurulumu yapılıyor.

Banklara uyarı levhaları yerleştirildi

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediyesi, ilçesinde, korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, sosyal yaşam alanlarındaki banklara 'Evde Kal-Oturulacak En Güzel Yer Evimizdir' uyarı levhaları yerleştirdi.

Şiddetli rüzgar can aldı

Malatya'da şiddetli rüzgar nedeniyle hastane inşaatında çalışan işçilerin üzerine levha düştü. Olayda 1 işçi hayatını kaybederken, 1 işçi de ağır yaralandı.

Denetimler artırılsın

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, oda olarak il genelinde yaptıkları denetimler sonucunda çok sayıda kaçak Suriyeli berber tespit ettiklerini belirterek, belediyelerin denetim yapması gerektiğini söyledi. Toptaş, “Hiçbirinin ne vergi levhası ne de bir belgesi var. Hepsi kaçak” dedi.

Büyükşehirden yaya öncelikli zemin uygulaması

Malatya Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edilmesinin ardından sürücülerde trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için birçok noktada yatay, düşey levhalama, yol çizgi ve kasis çalışmaları gerçekleştirdi.

Yaya levhaları yenileniyor

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ uygulaması kapsamında Malatya’da yayalara yönelik işaret ve levhalama çalışmalarına devam ediliyor.