Kurtuba Akademi Haberleri

Kurtuba Akademi Haberleri

Araştırma Kampı

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı Necip Katı, üniversite öğrencilerine ve mezunlarına yönelik 2 hafta sürecek Kurtuba Akademi Araştırma Kampı düzenleyeceklerini söyledi.

'Geleneğin Sinemadaki İz Düşümü'

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Kurtuba Akademik Gelişim Topluluğu tarafından 'Geleneğin Sinemadaki İz Düşümü' konulu panel düzenlendi.

Sempozyum 18-19 Nisan'da

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) Kurtuba Akademi tarafından yıllık periyotlar halinde düzenlenen Ulusal Öğrenci Sempozyumunun VII. si 18-19 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Gençlik konuşulacak

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) öncülüğünde, Dilkent Akademi, Bilsam Yayınları ve Kurtuba Akademik Gelişim Topluluğu’nun katkılarıyla 20-21 Nisan tarihlerinde ‘Bir Dinamik Olarak Gençliğimiz’ (Kazanımlar-Sorunlar-Çözüm Önerileri) sempozyumu gerçekleştirilecek.

BİLSAM’da Bahar Dönemi

BİLSAM, 2019 faaliyet dönemini başlatıyor. BİLSAM’ın birimlerinden eğitim–öğretim faaliyetlerinden sorumlu Kurtuba Akademi; araştırma faaliyetlerinden sorumlu İbn Haldun Sosyal Araştırmalar Merkezi, uluslararası öğrenci çalışmalarından sorumlu Muhacir Akademi bahar dönemi çalışmalarını başlattı.

Gençlik sempozyumu

BİLSAM Kurtuba Akademi öncülüğünde, 20-21 Nisan 2019 tarihleri arasında ‘Bir Dinamik Olarak Gençliğimiz’ (Kazanımlar-Sorunlar-Çözüm Önerileri) sempozyumu gerçekleştirilecek.

BİLSAM’da güz dönemi

BİLSAM’ın Kurtuba Akademi ve Muhacir Akademi birimleri güz dönemi çalışmalarını başlatıyor.

BİLSAM’da güz dönemi başlıyor

BİLSAM Kurtuba Akademi, 2018-2019 güz dönemi faaliyetlerine başlıyor.

Öğrenci Sempozyumu

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) Kurtuba Akademi tarafından 5. Ulusal Öğrenci Sempozyumu düzenlendi. 2018 yılında tema olarak, "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet" konusu işlendi.

Bütün bilimler İslamidir

İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans salonunda Kurtuba Akademik Topluluğu tarafından, ‘‘İslam Araştırmalarında Zihniyet ve Metod’’ konferansı düzenlendi.