Kümes Haberleri

Kümes Haberleri

Horozun saldırısına uğradı

Malatya'nın Kale ilçesinde tavuk kümesine yumurta toplamaya giden 14 yaşındaki çocuğun horozun saldırısına uğraması kameralara yansıdı.

Civcivler telef oldu

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde kümeste çıkan yangında çok sayıda civciv telef oldu.

Tavuk ve civcivler telef oldu

Malatya'nın Darende ilçesinde bir kümeste çıkan yangında yüzlerce tavuk ve civciv telef oldu.

Güvercin tutkusu canından ediyordu

Malatya'da güvercinlerine ait kümesin çatısında tadilat çalışması yaptığı sırada dengesini kaybederek beton zemine düşen şahıs yaralandı.

Güvenle tüketin

Beyaz ette antibiyotik kullanımı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Malatya Kanatlı Et Üreticileri Birliği Başkanı Serdar Yıldız, "İnsanların güvenle yiyebileceği gıdalarda birinci sırada tavuk gelir. Çünkü yumurtadan, kuluçkaya oradan kümese ve kesim merkezine ulaşana kadar, bakanlık tarafından denetlenen bir sektör, denetimsiz hiçbir aşaması yok" dedi.

Sağanak etkili oldu

Malatya'nın Darende ilçesinde dün etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. Sel sonrası bir evi su bastı, bir kümeste bulunan tavuk ve civcivler ise suya kapılarak telef oldu.

Malatya’ya dev yatırım

Malatya Kanatlı Et Üreticileri Birliği ve Malatya Tarım İl Müdürlüğü öncülüğünde, Malatya’da atıl durumda olan kesimhane ve kümeslerin aktif hale gelmesi için Malatya’ya, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 50 milyon TL bütçe vereceği açıklandı.