Köpekler Haberleri

Köpekler Haberleri

Sokak köpekleri saldırdı

Malatya'da işe gitmek için evinden çıkan bir kadına köpekler saldırdı. Çevredeki vatandaşların kurtardığı kadın hastaneye kaldırıldı.

Köpeklere işkence eden çalışan kovuldu

Malatya'da bir şantiyede 3 köpeği poşete koyarak bagajda götürmeye çalışırken bir hayvan sever tarafından fark edilen şantiye çalışanının iş akdi fesih edildi.

Poşetleyip bagaja koymuşlar

Malatya'da bir şantiyede yavru köpekleri canlı canlı poşete koyup bagaja koyan kişilere Hayvanlara işkence yapmak veya acımasız ve zalimce muamelede bulunmak suçundan ceza kesildi. Olayı görüntüleyen hayvansever ise kendisinin de darp edildiğini iddia ederek şikayetçi oldu.

Sokak köpekleri saldırdı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Dilek Mahallesinde başıboş sokak köpeklerinin saldırısı sonucu son bir ayda 9 koyun telef olurken 8 koyunda yaralandı.

Özel harekat yürekleri ısıttı

Malatya'da bir özel harekat polisinin susayan sokak köpeklerine avcuyla su içirdiği görüntüler yürekleri ısıttı.

Görüntüler yürekleri ısıttı

Malatya'da yaşlı bir vatandaşın sokak köpeklerini severken çekilen görüntüleri yürekleri ısıttı.

12 koyun telef oldu

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde sürüler halinde gezen sokak köpekleri koyunların bulunduğu ağıla saldırarak, 12 koyunu telef etti.

Yaşam alanı önerisi

Malatya'da son dönemlerde sokak köpeklerinin bazı vatandaşlara saldırması sonrası konuşan Üniversite Mahallesi Muhtarı Esra Polat, toplumsal bir sorun olan sokak hayvanları için güvenli yaşam ve beslenme alanlarının oluşturularak hayvanların beslenmeleri ve sağlık kontrollerinin burada düzenli yapılması ile bu tür olaylara da engel olunabileceğini söyledi.

Köpekler toplansın

Malatya'da bir kadının çok sayıda sokak köpeğinin saldırısına uğrayarak yaralanması güvenlik kamerasına yansıdı. Yaralanan Saime Yeşil, "Vatandaşlar olmasaydı köpekler beni parçalayacaklardı" dedi.

Saldırının görüntüleri çıktı

Malatya'da bir kadının sokak köpeklerinin saldırısına uğradığı anların görüntüleri ortaya çıktı. Saldırıda yaralan kadın, yetkililerin başıboş sokak köpeklerine çare bulmasını isteyerek dışarı çıkmaya korktuklarını söyledi.

Köpekler kadına saldırdı

Malatya'da başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan kadın yaralandı.

Köpekler saldırdı

Malatya’da başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan kadın yaralandı.

Öldürülmüş halde bulundu

Malatya'da emekli veteriner hekim ile eşinin beslediği köpeklerden biri, silahla vurularak öldürülmüş halde bulundu.

İtfaiye kurtardı

Malatya'da kuyuya düşen 2 köpek yavrusu itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Malatya'da köpek korkusu

Malatya'da, sürü halinde gezen köpeklerden vatandaş tedirginlik yaşıyor. Vatandaş, bazı köpeklerin kendilerine saldırdıklarını ifade ederek, yetkililerden yardım istediler.

Yavru köpekler kurtarıldı

Malatya'da menfeze düşen 4 yavru köpeği itfaiye ekipleri kurtardı.

Vatandaş çözüm istiyor

Malatya Yeşilyurt İlçesine bağlı mahalle muhtarları, başıboş sokak köpeklerinden dolayı günde en az on kişinin kendilerini aradıklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesinden ve Yeşilyurt Belediyesinden konuya bir çözüm bulmasını istediler.

Çözüm istiyoruz

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Orhan Ünalır, sokak aralarında toplu şekilde başı boş gezen köpeklerden mahalle sakinlerinin şikayetçi olduğunu söyledi. Öğrencilerin sabah, öğlen ve akşam çıkışlarında köpeklerden dolayı eve gitmekte korktuklarını belirten Ünalır, yetkililerden çözüm yolu istediler.

Köpekler açlıktan öldü

Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı Aksu köyü ve Türk Dağı bölgesine bırakıldığı iddia edilen köpekler açlıktan öldü.

Başıboş köpekler mahalleliyi uyutmuyor

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Dilek Mahallesinde özellikle gece ortaya çıkan sokak köpeklerinden rahatsız olduklarını söyleyen vatandaşlar, belediyeden bu soruna biz çözüm bulmasını istiyor.

Köpeğe sahip çıktılar

Malatya’nın Arguvan ilçesinde sokakta doğum yapan sokak köpeği ve 6 yavrusunu gören bir genç, köpeklerin sıcak bir yuvaya götürülmesi için saatlerce başında bekledi.

Ayakkabı boyacılarına da sahip çıktı

Malatya'da yaklaşık 30 yıldır "o canlar bize emanet" dediği kuşlar için "saray", kedi ve köpekler için de "konak" görünümlü yuvalar yapan 70 yaşındaki emekli manifaturacı Kenan Durgun, ayakkabı boyacılarına da sandık yaparak destek oluyor.

Başıboş köpekler korku saçıyor

Malatya İnönü Mahallesini mesken tutan başıboş köpekler vatandaşları korkutuyor.

Bakımları yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır karakolları ile Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde görevli mayın arama köpeklerinin bakımı, Yeşilyurt Belediyesi Veterinerlik İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Başıboş köpekler rahatsız ediyor

Battalgazi ilçesi Çöşnük Mahallesindeki Memur-Sen konutları alanı içerisindeki başıboş köpekler site sakinlerini rahatsız ediyor.

Bakımları yapıldı

Yeşilyurt Belediyesi Veterinerlik İşler Müdürlüğü tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır karakolları ve Zeytin Dalı Harekatı'nda yürüttüğü terör operasyonlarına önemli katkılar sağlayan mayın arama köpeklerinin bakımı gerçekleştirildi.

30 YILDIR YUVA YAPIYOR

Malatya'da yaşayan 70 yaşındaki emekli esnaf Kenan Durgun, yaklaşık 30 yıldır "o canlar bize emanet" dediği kuşlar için saray, kedi ve köpekler için de konak görünümlü yuvalar yapıyor.