Kırmızı Çizgi Haberleri

Kırmızı Çizgi Haberleri

Yaya önceliği

Malatya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı jandarma trafik timleri tarafından, Yaya öncelikli trafik uygulaması kapsamında Malatya'da jandarma bölgesinde çeşitli noktalarda ve okullarda Yayalar Kırmızı Çizgimiz uygulaması gerçekleştirildi.

Kırmızı çizgi uygulaması başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı kırmızı çizgi uygulamasına Malatya'da katıldı.

Hekimhan'da 'kırmızı çizgi'

Malatya'nın Hekimhan İlçesi'nde, yaya geçidi kırmızıya boyandı. 'Trafikte kırmızıçizgimiz' uygulaması yapıldı.

'Yayalar Kırmızı Çizgimiz'

Malatya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı jandarma trafik timleri tarafından Yaya öncelikli trafik uygulaması kapsamında Malatya'da jandarma bölgesinde çeşitli noktalarda ve okullarda Yayalar Kırmızı Çizgimiz uygulaması gerçekleştirildi.

'Ekmekle oynamayın'

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Fırıncılar Odası'nın, 'ekmek zammı kaçınılmaz oldu' sözlerine yönelik, "Gramajı 200 gramdan aşağı düşürmesinler gelsinler fiyat istesinler. Gramajla oynayıp, milletin hakkına girerlerse olmaz. Ekmeğin gramajıyla oynamayın, fiyat isteyin. Kırmızı çizgimiz, 200 gramaj" dedi.

Türkiye'nin yeni umudu

Güç Birliği Partisi Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ahmet İmrek, Güç Birliği Partisi'nin, Türkiye'nin yeni umudu olduğunu belirterek, "Siyasette duayen olan kirlenen siyasete yeni ve temiz bir çehre getirecek ve tek kırmızı çizgisi vatanperverlik olan bu doğrultuda din, dil, ırk, etnik kimlik ayrımı yapmadan ve ayrıştırmadan 83 milyonu kucaklayan bir parti olacağız" dedi.

Mescidi Aksa Kırmızı Çizgimizdir

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlara tepki göstererek, İsrail’i kınadı. Amerika'nın Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonrası Gazze’deki protesto gösterilerinde İsrail’in 60’ı aşkın Filistinli’yi şehit etmesinin çok büyük bir vahşet olduğunu söyledi.