Kerem Yıl Haberleri

Kerem Yıl Haberleri

LGS Türkiye birincisi Malatya'dan

20 Haziran 2020'de yapılan Liseye Geçiş Sınavı'nda (LGS) Bahçeşehir Koleji Malatya kampüsü öğrencisi Kerem Yıldırım Gözaydın, Türkiye 1'ncisi oldu.

Uygur Türkleri yok ediliyor

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Kızıl Çin’in zulmü alında inleyen Doğu Türkistan’ın 1949 yılından beri Çin işgali altında olduğunu belirterek bu zulmün son bulması gerektiğini söyledi.

Eski Türkiye hortlatılıyor

Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 Nolu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, şube binasında düzenlediği basın toplantısında, siyasi iradenin kararına sahip çıkılması gerektiğini belirterek, “Eski Türkiye’nin hortlatılmasına geçit verilmemelidir” dedi.

Delegeler “Söylemez” dedi

Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi 6. Olağan Genel Kurul öncesi ilçelerdeki delegelerini belirlemek sandık başına gitti. Yeşilyurt ve Battalgazi bölgesinde yapılan oylama sonucunda 109 delegenin 102’sini alan Hüseyin Söylemez’in listesi seçimde galip geldi. Mevcut Başkan Kerem Yıldırım ise, her iki ilçede sadece 7 delege kazanabildi.

Devam etmemi üyeler istedi

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi’nde 6.olağan kongre süreci başladı. 1 Nolu Şube başkanlığı için mevcut Başkan Kerem Yıldırım ile eğitimci Hüseyin Söylemez yarışacak. Yıldırım, “Yeniden aday olmamızın sebebi istişarelerimizi yaptık arkadaşlarımız; üyelerimiz, icra kurulumuz dediler ki, ‘Başkanım sizin tekrar devam etmenizi istiyoruz.’ Bu benim şahsi aldığım bir karar değil, üyelerin memnuniyeti üzerine aldığımız bir karardır” dedi.

Sorunlarımıza çözüm bulunmalı

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, “Eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm bulmadan eğitimde yol almak, başarıyı yakalamak pek mümkün görünmemektedir. Bu çerçevede, eğitim çalışanlarının saygınlığı arttırılmalıdır” dedi.

Tasarruf çağrısı

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle öğretmen, veli ve öğrencilere “tasarruf yapın” çağrısında bulundu.

TEOG yeniden düzenlenmeli

Eğitim-Bir Sen Malatya 1 Nolu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, geçtiğimiz yıllarda eğitim sisteminde uygulanan TEOG sisteminin revize edilerek veya benzer bir sistemin uygulanmasını istedi.

Mesele Papaz değil

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım dolar yükselmesi ile ilgili olarak, “Mesele Papaz Brunson değildir. Mesele, batmakta olan bir ABD stratejisidir. Biz sonuna kadar devletimizin yanındayız” dedi.

Sistem revize edilmeli

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Üniversite ve Ortaöğretim kurumları sınavında, ‘sınav sistemlerinin kökten değiştirilmesine karşı olduklarını’ değişim olacaksa köklü değilde, bazı kısımların revize edilmesi gerektiğini söyledi.

İstikrar sürecek

Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerini değerlendiren Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, “İstikrar ortadan kalksaydı, kazanımlarımızın birçoğunu kaybedeceğimizi biliyorduk. Bizim için önemli olan ülkemizin, milletimizin birliği ve beraberliğinin zayıflamamasıydı” dedi.

Eğitim bir bütündür

Eğitim Bir Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, “Eğitim politikaları bir bütün olarak tasarlanmalı, yeniliklerin altyapısı iyi hazırlanmalı, değişimler, şartlar olgunlaştıktan sonra hayata geçirilmeli” dedi.

Zirve bizim

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, 2018 Mayıs mutabakatına göre Malatya’da 7 bin 161, Türkiye’de 426 bin 647 üye sayısıyla hem yetkilerini hem de zirvedeki yerlerini pekiştirdiklerini söyledi.

Kudüs sahipsiz değildir

Malatya’da, cuma namazı çıkışı büyük bir kalabalık, ABD’nin İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma çalışmalarını protesto etti. Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, “70 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları gasbedilen Filistinliler, İsrail zulmü altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Kudüs sahipsiz değildir” dedi.

Yasal düzenleme şart

Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No’lu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, performans değerlendirme taslağına karşı olduklarını ifade ederek şiddete karşı yasal düzenleme istediklerini söyledi.

Denge kurulmalı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, “Altını çizerek belirtmek istiyorum, önemli olan emek ve sermaye arasında denge kurulması, kaynakların bölüşülmesinde adil davranılmasıdır. Milli gelirin adaletli bir şekilde dağıtılmasıdır” dedi.

FAYDALI OLMAYI HEDEFLİYORUZ

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesinin İl Divan Toplantısı yapıldı. Malatya Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yaylan, Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Eğitim-Bir-Sen Malatya 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Sakar ve üyeler katıldı.