Kentleşme Haberleri

Kentleşme Haberleri

Kentle bütünleşmeli

Malatya İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Sezik, kitlesel göçlerde kültürle ilgili bir takım sorunlar yaşanabildiğine dikkat çekerek kırsaldan kente gelen insanların, kentle bütünleşmesi gerektiğini ifade etti.

Belediyelere kaynak olacak eser

İnönü üniversitesi İ.İ.B.F Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Kentleşme ve Çevre Sorunları Ana Bilim Dalında Hemşehrimiz Doçent Murat SEZİK tarafından kaleme alınan eser, Kentlerin içinde bulunduğu sorunları incelemekte.

Yeşilyurt metruk evleri yıkıyor

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Doğru kentleşme modeline uygun hizmetlerimizle her alanda modern kent kimliğine uygun estetik bir görüntüye ulaşan Yeşilyurt'umuzda 2014 yılından bugüne kadar 259 adet metruk evin yıkımını yaparak sağlıklı ve huzurlu yaşam alanların sayısını artırdık' dedi.

Teknokentlerin önemi büyük

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Doğru kentleşme modelinde Teknokentlerin önemi büyüktür' dedi.

Malatya’nın kentleşme sorunu var

İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, Yeni Sanayi Sitesine yaptığı esnaf gezisinde, “Malatya’nın kentleşme sorunu var, ekonomik sorunu var. Her meslek grubunun sorunları var. Sadece belirli bir zümreye peşkeş çekilme sorunu var ama terör sorunu yoktur" dedi.