Keban Haberleri

Keban Haberleri

12 milyon yavru sazan

Elazığ'ın Keban ilçesinde üretilen 12 milyon yavru balık, iç suların balık takviyesinde kullanılmak üzere 18 ile gönderildi.

Atlı Külliye’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı ile görüştü.

Yol 2 saat kapalı olacak

Keban'da D-260 kara yolu bugün 2 saat ulaşıma kapalı olacak.

Elazığ'da son yılların en büyük turnası yakalandı, 2 metre, 138 kilo

Elazığ’da Keban Barajı Gölü'nde ava çıkan balıkçıların oltasına son yılların en büyük turnası takıldı. 138 kilogram ağırlığında yaklaşık 2 metre uzunluğunda olan turna görücüye çıktı, vatandaşlar fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

Depremin yüzey kırığının izi, Karakaya Baraj Gölü'nde görüldü

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin meydana getirdiği yüzey kırığının Karakaya Baraj Gölü üzerinde bıraktığı iz, MTA ekibince kaydedildi.

Şükür yemeği verdiler

Elazığ'ın Keban ilçesinin Gökbelen köyü sakinleri su sorununun çözüme kavuşması üzerine "şükür" yemeği verdi.

Keban'da aşure etkinliği

Keban ilçesinin Bayındır köyünde Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.

Hobi için atölye kurdu

Elazığ'ın Keban ilçesinde emekli olmadan önce boş zamanlarında hobi olarak oymacılık sanatı ile uğraşan 65 yaşındaki Hikmet Akturan, şimdi komşusunun odunluğunda kurduğu atölyede minyatür araba, saz, hayvan figürleri ile çeşitli aletler yaparak yakınları ve dostlarına hediye ediyor.

Restorasyon sürüyor

Elazığ'ın Keban ilçesindeki Yusuf Ziya Paşa Camisi ve Külliyesinde başlatılan restorasyon çalışmaları sürüyor.

Keban'da fotoğraf çekimi

Malatya'nın Arapgir ilçesinde başlayan 5. Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi kapsamında Keban ilçesinde fotoğraf çekimi yapıldı.

Kamara ile anlaşma sağlandı

Hücum bölgesi için aradığı ismi İngiliz ekibi Fulham’da bulan Evkur Yeni Malatyaspor, İngiltere’de bulunan Başkan Adil Gevrek’in görüşmeleri sonucu Aboubakar Kamara ile anlaşma sağladı. Başkan Gevrek’in Neeskens Kebano transferini de bitirmek için yoğun bir mesai harcadığı belirtildi.

Başkan İngiltere’ye gitti

Hücum bölgesi için aradığı ismi İngiliz ekibi Fulham’da bulan Evkur Yeni Malatyaspor, Aboubakar Kamara ile anlaşma sağlarken, Neeskens Kebano transferini de bitirmek için yoğun bir mesai harcıyor. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Adil Gevrek'in, söz konusu transferleri sonlandırmak için İngiltere’ye gittiği belirtildi.

İmzalar an meselesi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor, İngiltere Premir League temsilcisi Fulham’da forma giyen Fransız on numara Neeskens Kebano ile santrafor Aboubakar Kamara’yı kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Fulham'dan iki transfer

Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor, Premier League ekiplerinden Fulham'dan Fransız Neeskens Kebano ve santrafor Aboubakar Kamara'yı kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

224 yıllık cami restore ediliyor

Keban Yusuf Ziya Paşa Cami ve Külliyesi'nin restorasyonu devam ediyor.

Barajlara yavru sazan bırakıldı

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğüne bağlı Keban Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Balık Üretim Tesisleri'nde üretilen 5 milyon sazan yavrusu 15 baraj gölüne bırakıldı.