Kazakistan Haberleri

Kazakistan Haberleri

STK'lardan Kazakistan'a destek

Kazakistan'da akaryakıt fiyatlarına yapılan zammın ardından çıkan olaylarla ilgili Malatya'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi.

Hamit Özpolat'a anlamlı ödül

Kazakistan Halk Meclisinden, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan vekili ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Hamit Özpolat'a 'Kazakistan Halk Assamblesinin(Meclisi) 25.yıl dönümü madalyası' verildi.

Kazakistan'a kardeş belediye teklifi

Malatya'nın Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Kazakistan ile kardeş belediye olmak için teklif yaptı.

Kazakistanlı misafirlerini ağırladı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya'nın tarihi ve turizm yerlerinde incelemelerde bulunan Kazakistanlı akademisyenleri ve öğrencileri, Tarihi Yeşilyurt Konaklarında ağırlayarak, Yeşilyurt'un tarihi, kültürü, doğal lezzetleri ve gastronomisini ön plana çıkarmak adına hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

Rektör’den iş birliği çağrısı

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Kazakistan konulu online konferansta, Kazakistan Üniversiteleriyle İnönü Üniversitesi arasında daha kuvvetli ilişkiler kurması gerektiğini belirterek çağrıda bulundu.

Akbaş'a tam destek

Kazakistan'ın Astana kentinde düzenlenecek olan Dünya Boks Şampiyonası'na katılacak olan Malatyalı sporcu Hatice Akbaş'a Akçadağ Belediyesi'nden tam destek verdi.

Özpolat'a madalya

Kazakistan Cumhurbaşkanlığının en büyük madalyası, bu yıl Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gazeteci Hamit Özpolat'a verildi.

Kazakistan fırsatı anlatıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantı ile Kazakistan'ın yatırım fırsatları Malatyalı iş adamlarına anlatıldı.

Çalık Kazakistan’da

Malatya Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi ve TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur ÇALIK ve İstanbul Milletvekili Rümeysa KADAK, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu(UNFPA), Asya Nüfus ve Kalkınma İştiraki(APDA) ve Japonya Hükümeti işbirliğiyle organize edilen, ‘Uluslararası Gençliğe Yatırım Konferansı’na katılmak için Kazakistan’ın başkenti Astana’ya gitti.

Ak Kuğu Kazak dansı

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri yoğun ilgi görüyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen Kazakistan Ak Kuğu Kazak Dans Topluluğu’nun gösterisi ilgi ile izlendi.