Kapalı Çarşı Haberleri

Kapalı Çarşı Haberleri

Çalık esnafı dinledi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da Kapalı Çarşı esnafının sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Destekler rahatlattı

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Kapalı Çarşı'yı ziyaret ederek, esnafı dinledi. Kahtalı, ‘Pandemi süreci gerek hükümetimizin gerekse yerelde belediyelerimizin verdiği destekler bir nebze de olsa vatandaşımızı ve esnafımızı rahatlattı’ dedi.

Gürkan esnafı gezdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Söğütlü çevresi ile Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret etti. Gürkan, Pandemi süreciyle birlikte zor bir süreçten geçtiklerini belirtti.

Sinema ve film etkinliği

Gençlik ve Eğitim Derneği Başkanı Ahmet Bayduz ve Yönetim Kurulu Üyeleri gazetemizi ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Bayduz, “Önümüzdeki haftalarda Kapalı Çarşı üzerinde açık hava sineması projemiz var. 3 günlük bir sinema ve film etkinliğimiz olacak” dedi.

MHP' de bayramlaşma töreni

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından kapalı çarşı üstünde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Ekinci esnafı dinledi

İyi Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci kapalı çarşı esnaflarını ziyaret ederek destek istedi.

MASKİ’den abonelik işleri bürosu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü vatandaşlara daha etkin ve verimli hizmet sunabilmek için İnönü Kapalı Çarşı içerisine abonelik işlemleri bürosu açtı.

Çarşı kültürünü ihya etmeliyiz

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Kapalı Çarşı esnafı ile bir araya geldi. Gürkan, “Mahallelilik kültüründe olduğu gibi, şehirde çarşı kültürünü ihya etmemiz lazım” dedi.

İlk eğitimi burada aldım

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Kapalı Çarşı esnafları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Polat, esnaflığa ilk başladığı yerin Kapalı Çarşı olduğunu belirterek, “Esnaflık eğitimini ilk burada aldım. Esnaf, toplumun bel kemiği, harcıdır” dedi.

Tepki yürüyüşü

Malatya’da bir grup genç ve çocuk, çocuk istismarına tepki için yürüyüş yaptı. Malatya Öğretmenevi önünde başlayan yürüyüş İnönü Kapalı Çarşısı önünde son buldu.

Gürkan Kapalı Çarşı’da

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Kapalı Çarşı esnafı ile bir araya geldi.