Kanser Hastaları Haberleri

Kanser Hastaları Haberleri

Uzmanlar grip aşısını öneriyor

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte grip vakalarında artış yaşanıyor. Uzmanlar, grip aşılarının korona virüsten, korona virüs aşılarının ise gripten korumayacağını belirtiyor. Bağışıklığı düşük hastalar, kanser hastaları, kronik hastalar ve 65 yaş üstüne grip aşısı öneriliyor.

Terapi merkezi açıldı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesinde, kanser hastalarının çeşitli uğraşılarla terapi edileceği bir merkez açıldı.

Kanser hastalarına şifa olacak

Geçtiğimiz günlerde medikal onkoloji servisi ile hizmet vermeye başlayan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesindeki Onkoloji Hastanesi, gelişmiş tedavi yöntemleri ve 5 yıldızlı oteli aratmayan konforuyla kanser hastaları için şifa olacak.

Kanserin zorluğu anlatılacak

Hematolojik Nadir Hastalıklar Derneği tarafından kanser hastalarının yaşadıklarına dikkati çekmek amacıyla, "Hayata Tutunma Öyküleri" ile "Görsellerle Hayata Tutunmak" başlıklı yarışma düzenlenecek.

Kanser hastalarını ziyaret etti

Malatya Sağlık İl Müdürü Doç.Dr. Recep Bentli, kanser hastalığının önemine ve kanserden korunma konusunda alınacak önlemlere vurgu yapmak amacıyla kanser hastalarını ziyaret etti.