Kadın Kooperatifleri Haberleri

Kadın Kooperatifleri Haberleri

Yöresel ürünler sergilendi

Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri Arslantepe Buluşmaları kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 13 ilçe kadın kooperatiflerinin de katıldığı 'Gastronomi Workshop' Yöresel Ürünler Pazarının bulunduğu alanda gerçekleştirildi.

Yöresel lezzetler, AVM'de

Malatya'da kadın kooperatiflerinin gönüllü üyeleri tarafından üretilen yöresel lezzetler, Malatya Park Alışveriş Merkezi'nde vatandaşların beğenisine sunuldu.

Girişimci kadınların yanındayız

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, girişimci kadın Kooperatiflerini ziyaret ederek, esnaf camiası olarak girişimci kadınların her zaman yanında olduklarını belirterek, ‘Dünyanın ilk kadın teşkilatını Anadolu’da kurmuş olan bir camia olarak kadınlarımızın ekonominin her alanında olmasını arzu ediyoruz’ dedi.

Hibe desteği veriliyor

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kadın kooperatiflerinin yöneticileriyle toplantı yaptı.

Yöresel ürünler bu pazarda

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sümer Park içerisinde hayata geçirilen kadın kooperatiflerine ait Yöresel Ürünler Pazarında her yöreye ait ürünler bulunuyor.

Yöresel Ürünler Pazarı

Malatya'da Sümer Park içerisinde Kadın Kooperatiflerine ait Yöresel Ürünler Pazarı büyük ilgi görüyor.

Kooperatiflere proje eğitimi

Fırat Kalkınma Ajansı Kırsal Kalkınma Birimi tarafından Malatya'da faaliyet gösteren Kadın Kooperatifleri ve Mali Müşavirlerden oluşan 56 kişilik katılımcı gruba proje yazma eğitimi verildi.