İyi̇ Parti Genel Başkanı Haberleri

İyi̇ Parti Genel Başkanı Haberleri

‘Bir dokunduk bin ah işittik’

Bir dizi ziyaret için Malatya'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafları ziyaret ederek, esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Esnafın uzun zamandır unutulduğuna dikkat çeken Akşener, esnafın ortak sıkıntısının ekonomi olduğunu söyledi. Akşener, ‘Elektrik parası, BAĞKUR, zamlar ve zincir marketlerden bütün esnaf gurupları şikayetçi. Aybaşında hem doğalgaza, hem elektriğe zam yapıldı. Bir dokun bin ah işit’ dedi.

Akşener Malatya'ya geliyor

İyi Parti İl Başkanı Süleyman Sarıbaş Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığını ziyaret etti. Sarıbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 5 Temmuz Pazartesi günü Malatya’ya geleceğini belirterek, "Esnaf, çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızın dertlerini dinleyip, onlar üzerinden çareler üretmek ve gelecek iktidara bir yol haritası belirlemek üzere Malatya’ya da olacak" dedi.

Akşener'e sert tepki

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, İyi Parti Genel Başkanı meral Akşener'e Recep tayyip Erdoğan sözleri için sert tepki gösterdi. Tüfenki, Bazı muhalefet liderleri Amerika'ya ve Netanyahu'ya ses çıkaramadığı için utanmadan, sıkılmadan Cumhurbaşkanımız'a saldırıyor dedi.

Akşener'den taziye ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Akşener'e 'Haydut' tepkisi

MHP'li İzzet Gören, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ülkü Ocakları'na yönelik olumsuz sözlerine tepki göstererek, 'Ülkü Ocakları kutsal bir davadır. İP'in ucundaki hanımefendi eğer haydut arıyorsa dönüp kendi partisine bakmalıdır' dedi.

Kulaktan dolma bilgilerle millete akıl vermeye kalkıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Malatya'ya geldiğinde kayısı ile ilgili kulaktan dolma bilgilerle millete akıl vermeye kalkıyor" dedi.

Kayısıya destek sözü

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçilirlerse kayısıya destek vereceklerini söyleyerek, “Söz veriyorum, kayısınız elde kalmayacak. Devletin fiyat artı satın alma, onu depolama daha sonra satışa sunma yöntemini yeniden devreye sokacağım ve siz kayısıdan zarar etmeyeceksiniz” dedi.

Akşener Salı günü Malatya’da

Cumhurbaşkanı adayı ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Salı günü Malatya’da saat 12.30’da Turan Emeksiz Kavşağında Malatyalılara seslenecek. Akşener’in mitingde kayısının İYİ Parti iktidarıyla yeniden para edeceğini ve kayısı ürünlerinin işleneceği entegre tesisinin kurulacağı müjdesini vereceği bekleniliyor.

İnce'den gençlere burs vaadi

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, başarı dileklerini iletmek için cumhurbaşkanı adaylarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den randevu talebinde bulunduğunu bildirdi.