Islah Projesi Haberleri

Islah Projesi Haberleri

Ucube projeye karşıyız

Malatya Çevre Platformu üyeleri, Pütürge ilçesi Büyükçay Deresi’nin üzerinde yapılacak projeye tepki gösterdiler. Platform üyeleri adına açıklama yapan Malatya Çevre Platformu Pütürge Temsilcisi Ramazan Derin, ‘Bizler Pütürge ilçesinin can damarı olan Şiro Çayı’nın Islah Projesi denilen ve hakkında hiçbir açıklama yapmayıp 2 bin 417 ıslak imzaya rağmen, halka rağmen, yargı kararına rağmen hâlen bu ucube projede ısrar eden anlayışa karşıyız’ dedi.

Ağbaba esnafı dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Bitlis'te ıslah projesi kapsamında iş yerleri yıkılacak esnafın sıkıntı yaşadığını belirterek, ‘Millet İttifakı olarak iktidar olduğumuzda buradaki esnafa haklarını iade etmek boynumuzun borcu olsun’ dedi.

Bu yıl tamamlanıyor

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi'nin çehresinin değiştirecek olan vizyon projelerin başında yer alan Derme Deresi Islah Projesi'nin büyük bir kısmını 2021 yılı içerisinde tamamlayarak, vatandaşların hizmetine sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Derme Deresi hayat bulacak

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ile birlikte Şehit Fevzi Mahallesi'nde yapımı devam eden Derme Deresi Islah Projesi'nin 2.etap çalışmalarını inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Derme Deresi Islah projesini çok önemsiyoruz ve projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz' dedi.

Yeni yılda değişim sürecek

Şehit Fevzi Mahallesi'nde 2.etap çalışması devam eden Derme Deresi Islah projesinin Sivas Caddesi'ndeki 1.etap çalışmalarına 2021 yılında başlamayı hedeflediklerini belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Battalgazi'mizin değişimi 2021 yılında da devam edecek' dedi.

Derme Deresi'nde ıslah çalışmaları başladı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in vizyon projeleri arasında yer alan Derme Deresi Islah Projesi'nde çalışmalar başladı. Güder, 'Proje ile biz o bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz, bütün amacımız budur' dedi.

Üreticiler bilgilendirildi

Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından ıslah projesi, soykütüğü projesi ile yeni teşvik ve destekler ile ilgili Arapgir’de toplantı yapıldı.