Inşa Haberleri

Inşa Haberleri

Hırsızlar kara saplandı

Malatya'da bir inşaattan 170 kilogram demir çalan 3 şahıstan biri, aracın kara saplanması sonucu yakalandı

Doğu'nun en büyüğü olacak

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Millet Bahçesinin içerisinde yapımı devam eden kütüphanenin Doğu Anadolu'nun en büyük kütüphanesi olacağını belirterek, inşaat çalışmalarının sorunsuz bir şekilde sürdüğünü söyledi.

2 proje patent aldı

Malatya İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Turgay Seçkin ile Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Kazım Türk ve Prof. Dr. Paki Turgut'un bilimsel araştırma projeleri Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Patent Belgesi almaya hak kazandı.

Hem öğreniyor hem üretiyorlar

Battalgazi Belediyesi, kadınları üretkenliğe teşvik ederek ve dezavantajlı kadınlara yönelik meslek edindirme kursları açarak insanı önceleyen projelerle her kesimden büyük takdir toplamaya devam ediyor.

Milli ve lisanslı sporcu sayısı arttı

Malatya'da, Gençlik ve Spor Bakanlığınca 350 milyon liralık yatırımla inşa edilen tesisler, hem gençlerin spora yönelmesini hem de milli ve lisanslı sporcu sayısının artmasını sağladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, "Daha önceden lisanslı sporcu sayımız 27 bindi. Tesislerden sonra 67 bin lisanslı sporcu sayımız var. 7 milli sporcumuz varken şu an 27 milli sporcumuz var" dedi.

Yatırımlar sporcu sayısını artırdı

Gençlik ve spor yatırımları Malatya'daki milli ve lisanslı sporcu sayısını artırdı Malatya'da, Gençlik ve Spor Bakanlığınca 350 milyon liralık yatırımla inşa edilen tesisler, hem gençlerin spora yönelmesini hem de milli ve lisanslı sporcu sayısının artmasını sağladı.

Birlikte hareket edeceğiz

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası başkan adayı Engin Yılmaz, esnaflarla bir bütün halinde hareket ederek sıkıntıların üstesinden geleceklerini söyledi. Engin, "Odanın, her üyesinin söz sahibi olduğu demokratik, çoğulcu, katılımcı, eleştiriye açık bir oda inşa etmeyi hedefliyoruz" dedi.

Bülbüloğlu'ndan İHA'ya ziyaret

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ( İMKON)Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu İHA Malatya temsilciliğini ziyaret ederek, çalışanların 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Fiyatlar düşmedi

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, döviz kurunun düşmesiyle birlikte malzeme fiyatlarında düşüş beklediklerini ancak bekledikleri düşüşün yaşanmadığını söyledi.

Bina inşaatı yaptırılacak

Türkoğlu Belediye Başkanlığı, bina inşaatı yaptıracağını duyurdu.

Gürkan’a teşekkür ziyareti

Kuru kayısı ticaretinde dünyada önemli bir yere sahip olan Malatya'da inşaatı devam eden Dünya Kayısı Ticaret Merkezi önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Verdiği desteklerden dolayı şire pazarı esnafları, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Yüzde 60’ı tamam

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) İŞGEM Mesleki Eğitim Merkezi Projesi inşaat çalışmalarını inceleyen MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, inşaat çalışmalarının yüzde 60'ının tamamlandığını belirterek, iş arayan gençlere umut olacak projenin çok yakın zamanda faaliyete geçeceğini müjdeledi.

Yeniden inşa ettik

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ‘Doğanyol’u yeniden inşa ettik. Burası bir film platosu gibi oldu. Doğanyol’a 1 milyar liraya yakın yatırım yapıldı. Doğanyol’da 362, Gökçe’de ise 129 konut yapıldı. Şu anda kırsalda da 94 evimiz devam ediyor, 24 tanesini de teslim ettik. Yapılmayan birkaç yerimiz var, onları da yeni ihale kapsamına alacağız ve kırsaldaki evlerimizde tamamlanmış olacak’ dedi.

İnşaat malzemeleri alınacak

Göksun Belediye Başkanlığı, inşaat malzemeleri alınacağını duyurdu.

Malatya’ya can simidi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi İlçesinde bulunan Yeni Devlet Hastanesi inşaat sahasında çalışmaları inceleyerek yetkililerden gelişmeler hakkında bilgiler aldı.

Bina inşaatı yaptırılacak

Adıyaman İl Özel İdaresi, bina inşaatı yaptırılacağını duyurdu.

Bu insanlar nasıl geçinecek

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında tütün ticaretine 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası öngören yasanın yürürlüğe girmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlıklı yapılaşmasını sağlıyoruz

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ( İMKON)Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, bir ziyarette yaptığı konuşmada, Malatya'mızın sağlıklı yapılaşmasına katkıda bulunmak için çaba gösteriyoruz' dedi.

Bu nasıl bir hadsizlik

Allah’a hakaret eden CHP’li Fatoş Birinç’e tepki gösteren Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, bu hakaretin Allah inancı olan bütün insanlara yapıldığını söyledi. Engin "Bu nasıl bir hadsizliktir, Yüce Allah’ı, siyasi düşüncenize, kişisel kin ve nefretinize alet edemezsiniz. Zehirli dilinizi çekin artık dini değerlerimizden" dedi.

Bina inşaatı yaptırılacak

Adıyaman İl Özel İdaresi, bina inşaatı yaptıracağını duyurdu.

Taşkın koruma inşaatı yaptırılacak

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü 92. Şube Müdürlüğü, taşkın koruma inşaatı yaptırılacağını duyurdu.

İnşaattan düştü

Malatya'da inşaat halindeki bir binadan düşen şahıs yaralandı.

Zamlar yılbaşı hediyesi

Saadet Partisi Genişletilmiş İl Divan Toplantısında konuşan SP Konya milletvekili Abdulkadir Karaduman, 2022 yılına girmeden hükümetin bir yılbaşı hediyesi olarak elektriğe, doğalgaza yakıtlara yapmış olduğu zamların insanlara yılbaşı hediyesi olarak takdim edildiğini belirterek, iktidarın bütçe açığını kapatmak için bütün kalemlere her geçen gün daha zam yapacağını söyledi.

1 yılda 14 milyon lira tasarruf

Türk mühendis ve işçilerin inşaa ettiği yerli ve milli hizmet eseri Kömürhan Köprüsü ve Tüneli, bir yılda 14 milyon lira tasarruf sağladı.

Taşkın koruma inşaatı yaptırılacak

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü 92. Şube Müdürlüğü, taşkın koruma inşaatı yaptırılacağını duyurdu.

Ulutaş'tan 2022 yılı değerlendirmesi

Tüm Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMGİAD) Malatya İl Başkanı Hasan Ulutaş, (TÜMGİAD'ın) 2022'de daha da güçlenerek yoluna devam edeceğini söyledi.

Gürkan'dan 2022 değerlendirmesi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, 2022 yılının, Türk milletine ve tüm insanlığa öncelikle sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

Bina inşaatı yaptırılacak

Türkoğlu Belediye Başkanlığı, bina inşaatı yaptıracağını duyurdu.

Malzemelerde indirim bekliyorlar

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, ' İki yıldır inşaat malzemeleri artıyor, son bir yıldır yaklaşık yüzde 300 artan inşaat temel malzeme fiyatlarında döviz kurundaki düşüşle birlikte bir indirim bekliyoruz' dedi

Hayvanlara karşı tedbirler görüşüldü

Son günlerde artarak gündeme gelen özellikle tehlikeli hayvan türlerin insan sağlık ve güvenliği açısından tehlike oluşturması nedeniyle bu türlere karşı alınacak tedbirlerle ilgili konular toplantıda ele alındı.