İl Müftüsü Haberleri

İl Müftüsü Haberleri

Kardeş aile projesi

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, uyuşturucuyla mücadeleye karşı ailelere birebir manevi danışmanlık hizmeti verdiklerini ve ‘Kardeş Aile Projesi’ ile yalnız olmadıklarını kendilerine hissettirmeye çalıştıklarını söyledi.

Çınar'dan müftülere ziyaret

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar ile Yeşilyurt İlçe Müftüsü Mehmet Şirin Ayral'ı makamında ziyaret ederek, Cami ve Din Görevlileri Haftasını tebrik etti.

Çocuklar camiyi özlemişti

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, bu yıl ilimizde Yaz Kur'an Kurslarında 22 bin 709 öğrencinin Kur'an-ı Kerim ile buluştuğunu, talep olması halinde hafta sonlarında da kursların devam edebileceğini söyledi.

Haydi Camiye

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2021 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları belirlendi. 5 Temmuz'da başlayacak olan kurslarda bu yıl eğitimler hem çevrimiçi hem de yüz yüze şeklinde yapılacak. Bütün tedbirleri alarak yaz Kur’an Kursları’nı açmaya hazır olduklarını belirten Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, ‘Allah'a şükürler olsun, bir yıldan aradan sonra camilerde çocuklarımız, Kur’an okuyabilecek, secdeye varacak, ruküya gidecek, kıyama duracak ve elleri dua için açılacak’ dedi.

En güzel yarışma

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, bu ülkenin, bir dua ve bir de cihad ordusunun olduğunu, maneviyat tehlikeye girdiğinde milli güvenliğin de tehlike altında olduğuna dikkat çekti. Işıldar, ‘Ülkemiz öyle stratejik bir ülke ki; milli güvenliği ile manevi güvenliği paranın yazı ile tura tarafı gibidir, birbirinden ayrılmaz’ dedi.

Kandil ziyareti

Miraç Kandili'nin idrak edilmesi nedeniyle, Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar ve İl Müftülüğü Gençlik Grubu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek Başkan Gürkan'ın Miraç Kandili'ni kutladılar. Hulusi Efendi Kuran Kursu Öğrencisi Abdulkadir Karakuş, Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunurken, Başkan Gürkan başarılı öğrenciye çeşitli hediyeler takdim etti.

Tefekkür ve ibadetle geçirelim

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak bilinen Miraç Kandili, İslam alemi tarafından bu gece idrak edilecek. Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, bu gecenin muhasebe ve ibadet gecesi olduğunu belirterek, Müslümanların bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Çağrıya kulak verdik

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Müftüsü Veysel Işıldar'ı makamında kabul ederek görüştü. İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı aracılığıyla başlatılan bağış kampanyasına katılan Gürkan, 'Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Cumhurbaşkanlığımızın çağrılarına kulak vererek kampanyaya biz de dahil olduk' dedi.

Vali Baruş Yazıhan'da

Malatya Valisi Aydın Baruş, Yazıhan’da muhtarlarla kurum yetkililerini bir araya getirdi.

Okuyup yazana ödül

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, Malatya İl Müftülüğü tarafından geçen yıl başlatılan, ‘Hem Okuyorum, Hem Yazıyorum’ yarışmasının gelen talepler üzerine bu yılda devam edeceğini belirterek, ödüllü yarışmanın önceden yapıldığı gibi pandemi nedeniyle internet ortamından online olarak 2 farklı kategoride yapılacağını söyledi.

Kadın müftü yardımcılarımız var

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Milli Eğitim Bakanlığı kadar önem arz eden bir kurum olduğunu belirterek, “İl Müftülüklerinde kadın müftü yardımcımızın olması çok önemli. 81 ilde müftülüklerimizde kadın müftü yardımcılarımız var. Ailelerimiz, hanımlarımız ve çocuklarımızın sormak yada öğrenmek istediği şeyler için onları karşılayacak kıymetli hocalarımız var” dedi.

Malatya’dan Ağrı’ya

'İlmek İlmek İyilik' projesi kapsamında Malatya İl Müftülüğü tarafından Ağrı’ya gönderilen kışlık giyim malzemeleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Hayırlar kalıcıdır

Vali Aydın Baruş, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve İl Müftüsü Veysel Işıldar, Yakınca Mahallesinde Yeşilyurt Belediyesine ait 3.200 metrekarelik alanda hayırsever işadamı Ekrem Kurel tarafından yaptırılan Cebrahil Kurel Kur'an Kursu binasında incelemelerde bulundu.

‘Piyango kumardır’

Devlet eliyle oynatılan ve "Milli" söylemiyle halkın teşvik edildiği piyango kumarı, insanların hayatını karartmaya devam ediyor. Piyangoya ümit bağlayan yüzlerce kişi hem günah işliyor hem de kendilerine bir şey çıkmadığında hayal kırıklığı yaşayarak aile huzursuzluğuna ve hatta intiharlara bile neden olabiliyor.

Ödüllü yarışma

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, gençlere yönelik sosyal medya üzerinden evde 'Hem Oku-Yorum Hem Yazı-Yorum' sloganıyla, ödüllü kitap tahlili ve kompozisyon yarışması düzenleyeceklerini söyledi. Işıldar, "Buradaki oku, okumaktan kasıt okumak ve yorumlamak. Yazmaktan kasıt da yaz ve aynı şekilde yazdığını da yorumlamak anlamında öyle güzel bir slogan geliştirdik" dedi.

Başarı diledi

Malatya'nın kanaat önderlerinden Ramazan Keskin, beraberinde Malatya Medeniyet Derneği Başkanı Hakan Ertürk ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar'ı ziyaret etti.

Dereceye girenler ödüllendirildi 

Türkiye Diyanet Vakfı’nın katkılarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “göç ve aile” konulu resim yarışmasında Malatya'da dereceye girenler Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar,  tarafından ödüllendirildi. 

Birlikte kitap okuyalım

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, Malatya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü organizasyonunda 7 Kasım Cumartesi günü Necip Fazıl Kısakürek Parkı’nda düzenlenecek olan, “Birlikte Kitap Okuyoruz” etkinliğinde, 13 ile 21 yaş arası gençleri kitap okumaya davet etti.

Mevlid-i Nebi Haftası

Malatya Valisi Aydın Baruş, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla İl Müftüsü Veysel Işıldar ve Şube Müdürü Mustafa Küçükarslan'ı kabul etti.

Müftüyü ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Veysel Işıldar'ı makamında ziyaret etti.

Aşure sevginin ifadesi

Aşure gününün önemine işaret eden Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, Aşure gününde yapılan ibadetlerin çok makbul olduğunu söyledi. Aşurenin, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olduğunu belirten Işıldar, "Milletimizin komşularına, dost ve akrabalarına yılda iki defa dağıttığı güzelliklerden biri kurban etinden pay verme, diğeri ise aşure ikramıdır" dedi.

Gençler Hz. Yusuf'u örnek alacak

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, Ramazan ayı dolayısıyla üniversitede okuyan gençlere yönelik, ‘Yusuf Suresi’nin Bağlamında Hayatımda Notlar’ kompozisyon yarışması düzenlediklerini belirterek, "Sürenin içerisinde, müthiş mesajlar, tevekkül, Allaha sığınma, ne isteyeceksek Allahtan isteme var. Gençlerimize Yusuf Süresinin okutup, onu anlaması ve örnek almasından daha güzel herhalde mesajı veremeyiz" dedi.

Evlerimizi mescitlere çevirelim

Kovid-19 salgını nedeniyle camilerin ibadete kapalı olduğu için ilk defa farklı bir duyguyla mübarek Ramazan ayının idrak edileceğini belirten, Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, evleri mescitlere çevirme çağrısında bulundu. Ramazan ayının Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ay olduğunu hatırlatan Müftü Işıldar, "Kur’an-ı Kerimi çokça okumamız gerekir. Sadece okumakla yetmez, anlamını da okumamız, hayatımızda tatbik etmemiz gerekir" dedi.

Allah sayınızı arttırsın

Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, İnönü Üniversitesinde eğitim gören Afrikalı öğrencilerle buluştu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar ve beraberindeki heyet, Vali Aydın Baruş'u ziyaret etti.

Çakır'dan, Müftü Işıldar'a ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, bir süre önce göreve gelen Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Güder'den hayırlı olsun ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Güder, Yaz Kur'an Kursu'nda 2 ay Kur'an öğrenen öğrencilerin, okullarda seçmeli ders olarak Kur'an-ı Kerim dersini seçmeleri konusunda İl Müftülüğü'ne ve imamlara önemli görevler düştüğünü söyledi.

Hayırlı olsun ziyareti

TÜMSİAD Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş, Malatya'ya yeni atanan İl Müftüsü Veysel Işıldar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Şehit Bozkurt mezarı başında anıldı

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ)’nün darbe girişimini engellemek için çıktığı Ankara Kızılay’da son çektiği videonun ardından dakikalar sonra helikopterden açılan ateş sonucu şehit düşen Fuat Bozkurt’un Yeşiltepe Şehir Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan ve beraberindeki heyet Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar'a 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.