Ikinci El Araç Haberleri

Ikinci El Araç Haberleri

İkinci elde düşüş beklentisi

Malatya Galericiler Sitesi Toplu İşyeri Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Yalçın ikinci el araç fiyatlarında yüzde 5-10 aralığında düşüş beklediklerini kaydederek, 'Alınan tedbirler için hükümetimize tüm esnaf camiası adına teşekkür ediyoruz. İkinci el araç piyasasının daha da iyi olacağına inanıyoruz' dedi

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı

Araba sahibi olmak isteyen birçok vatandaş uygun araç fiyatlarını araştırıyor. Ticaret Bakanlığı ise araba almak isteyen tüketicilere harika bir fırsat sunuyor. Her ay ikinci el araçları ihaleyle satışa sunuyor. Satışa çıkan araçlar arasında birçok markanın modeli bulunuyor.

İkinci elde fiyatlar düşüyor

Sıfır araç üretiminin azalması ve ikinci ele talebinin artmasıyla pandemi sürecinde ikinci el araç fiyatlarında yükseliş yaşanıyordu. Yeşiltepe Galericiler Sitesi Kooperatifi ve Dernek Başkanı Yalçın Yalçın, koronavirüs salgını etkisiyle sene boyunca artan ikinci el araç fiyatlarında son dönemlerde bir düşüş görüldüğünü belirterek, “Şu an ikinci el araç satın almak isteyenler için uygun bir zamandayız” dedi.

Belge şart

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkındaki yeni yönetmeliğe göre ikinci el araç satımı için yetki belgesinin gerekli olduğunu belirten, Yeşiltepe Galericiler Sitesi Kooperatifi ve Dernek Başkanı Yalçın Yalçın, yetki belgesi kararını olumlu bulduklarını söyledi. Yalçın, "Yeterlilik belgesine ciddi bir talep var. Bize şuana kadar yaklaşık beş yüz başvuru oldu. Sadece bize bin başvuru yapılacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Zorunlu hale geldi

Adalet Bakanı Abdülhamid Gül, güvenli ödeme sisteminin ikinci el araçlar için de zorunlu hale getirildiğini açıkladı

Belgesiz araç satamayacaklar

Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapanlar için ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ alma zorunluluğu nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM tarafından ikinci el araç-alım satım sınavı yapıldı.

İkinci el araç piyasası durdu

Son günlerde artan döviz fiyatlarının ikinci el araç piyasasını da olumsuz yönde etkilediği belirtildi.