Hurma Haberleri

Hurma Haberleri

Meyvelerde salgın hastalık uyarısı

Malatya'da kayısı, şeftali, trabzon hurması, incir nar, üzüm, kiraz elma gibi bazı meyve ağaçlarının meyve sineğinin saldırısına uğradığını belirterek, salgın hastalıklara karşı çiftçileri uyardı.

Belediyeden hurma bahçesi

Yazıhan Belediyesi hem bozkır alanın yeşillendirilmesi, hem de belediyeye yan gelir oluşturulması ve bölgeye de yeni meyve türleri kazandırılması amacıyla 4 bin 500 adet hurma ağacından oluşan bir bahçe oluşturdu. Belediyenin sıradaki projesi ise, çardak üzüm yetiştiriciliği.  

Hurma şifa kaynağı

İftar sofralarımızın vazgeçilmezi olan hurmanın faydaları saymakla bitmiyor. Uzmanlar, hurmanın çok önemli bir besin kaynağı olduğunu dikkat çekerek, iftarın hurma ile açılmasını yönünde tavsiyelerde bulunuyorlar.

Yazıhan'da Trabzon Hurması Bahçesi kuruluyor

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde, Trabzon Hurması Kapama Meyve Bahçesi tesis ediliyor.

Kayısıya alternatif

Yazıhan Belediyesi tarafından kayısıya alternatif ürün olarak geliştirilen proje ile Trabzon Hurması yetiştiriliyor.

Kayısıya alternatif hurma

Malatya'nın Darende ilçesinde Trabzon Hurması yaygınlaşmaya başlarken, kayısıya alternatif meyve ürün çeşidi sayısı arttırılıyor.

Hurma tezgahlarda

Malatya’da Ramazan ayının vazgeçilmez Hurma, Ramazan’a sayılı günler kala tezgâhlardaki yerini aldı. Aktar Ali Özdemir, geçen yıla göre hurma fiyatlarında bir değişme olmadığını belirterek, hurmanın daha fazla tüketilmesi gerektiğini söyledi.